Recommended Posts

Drugari ako je neko imao slican problem neka mi pomogne.Auto mi gubi vodu,ali ne znam gde.da napomenem ima plin.posle gubljenja vece kolicine tecnosti dolio sam vodu,ali posle toga nije hteo visko lepo da rdi.tu sam se mucio nekoliko dana(misleci da je visko odradio svoje),medjutim kad sam ispustio vazduh na onom malom cepu za ozracivanje visko je proradio.temperatura je bila normalna i auto je radio savrseno.vozio sam se po gradu 50km nije izgubio ni gram vode i visko je okretao sve vreme.parkirao ga sinoc i jutros proverio tecnost,fali 200ml i visko ponovo jedva okrece.temperatura dosla do pola kad dodam gas visko ne ubrzava.vozio ga kod nekih majstora u zemunu pipali creva gledali kazu da je sve ok i da nije do glave i dihtunga.da li postoji mogucnost da napravi nekako vazdusni cep i da tada ,,signal,, ne dolazi do viska ili da mi plinski uredjaj trosi vodu.zamolio bih za pomoc vec nekoliko dana sam bez auta...hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Plinski uredjaj nemoze da trosi vodu.

Sto se tice viskakoliko ja znam,visko nedobija nikakav signal,on se vrti sve vreme,ali da kazem u nekom praznom hodu,kad je motor hladan on bukvalno proklizava,kako motor postize radnu temperaturu tako i visko lepi(ima neki bimetal u sebi koji reaguje na temperaturu).

Kad dostigne motor radnu temperaturu,i krene da se greje jos onda visko zalepi skroz i vrti punom snagom,tj vrti brzo kolko dodajes gas.

Nek me neko ispravi ako gresim.

Link to post
Share on other sites

bio sam kod nekog majstora u vinci(goran se zove,radi samo visko ventilatore)on kaze da mi je visko dobar i da je original bmw i da je steta raditi ili menjati ga.ali nije mi jasno zasto ga ne ukljucuje kako treba.i zasto mi gubi tecnost.

Link to post
Share on other sites

sinocc sam se vozio 50 km i visko je okretao kako treba,danas okrece veoma sporo.bukvalno ga zaustavim rukom i ako je skazaljka za temp. na sredini.juce mi majstor kaze da je viko ok i stvarno je kod njega radio kako treba.

Link to post
Share on other sites

Pa nemora visko da blokira iako ti je temperatura na polovini,sto se vode tice proveri gde curi,najbolje na vruc motor iz kanala ili na dizalici,kaplje ti negde 100%,mozda na motor pa odmah ispari pa zato ne vidis.

Link to post
Share on other sites

nasao sam mikija u zemunu i upravo se vratio od njega.gledali smo sat vremena i nismo nasli gde curi.kaze da nije bio lepo ozracen zato i nije palio visko kako treba,pravio pritisak i izbacivao na cep.sad ga je ozracio i radi kako treba.nadam se da sam resio problem.zahvaljujem se svima koji su pomogli.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Evo i meni treba pomoc oko ozracivanja sistema.

Naime, letos je brat neko kerce zvekno na autoputu, i od tada je malo izpustao vodu, sve me uhvatio neki posao nisam imao kad to da saniran, pa preseljenje, i na kraju, bio je problem u nekom crevu, dotegnuta selna i sve je sada ok.

Medjutim,

U medjuvremenu je dosipana destilovana voda, i sada je razblazeno na nekih -10, pa bih ispustio jos dve tri litre i dodao antifriza.

Ako moze pomoc: Gde ispustiti, i kako se posle ozracuje?

Link to post
Share on other sites