MK4 ne cita naslove pesama za audio CD


Recommended Posts

U cemu gresim kada rezem audio CD diskove na kojima zelim da mi budu prepoznati naslovi pesama i reprodukovanmi na display-u?

Jel moze neko da opise proceduru kako se reze takav disk sa muzikom?

Ubedjen sam da sam u Nero-u cekirao sve da bih ukljucio cd text ali i dalje nemam naslove pesama prilikom preprodukcije.

Jel neko ima neku drugu proceduru rezanja ili program sa kojim je uspeo?

Link to post
Share on other sites

Imam u kolima JVC KD-G351 i cita naslove pesama kada od mp3 fajlova narezem audio disk preko Nera, iskreno zacudio sam se ali odnekle ih je izvukao :)

To se zove CD Audio text i to mozhe Nero da kreira, ali samo ako tu opciju podrzhava CD player (tvoj JVC ochigledno podrzhava) ali koliko znam MK IV a ni professional i business audio u novijim BMWima ne podzrahavaju to (mozhda je podrzhan u F10)..

Link to post
Share on other sites

To se zove CD Audio text i to mozhe Nero da kreira, ali samo ako tu opciju podrzhava CD player (tvoj JVC ochigledno podrzhava) ali koliko znam MK IV a ni professional i business audio u novijim BMWima ne podzrahavaju to (mozhda je podrzhan u F10)..

Podrzava sigurno. Pun je youtube klipova iz E39, E46 i X5 na kojima se vidi naziv pesme, samo je bitno kako ga rezati.

Link to post
Share on other sites

Koliko znam, sa audio disc-a ni jedan player ne moze da cita naslove. :huh:

Mislim da su se od 2004. godine, u neke modele, ugradjivali player-i koji citaju mp3 fajlove, te je moguce da su klipovi sa youtube-a bas sa takvim uredjajem. ;)

Link to post
Share on other sites

Audio CD NEMA NASLOVE,ako rezes disk u mp3 formatu imaces naslove al ovako nema sanse ;)

Edit:

Lazem ima... Truck 1,Truck 2 itd ono sto ti pise na displeju,al naslove sa kompa da budu isti na audio cd-u ne moz da dobijes :)

Link to post
Share on other sites

mislis Track 1: track 2 :) :)

svaki moze da cita naslove pesama sa audio diska samo ako u fajlu ( pesmi ) ima popunjen ID-tag pre nego se nareze na cd.

evo link za jedan od mnogo mnogo programa kojima mozes da lepo popunis sve informacije u fajlovima, i posle sve imas na displeju.

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Audio/Tag-Editors/Multi-ID-Tag-Editor.shtml

Link to post
Share on other sites

Ljudi, brkate pojmove, ID3 tagovi se koriste kod MP3 muzike, a za CD Audio se zove CD text.

To nije isto.

Evo link, pa pogledajte kako se u NERO burneru rezhu audio diskovi za CD text podrshkom (ali samo ako ih CD chitach podrzhava).

http://www.aleratec....6958/KB.3433/.f

I josh jedan:

http://www.infopackets.com/news/hardware/2005/20050803_audio_cd_wont_display_track_name.htm

Link to post
Share on other sites

Sada sam pogledao podesavanja u Nero-u koji ja koristim i opcija cd texta je po default-u ukljucena, tako da player u mom autu ne cita cd text... Pokusacu da narezem jos neki cd ali cu svu paznju usmeriti na unos cd text-a.

P.S. U slucaju da vam fabricki cd ne cita neke narezane diskove, probajte da u programu za rezanje, Nero ili koji vec koristite, podesite najmanju brzinu samog narezivanja cd-a. Meni je to resilo problem a verujem da ce i vama. ;)

Link to post
Share on other sites