Recommended Posts

524td 1991god

Pozdrav svima,

zavrsio sam sa generalnom motora.Zamenjeno je sve osim klipova,radilice i bregaste.Servisirane su dizne,kupljena je BOSCH pumpa(sa garancijom).Uradjen blok,stari klipovi a karike nove i uradjena glava sa ventilima.Nova vodena i uljna pumpa.Spaneri promenjeni,kaisevi takodje.Delovi kupovani samo sertifikovani sa deklaracijom.Nisam promenio uljni separator?..i turbina koja nam se cinila da je OK.

Razradjujem ga sada,zagrevam pre polaska,vuce fantasticno,ide kao mecava u svim brzinama "lepi" za sediste.

Primecujem da imam dim na izduvu(ne kao pre) a kada otvorim otvarac za dolivanje ulja primecujem nesto sto je dim ili sta vec.Pitam poznavaoce da li moram da imam taj dim na izduvu,cepu za dolivanje ulja i da li je to zbog turbine ili uljnog separatora i da li sve to treba da se anulira i kako.Sumnjam i u dizne a ne znam da li sam u pravu?Kojim redosledom da idem?

Pozdrav i hvala :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Sto se tice dima na auspuhu pocni od te pumpe "sa garancijom",malo mora da ima kad mu zavuces pun gas to je normalno,ako je crni dim,ako plavi znaci da ima ulja,ali neka nalegne sve to kako treba pa ces videti posle 1000km.

Link to post
Share on other sites

Sto se tice dima na auspuhu pocni od te pumpe "sa garancijom",malo mora da ima kad mu zavuces pun gas to je normalno,ako je crni dim,ako plavi znaci da ima ulja,ali neka nalegne sve to kako treba pa ces videti posle 1000km.

Hvala Bobane,na sugestiji.Rekao bih samo u vezi pumpe,da sam je kupio u ovlascenom servisu BOSCH i tu nemam zamerke a za ostalo kao sto kazes videcu vec za neko vreme.Hteo sam samo da te pitam jedno:pumpu mi je postavio ovaj sto je sklapao motor,i zbunjen sam jer je kaze stavio u malo kasno paljenje(ne znam zasto???)rece dok sve ne "legne"-nista mi to nije jasno?I startuje mi auto,malo duze "pod kljucem" sekunda -dve.Neznatno ali nije ono kao mina.Kada stoji u normalnom,predpaljenju cuje se motor da drugacije radi..glasnije!Da li je to normalno da se tako cuje,ili da li da je ostavim na kasno paljenje?Kako je najbolje?

Hvala i pozdrav

Link to post
Share on other sites