Problem: SEKVENT Landi RENZO


Recommended Posts

Pozdrav svima, evo da opisem ukratko probelm koji uocavam:

Imam E46 320i 2000 godiste, sekvent ugradjen pre 2 godine u Italiji, landi renzo...desava mi se da posle stajanja u leru na semaforu ili vec negde mi se auto ugasi, prvo padnu obrtaji i ako ga ne 'izlazem' velikim gasom on se ugasi ili 'secka' dok ne postigne malo vecu brzinu 20, 30...a danas sam primetio da mi se sve to desava kada je plinska boca puna a kako sam spao na rezervu plina auto je poceo, cini mi se, normalno da se ponasa i pri polazenju itd...ne znam da li sam to umislio ili mozda imate neki predlog, pomoc ili bilo sta slicno?

Jos bih pitao forumase da li neko mozda zna kako ubrzati prebacivanje sa benzina na plin kod ovog uredjaja...prodje vecnost dok prebaci narocito prvo paljenje izjutra...Mozda nekim 'varanjem' racunara o temperaturi vode u isparivacu ili slicno...

Unapred hvala!

Link to post
Share on other sites

Prvo probaj na benzinu kako se ponasa,ako je u tom rezimu sve ok onda je greska do gasnog uredjaja ili filtera,a mozda si pokupio i neku losu smesu gde je vise propana pa radi kao na vodu,a sto se tice prebacivanja,to moras da ides u servis i da ti nameste da ranije prebacuje tj da prebaci na nizoj radnoj temperaturi motora,po knjigama bi trebao da prebaci na 40 stepeni a mislim da moze da se namesti i do 25 stepeni,kod mene licno sad kad su vrucine prebaci za 20-30 sekundi,ujutru cekam mozda 2 minuta,ali zimi cekam 6-7 minuta

Link to post
Share on other sites

Filter plina cu zameniti, cim nadjem vremena ovih dana ali kod mene u Aleksincu ne rade Landija...sada sam u nekim razgovorima da li neko u Nisu radi...elem, dijagnostika nista, ama bas nista nije pokazala...sto se tice prebacivanja, na 25 stepeni se moze spustiti STAG, AC uredjaj ali ovi ne mogu softverski ispod 40, dijagnostika pokazuje savrseno stanje i mapu i ostalo vezano za plin....ja sma razgovarao sa jednim elektoncem iz Nisa pa cemo ga 'izlagati' preko landijevog davac temperature vode da bude uvek zagrejan i tako bi trebalo da zaobidjemo tu zadrsku, temperaturnu...ali ostaje mo ova 'muka' oko seckanja i stucanja kada polazim normalnim gasom...i to uglavnom kada se zaustavim iz voznje pa pokusam da krenem...na benzinu se ovo ne javlja...sledece nedelje cu zameniti i svecice ali mi je ALARMANTNO sto se ne ponasa sa punim rezervoarom plina kao sa praznim:)...da li mu stvara veci pritisak ili vec...

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Babicu nemam dizne. U pitanju je Landirenzo Multi Point sa direktnim ubrizgavanjem. Iz step motora ide jedno crevo u jednu racvu odakle izlaze sest creva direktno u granu.

Iz kog step motora??Valjda iz isparivaca??

A ta racva su ti dizne.

Link to post
Share on other sites

Ima dva step motorcica posle isparivaca,stepove za plinski uredjaj. Bas cu da proverim da li ima dizne u racvi. Ima poseban nacin za ciscenje ili kompresor da radi? :rolleyes:

Ako su dizne tu samo kontejner,nema kompresora i pumpi za bicikle.

Link to post
Share on other sites

to je izgleda LR IGS koji se sada može naći samo u muzejima i na arheološkim iskopinama

koje bre crne dve godine...

na balkanu se on nije ugradio poslednjih 10 godina

mogu da budu problem ti step motori

mislim da sam čak imao negde njih sa sve kućištem

http://nagaz24.pl/uploaded/product/mini3_1447_10.jpg

morao bih da proverim...

Link to post
Share on other sites

To su ti stepovi :rolleyes: LR IGS to je ta globa :rolleyes: ugradjen je jos u Italiji,vratili su mu normalan rad, jedino sto nekad moram da ga "slazem" kad krecem. Videcu kako ce trositi i da vidim da li da vadim i bacam ili da te zovem za step motore :rolleyes: inace nema razlike u radu na benz i gas. Javljam kako troši

Link to post
Share on other sites

Tek testiram, mislim da trosi 15-16l gradske. Videcu koliko cu preci da javljam. Ne ocekujem sto kazu plindzije da trosi samo 10% preko potrosnje benzina,verujem da bije malo vise. Kako kaze Babic to je sestak i trazi gas :dance3:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...