Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Joj gde me nadje: E21. To je 320/6 stari tip (pre 80te) vidim po cockpitu,retrovizoru!!!

Da da da to je moj pocetak 320/6 1977 solex 4a1,u fabrickoj mintgrun boji.A posle su stavljeni retrovizori od 635csi.Kupio sam ga 1996 a komplet restaurirao 2000 god.

Link to post
Share on other sites

Da da da to je moj pocetak 320/6 1977 solex 4a1,u fabrickoj mintgrun boji.A posle su stavljeni retrovizori od 635csi.Kupio sam ga 1996 a komplet restaurirao 2000 god.

Imaju elektro ventilator pre hladnjaka,kvake si verovatno nasao od e12,cak ni prozorska stakla od starog tipa nisu ista kao i klizaci,tepih je rutavi,volan je od 6ice!!!To je prvi sestak,trebalo bi da ima platine,slavina grejaca mu je slaba tacka...

Link to post
Share on other sites

Imaju elektro ventilator pre hladnjaka,kvake si verovatno nasao od e12,cak ni prozorska stakla od starog tipa nisu ista kao i klizaci,tepih je rutavi,volan je od 6ice!!!

:) jeste.Nije imao visko nego dva davaca za dve brzine ventilatora.A stakla su fotogrej i to je bilo 1977god.

Link to post
Share on other sites

Uvek me je impresionirao Solex 4a1,neki su ga stavljali na Opel Senatora,velik je kao motor od fice!!

Dugo sam ga vozio nustelovanog , a jednog dana mi jedan prijatelj cacnu i ........

tad sam osetio sta ustvari daje 4a1. Tek sam onda shvatio sto su svi jaci modeli pored bmw a koristili taj karb.

Link to post
Share on other sites

Interesantno je da je to prvi mali sestak m20,on je i krenuo 1977!

Vidim da dosta znas o e21 :) Ovaj auto je napravljen u septembru 1977 i to je bila prva serija malog 6.Mozda je bas ovaj auto medju prvima ,ali to se nemoze ustanoviti. :preved:

Link to post
Share on other sites

Bas sam jednoga rasturio za delove bio je iz septembra 1977,imao je 4 brzine,bela stakla,stari tip ablendera,bravica kasete je bila stari tip,stopaljke su bile stari tip (uski reflex),sedista su niza od kasnijih i nemaju razliku u visini klizaca,rucica menjaca je bila sa rebrastom gumom,imao je elektro ventilator sa keramikom i deblji hladnjak....To godiste ima isti broj sasije i motora.Evo ti program pa ukucaj svih 7 brojeva :http://www.bmw-z1.com/VIN/ Dobices mesec proizvodnje!

Link to post
Share on other sites

TAKO JE OPET!Imao je 4 brzine.Trazio sam kontra koji je imao 323 i naravno NEMA ,pa sam ubacio 5 brzina,morao da menjam kardan (naravno) i jedva sam i to nasao.Kaze meni jedan majstor ,pa stavi od kockice.A cu njemu pa nece da radi cajger i sta sam onda uradio.A on ce na to pa sta ima veze sto moras da gledas koliko brzo ides, i to vrlo ozbiljno je rekao.Ja pokupio prnje prekrstio se i otisao.

Da i broj sasije i motora su isti.To mi je bio fetis!

I napravljen je u septembru.

Link to post
Share on other sites

Moj e21 323i ima kontra menjac sa prvom dole,to sam jedva nasao i diferencijal 3.64 sa jednom velikom sedmicom ugraviranom na vrhu,Brzine su jako kratke pa i u petoj lako ulazi u blokadu,jedini je problem sto ni jedan kilometar sat ne meri tacno ni od 320 ni od 323i,mozda je stvar u pinjonu.Menjac je Getrag Sport verzija bas za e21.To je menjac za brdske trke i u petoj na 60kmh povuce bez problema!Takodje moze kao autobus da krene iz druge bez problema!

Link to post
Share on other sites