Recommended Posts

koliko ulja staje u e46 320d 150ks.kad da proveravam ulje kad je skroz hladan ili posle voznje da cekam 5 min.Naime majstor mi promenio ulje i danas posle voznje nekih 10 min ja da proverim ulje ohoho preko maksimuma a on kaze da mu je sipao 5.5l.

Link to post
Share on other sites

proverio sam sad preko maksimuma je jedno 1cm skoro do kraja onog plasticnog dela na meracu. kakav konj on zna da ide 5.5 i toliko mu sipao bez proveravanja

Link to post
Share on other sites

ja sam se isto tako zajebao,gledao u autodati i tamo pise da staje 5,5 ili 5,0l nisam siguran...i posle dolazi lik i kaze da je uvece ujutru proveravao ulje i kaze da ima puno preko maximuma,ja mu ispustio visak i to je to...par puta me auto data dobro zajebala

Link to post
Share on other sites

Po knjizi, trebalo bi stvarno da stane 5,5l kada se menja i ulje i filter.

Ja sam imao situaciju da u moj auto jednom prilikom u servisu sipaju 5,0l i to sa novim filterom i bilo do maksimuma (to je ona varijanta kada ti majstor na brzinu ispusti ulje, skine filter, odmah vraća raf za ulje, novi filter i sipa novo ulje, onda moe bez problema da mu sa usutih 5l bude na maksimumu, a sa 5,5 prilično iznad maksimuma jer se ne ocedi svo ulje iz auta). Sa druge strane, drugi put kada su ga skroz lepo ocedili, stalo 5,5l.

Po pravilu, ako bilo ta pored ulja i filtera ima da se servisira na autu (filter vazduha, klime, kajievi, paneri...), trebalo bi da ispuste ulje, ostave auto da se cedi dok ne odrade ostalo i tek na kraju sipaju novo ulje.

Ulje meri 4-5 min nakon gaenja motora koji je bio na radnoj temperaturi (isto po knjizi, jer hladno ulje ima manju zapreminu od ugrejanog, tako da ti hladno ulje moe davati meru na maksimumu, a kada se ugreje iznad maksimuma), to kau gore strogo da auto bude na ravnom (da izbačen iz brzine i sa sputenom ručnom ne krene ni napred ni nazad) i najbolje je da ulje proverava uvek na istom mestu tj. u garai ili na svom parking mestu itd. (da ne bude kao kod mene kada sam se natripovao da mi raste nivo ulja, ustvari bio je blag nagib u stranu, auto nije iao nigde ali stvarno je ispadalo da je 1,5-2mm vii nivo ulja).

Isputaj viak, u pravu su momci da će ti isterati na nekom semeringu, ako ne sad preko leta, onda sigurno kad dođe zima i kada mu bude trebalo vie vremena da "razbije" ulje, a dođe momenat da optereti motor (ne mora biti neko jako stiskanje gasa, desi se da vas bude vie u kolima, uzbrdo obilazi ili ubrzava iz nekog razloga itd...)

Link to post
Share on other sites

nista idem ovih dana da promenim nosace motora i da mi ispusti visak,zao mi motor besprekoran,svaka sitnica na mestu sad zbog debila da se jebavam,a i ja sam kriv nisam gledao odmah,nego racunam zna a i proveravao je valjda menjani su svi grejaci oba kaisa,plocice bio auto u servisu 4'5 sati

Link to post
Share on other sites