Recommended Posts

Ovako imam problem sa muzikom na e39 530d 2001.g nece da se ukljuci tacnije nekad kad ugasim pa poslije nekog vremena upalim oce da radi tako je bilo prethodnih par dana a danas nece nikako a ne znam sta je u pitanju sve ispisuje i radio stanicu i cd ali zvuka nema ni na radiu ni na cd ni na televiziju a prije 10 tak dana sam ugradjivao daljinsko zakljucavanje jer fabricko se nije moglo popravit i dotad je sve radilo perfektno pa mi nije jasno da nije mozda neka zica prespojila ili sta ako zna neko bio bih zahvalan

Link to post
Share on other sites

Ja bih reko da je pojacalo otkazalo saradnju.....moze da bude i radio modul a moze da bude i dsp ako ga imas.Zice tu retko kad ili bolje receno nikad ne prespajaju....znaci ako pocne tako da zeza jedan od modula ima problem.....Verovatno da je pojacalo jel iz tog godista se najcesce kvarilo na sistemu ozvucenja....

Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem, evo ti link kako sam ga resio...

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=18008

Za 75 evra mi je prijatelj u Nisu popravio i sve radi. Stavio je najbolje moguce delove, a sa manje kvalitetnim izlazi oko 55 evra. Sve je uradio za 1 dan.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ako radi pa ne radi,onda imas neki spoj u vratima,imao drugar problem na e46 i Bmw Bata mu resio problem,bio spoj na stelovanju retrovizora,pregledaj ponovo to gde si radio.

Ma daa npr radi i onda poslije nekog vremena odjednom prestane i kad ugasim auto i ostavim ga da miruje neko vrijeme i onda opet radi i tako nekad muzika radi i par dana bez problema i onda stane tako da mi nista nije jasno :blink:

Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da kazem da mi majstor kad je mjenjao ulje i filtere polu praznu bocu ulja spremio u gepek ali je u frci zaboravio da je umota u kesu i prosuo se dio ulja po gepeku i vrlo moguce je da je to izazvalo kratak spoj jer ne vjerujem da je ista crklo jer kad radi svi zvucnici funkcionisu i sve radi perfektno samo tako nekad ugasi pa opet radi i to imam osjecaj kad predjem preko neke neravnine ( a hvala Bogu nasi putevi su predivni ) tad prestane da radi eto nadam se da sam objasnio

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

nisi tim osiguracem resioproblem. ja sam imao isti taj problem i sada cu ti reci sta sam uradio. zamenio tri integralna kola tj. dva izlazna za jacinu i jedno upravljacko. to je jedan deo ,a drugi na samoj stampanoj ploci ima namerno oslabljeno mesto ili kako se strucno kaze "hladan lem". e tu vremenom dolazi do prekida u mrezi ili u protoku struje a manifestuje se tako sto kad je modul bm54 hladan on radi bez problema a kad se malo zagreje on prekida zvuk. ceo taj modul je za kompletan zvuk bilo da je radio,tv,cd ili navigacija. dok to ne sredis tj. dok ne zamenis ta integralna kola i to se nezalemi imaces problema. ja sam to tako resio posle kozna koliko puta skidanja i vracanja. cak su hteli da mi menjaju i zvucnike ,kao navodno oni su problem. nemoj nista drugo raditi samo na tom modulu i resices problem. ako ti budu trebala integralna kola javi se ja ih imam u rezervi jer sam kupio vise komada pa su mi pretekla.

Link to post
Share on other sites

i ja imam problem na e39

radi mi samo desna strana zvucnika,na levoj neradi nijedan

zvao nekog lika sa oglasa,kaze da mi je crko taj bm54 i da kosta 150e

naravno nepada mi na pamet da popravljam

Link to post
Share on other sites

Pa pretpostavljao sam da sam trenutno resio problem jer vec par puta radio mi malo radi malo neradi...

Ako je hladan lem onda se resava samo prelemljavanjem, ajd napisi ako nije problem oznake integralnih kola?

Hvala unapred. :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

i ja imam problem na e39

radi mi samo desna strana zvucnika,na levoj neradi nijedan

zvao nekog lika sa oglasa,kaze da mi je crko taj bm54 i da kosta 150e

naravno nepada mi na pamet da popravljam

Resavam duplo jeftinije sa garancijom od 5 godina.

Link to post
Share on other sites

da,culi smo se na PM poodavno vezano za to

ali i dalje radio stoji u autu i nece sam da izadje,a ja nemam vreme da se igram sa vadjenjem

nego reci mi sta moze da bude kvar sa cd sarzerom,necita mi nijedan cd,dal je crko laser ili?

kupio sam onaj smrdljivi cd za ciscenje i ono se zove zali boze 250 dindzi :lol:

Link to post
Share on other sites

Pa pretpostavljao sam da sam trenutno resio problem jer vec par puta radio mi malo radi malo neradi...

Ako je hladan lem onda se resava samo prelemljavanjem, ajd napisi ako nije problem oznake integralnih kola?

Hvala unapred. :rolleyes:

oznake su:TDA 7375- 2 kom.,L4936N- 1kom. a mesto je samo jedno za lemljenje i to kod jedne velike nozice koja ide na masu. pogledaj polako kroz lupu i nacices mesto. ako ne budes nasao ova integralna kola javi se ja ih prodajem sva tri za 50e,toliko sam ih ja placao u turskoj.

Link to post
Share on other sites

da,culi smo se na PM poodavno vezano za to

ali i dalje radio stoji u autu i nece sam da izadje,a ja nemam vreme da se igram sa vadjenjem

nego reci mi sta moze da bude kvar sa cd sarzerom,necita mi nijedan cd,dal je crko laser ili?

kupio sam onaj smrdljivi cd za ciscenje i ono se zove zali boze 250 dindzi :lol:

Dok se ne pogleda ne bih pričao napamet. Može biti dosta razloga. Nego pitanje, da li ih vadi iz šaržera i ubacuje u čitač ili ne?

Link to post
Share on other sites

Dok se ne pogleda ne bih pričao napamet. Može biti dosta razloga. Nego pitanje, da li ih vadi iz šaržera i ubacuje u čitač ili ne?

nemam pojma

radio sam sledece,ubacim cd,onda skocim do radia da prebacim mode na CD i onda stanem kod sarzera i slusam,cuje se nesto samo na kratko da skljocne i to je sve,posle 10ak sekundi pise NO DISC

Link to post
Share on other sites

nemam pojma

radio sam sledece,ubacim cd,onda skocim do radia da prebacim mode na CD i onda stanem kod sarzera i slusam,cuje se nesto samo na kratko da skljocne i to je sve,posle 10ak sekundi pise NO DISC

Moguće samo da ti glavi disk, meni se to jednom desilo.

Link to post
Share on other sites

Izvadi otvori videces plsaticni mehanizam koji se pokrece.....Sa jedne strane je izleteo iz kucista....Vratis i gotovo ima da radi narednih 10 godina.Pazi samo da kad otvaras primetices da se ceo mehanizam visi u vazduhu u odnosu na kuciste...drze ga 4 gume sa svake strane.Samo te gume lagano skini da ne ostetits ostalo je decija igra.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

da updejtujem

malo pre mi bilo dosadno,i odem i izvadim charger iz gepeka,rasklopim u delice,sve je bilo na svom mestu,mirise na novo.Uzmem stapic za usi i alkohol i predjem par puta preko lasera,sve je bilo cisto kao oko.Sklopim sve i vratim u gepek.

Ubacim 6-CDa i RADI sve najnormalnije.

Nenznam kako i zbog cega ali je proradilo. :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites