Recommended Posts

Jedan od problema kod e46 su plastične lule koje istrunu poslije određene kilometraže, e sad pošto sam promijenio hladnjak(nakon neuspjelog krpanja plastične lule što ide u hladnjak), i račvu sa odzrakom(koja košta je..nih 60e :rtfm: ), došlo je vrijeme za odzračivanje. Parkirao na uzbrdicu, pustio grijanje, i opleti...Odzračivanje sam počeo poslije otvaranja termostata. Pitanje glasi kad je dosta sa puštanjem odzrake, jer mi konstantno izbacuje mjehuriće-nije valjda da treba litru antifriza izbaciti iz auta...

I kad se gleda nivo antifriza- pošto meni mjerač bude na sredini boce, a kad odvrnem šaraf za odzraku onda skoči do neke normalne vrijednosti-ali mi to nema logike,jer bi onda poslije svake provjere trebao odzračiti sistem.

I još jedna konstatacija poslije višečasovnog čitanja foruma: G11 ili G12 pitanje je sad. Kaže mi lik u boljem BMW servisu da rukam plavi-G11 antifriz, opet drugi kažu za aluminijske blokove ide G12,i da je manja štetan itd. Na "jubitubeu" ubacuju neki zelenkasti -pretpostavljam da je g11

Ja sam se odlučio za G12 zbog manje štetnosti...

Toliko za sad...

Pozdrav bimerima

Link to post
Share on other sites

Nivo se gleda kad je auto hladan

Da znam, ali kako? Hoćeš poslije odvrtanja čepa hladnjaka odvrnuti i šaraf za odzraku, ili samo od hladnjaka i pogledati nivo...

Link to post
Share on other sites

meni rekli u bmw line-u da za bmw-a ne ide g12

E i meni su rekli u dobrom servisu, ali mišljenja su različita. Drugi majstor kaže ako je alu blok ide G12, a i kao manje je štetan, ima veću radnu temperaturu, itd itd... Pa ti budi pametan.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Na ovom modelu se jako smesno ozracuje sistem, jer celi sistem ima samo 2 srafa, jedan na luli hladnjaka i jedan na motoru, sipas tecnost do nivoa u hladnjaku, odvrnes malo sraf na motoru, cim procuri, zategnes i njega ne diras, sad odvrces sraf na hladnjaku, kad procuri dodas jos tecnosti do nivoa i to je to, u odnosu na sestake i starije serije, smesno lako...i na hladno uvek...

Budi oprezan da ne precvikas plasticne srafove, sto se jako cesto desava, imaces probelem, jer ostane parce srafa sa zljebom u luli, a kroz zljeb pusta tecnost, blabla, mali je masinski korak matice,... te si u problemu, prakticno nezno i polako, 4-5 obrta je dovoljno za ozracivanje...

Link to post
Share on other sites

kupis BMW-ov antifriz i ne razmisljas koje je boje a boja je zeleno-plava

Da i odeš kod čike u trgovinu da kupiš bmw antifri oriđiđi, a ono se puni negdje u po šumadije u domaćoj radinosti....

Link to post
Share on other sites

Na ovom modelu se jako smesno ozracuje sistem, jer celi sistem ima samo 2 srafa, jedan na luli hladnjaka i jedan na motoru, sipas tecnost do nivoa u hladnjaku, odvrnes malo sraf na motoru, cim procuri, zategnes i njega ne diras, sad odvrces sraf na hladnjaku, kad procuri dodas jos tecnosti do nivoa i to je to, u odnosu na sestake i starije serije, smesno lako...i na hladno uvek...

Budi oprezan da ne precvikas plasticne srafove, sto se jako cesto desava, imaces probelem, jer ostane parce srafa sa zljebom u luli, a kroz zljeb pusta tecnost, blabla, mali je masinski korak matice,... te si u problemu, prakticno nezno i polako, 4-5 obrta je dovoljno za ozracivanje...

[/quote

Zahvaljujem na odgovoru, možeš li mi samo reći gdje se nalazi dotični šaraf na motoru??

tnx

Link to post
Share on other sites

Cucnes i gledas preko fara vozaceve strane plasticni sraf na luli, pogled ce ti pasti na drugi crni plasticni sraf nesto u nivou ovog na luli, KOD termostata.

He he he!! Zahvaljujem... Ako ga uspijem odzračiti imaš pivu... Ma imaš pivu i ovako zbog truda!!! ;) ;) ;)

Link to post
Share on other sites