Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E ovako sta smo sve radili :)

Zamenili celu limariju(vrata, haube i krila)

Povareno sve sta je trebalo i zasticeno

Ofarban auto iznutra i spolja sa svim skinutim kederima i plastikama. PPG lak i boja

Prednji branuk od V8

Siroka hauba i maska

Prskalice za farove i maglenke

Motor promenjen, i malo estetski sredjen

Sva ulja promenjena i antifriz(kocioni i za kvacilo, servo, u menjacu, u diferencijalu, u motoru)

Namontiran manuelni menjac sa kvacilom

Short shifter

Sper diff 3.64

Instalacija prepakovana, svi dzekovi koji su bili losi sredjeni

Soferka stavljena orginal sa grejacem za otapanje brisaca

Zadnji branik sa parking senzorima ukrojen za kuku da ima poklopac na sarku, kada nema kuke nista se ne poznaje

Zmigavci sijaju na poziciji, day light ugradjen, follow home takodje. Sve ide preko diamant kljuca

Crno nebo stavljeno, sve plastika sto su bile sive ofarbane u lak crno

Nazad stavljena svetla za citanje,

Crni suncobrani i rukohvati

Dva zvucnika na zadnjoj polici od 150W i pojacalo

Telefon ubacen radi estetike jer je ovaj neko "popravio" pa ne moze da se vrati u funkciju, ali sija ako nista...

Sprovedena instalacija i prekidaci za zadnje grejace sedista(bice ubaceni pri tapaciranju enterijera)

Stavljeni retorovizori sa E34 restyle, po meni su promenili auto skroz, iako fabricki ne idu na ovaj auto(sve je sprovedeno da radi, grejaci i pomeranje)

Kupljene svecice, kajisevi, filteri bla bla bla

Elektro ventili grejanja sredjeni,

Trap promenjen

Glava volana i centralna spona promenjeni

I jos neke stvari kojih ne mogu ni da se setim. Uglavnom gledao sam da nista ne preskocim.

Plan za dalje je:

Amorti sa nizim oprugama(za koji dan)

Napunim klimu(takodje za neki dan)

Da se auto zatamni ponovo

Auspuh kod pirketa ugovoren(cevi i zadnji lonac, srednji je kao nov)

Motor M30B30 da se razbusi na 3.5(za koji mesec dok se pokupuju svi dihtunzi i potrebni delovi)

Tapaciranje sedista(kupio sam M5 elektro sa 3 memorije, osposobio da rade sva podesavanja, ubacio naduvavanje), isto vrlo brzo

Montiranje turbo kompresora(ovo ce da saceka neko vreme, ali je kompresor kupljen)

Treba da prepakujem sve brave na jedan kljuc, sto sada imam na autu koji sam kupio kao donatora delova(kad sam sklapao limariju nisam imao to)

I da vozim auto naravno, jedva sam docekao da bude opet u voznom stanju :)

Link to post
Share on other sites

Vredelo je cekati... Nov auto u pm :D Reci mi, koliki je posao prepakovati bravice na isti kljuc? Ranije sam na kocki pakovao samo od gepeka, on je prost :D Da li je izvodljivo kontakt bravu prepakovati za neki drugi kljuc?

Link to post
Share on other sites

Moze da se uradi, ali je smaranje to skidanje brava. Cilindar nije problem prepakovati kad je brava u rukama. Sad cu prebaciti ovu za paljenje i gepek, ali nemam snage da se j***m sa ovim na vratima sada, jednostavno cu okaciti kljuc o privezak i to je to. Kasnije kad mi bude dosadno prepakovacu i to. Onda cu i praviti solje na unutrasnjim kvakama da sijaju narandzasto na tapacirima. Sad hocu da vozim auto :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

To cemo videti. Sutra ga skidam sa invalida i zavodim ovaj 3.0 i ponovo se polira ceo auto i stavljaju hrom lajsne na branike. Onda registrujem u utorak na svoje ime. Javice se sigurno neka sitnica da skripi i zeza, da se to utegne sve trebace nedelju dve

Link to post
Share on other sites

Montiranje turbo kompresora(ovo ce da saceka neko vreme, ali je kompresor kupljen)

Kupio si kompresor sa mehanickim pogonom a turbo-kompresor ti je opstepoznata "turbina" koju sad gotovo svaki noviji dizel motor ima... Samo napred sa radovima, fino izgleda sedmica...

Link to post
Share on other sites

2015-01-03-191633.jpg

jedna od sinoc...

americki mod super izgleda

Link to post
Share on other sites