Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovo je zapravo formula za izračunavanje zapremine kompresije a za zapreminu hoda klipa treba umesto h staviti hod klipa iz DMT u GMT. Zpremina cilindra je jednaka zbiru zapremine kompresije i zapremine hoda klipa.

Link to post
Share on other sites

Kolko znam iz osnovne skole zapremina valjka je povrsina baze (r^2 x pi) puta visina. Konkretno m20b20 ima precnik klipa 80mm i hod 66mm. (80/2)^2 * 66 * 3.14159 * 6 = 1990.551ccm sto je greska u ni pola kubika. Ono sto ti pricas odredjuje kompresioni odnos tj kolko ce klip efektivno sabiti tu zapreminu :)

Link to post
Share on other sites

Mislim da ne pričamo o istoj stvari. Stublina cilindra je valjak koji menja zapreminu u odnosu na hod klipa pa je jednačina slozenija plus zapremina glave motora koja nije deo zapremine stubline.

Link to post
Share on other sites

Nekad je i elipsa na ovim alu blokovima :D

Leto mislim da je nesporazum u tome sto je hod klipa isto sto i rastojanje izmedju gornje i donje mrtve tacke. Za tacan proracun se uzima i razlika, ako postoji kad je klip u gmt da li izlazi iz bloka, ili ne, dihtung, zapremina u glavi, ako postoji i tako dalje. Uglavnom u pravu ste

Link to post
Share on other sites

Gledam ovu tvoju sedmicu i razmisljam kad cu ja sebi zelju da ispunim. Ja hocu e23 da skockam sebi. Znas kad ga do detalja imam u glavi, boju, felne, enterijer, ma sve. I bio je jedan do jaja osnova, prodavao se dugo, 735i , al nema ga vec dugo. Malo sam off-ovao, al neces se ljutiti.

Link to post
Share on other sites