Recommended Posts

Uskoro bez upaljenih farova danju?

04.09.2012 11:17

Sve je više zagovornika ukidanja non-stop upaljenih kratkih svetala tokom vožnje u Srbiji jer je „poboljšana uočljivost” rešena u međuvremenu – drugim merama

Postojeća odredba Zakona o bezbednosti u saobraćaju koja propisuje obavezno upaljena kratka, dnevna ili svetla za maglu tokom vožnje danju, uskoro bi mogla da bude promenjena. Kako za „Politiku” kaže Stojadin Jovanović, direktor Agencije za bezbednost saobraćaja, ukoliko većina nadležnih za problematiku bezbednosti saobraćaja bude za promenu ove odredbe zakona, predstojećim izmenama i dopunama Zakona o bezbednosti u saobraćaju koji bi u parlamentu mogao da se nađe u narednih nekoliko meseci, ona bi bila ukinuta, tačnije – redefinisana. Izmenama bi se, najverovatnije, odredilo da su upaljena svetla na vozilu samo „ostave” tokom dnevne vožnje kao obavezna u uslovima smanjene vidljivosti. Tako je to, uostalom, regulisano u najvećem broju evropskih država.

Već postoji inicijativa za promenu te zakonske odredbe. Siguran sam da ćemo u sledećem postupku izmena i dopuna Zakona o bezbednosti saobraćaja razmatrati ovo pitanje i u zavisnosti od toga predložiti parlamentu odgovarajuću izmenu. Procedura je krenula i nadam se da će u narednih nekoliko meseci, dok svi nadležni organi daju svoje predloge i mišljenja, biti doneta adekvatna odluka uzimajući u obzir i iskustva drugih zemalja. Različita su mišljenja pa ćemo videti koje će preovladati – kaže Jovanović.

On dodaje da je suština uvođenje obaveze upaljenih svetala tokom dnevne vožnje bila u tome da se poboljša uočljivost tih vozila na putu. To je, kako navodi, bila i doskorašnja praksa u najvećem broju evropskih država.

U međuvremenu jedan broj država je napustio tu praksu jer se različitim drugim merama, kao što je smanjenje dozvoljene brzine, utiče na bezbednost u saobraćaju. Suština ukidanja obaveznih svetala tokom dnevne vožnje bila bi i ta što veliki broj vozila tehnički nije prilagođen da im svetla budu non-stop upaljena i sijalice im često pregorevaju. Sa druge strane, zagovornici ove inicijative navode razlog globalnog zagrevanja i zaštite životne okoline – objašnjava direktor Agencije za bezbednost saobraćaja.

Damir Okanović, direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja, drugačijeg je mišljenja. On smatra da su apsolutno potrebna upaljena svetla na vozilima tokom celog dana, zimi i leti.

Ona ne služe samo da bismo mi videli druge, već da bi i drugi videli nas. Brojne situacije ukazuju na to zbog čega je bitno da nas drugi blagovremeno uoče, recimo kada se vozač koji nam ide u susret odlučuje na preticanje. Ukoliko svetla nisu upaljena možda nas neće opaziti, naročito ako je reč o sivom metalik automobilu, koji se utapa u okolinu. To su teško uočljiva vozila. Takođe, vozila kojima su upaljena svetla tokom celog dana lakše su uočljiva i za pešake, naročite sa starije i slabovide osobe. Postoje mnoga naselja u Srbiji gde nema pešačkih prelaza, gde pešaci smeju da pređu kolovoz tek kada propuste sva vozila, pa su svetla bitna da bi oni blagovremeno mogli da ih uoče – objašnjava Okanović.

On dodaje da je polemiku – dnevna svetla da ili ne – propisom rešila Evropska unija.

Donet je propis da sva vozila proizvedena u EU od februara 2011. godine moraju da imaju dnevna svetla. To može da bude LED svetlo, kao što je u slučaju skupocenih vozila, ali može da bude i druga vrsta običnih sijalica na jeftinijim modelima. Dnevno svetlo je zapravo pravo kompromisno rešenje, ono je jače od pozicionog, a slabije od oborenog svetla. Manja je potrošnja, uključuje se prilikom startovanja automobila i njegova namena je da vozilo bude uočljivo za okolinu – napominje Okanović.

On kaže da argumenti protiv uključenih svetala tokom dnevne vožnje – ne stoje.

Tačno je da automobil troši više i da više zagađuje okolinu, ali to se isto dešava kada uključite radio i u mnogo većem procentu kada uključite klimu. Bitniji je ljudski život u saobraćaju, nego nešto veća potrošnja goriva – ocenjuje Okanović.

On upozorava da vozači, koji se odluče da sami ugrađuju LED svetla, moraju da imaju atest.

Na ulicama se viđaju vozila, kojima su ugrađena sumnjiva i neproverena LED svetla, koja lepo izgledaju ali nemaju odgovarajuću funkciju. Ta vozila nisu uočljiva od drugih učesnika u saobraćaju sa najmanje razdaljine od 300 metara. Ona zbog toga mogu da budu isključena iz saobraćaja i upućena na vanredni tehnički pregled uz prekršajnu prijavu zato što nisu izvršili atest pre ugradnje – kaže Okanović.

Gde su obavezna svetla?

Tokom godine obavezno je da se upale dnevna svetla u BiH, Češkoj, Crnoj Gori, Danskoj, Estoniji, Islandu, Letoniji, Makedoniji, Norveškoj, Poljskoj, Rumuniji, Slovačkoj, Sloveniji i Švedskoj. Na auto-putevima i putevima izvan naselja, dnevna svetla obavezna su u Finskoj, Italiji, Mađarskoj, Portugalu i Rusiji, a preporučljiva na putevima u Nemačkoj i Švajcarskoj. U Grčkoj su tokom dana zabranjena, a u Francuskoj obavezna za motocikle.

Obaveza paljenja svetala samo u razdoblju zimskog računanja vremena pravda se ekološkim razlozima (smanjenje ukupne potrošnje, a time i manja emisija ugljen-dioksida), a saobraćajni stručnjaci smatraju da je svakako bolje imati upaljena svetla tokom svake vožnje, jer i sunčanim danima doprinose većoj sigurnosti saobraćaja te time smanjenju mogućih nesreća. Dnevna svetla su posebna svetla predviđena za vožnju danju, a za sada postoje uglavnom na automobilima više klase (pale se automatski čim se upali vozilo) i razlikuju se od kratkih svetala.

http://www.polovniautomobili.com/wiki-Vesti/uskoro-bez-upaljenih-farova-danju.php

Link to post
Share on other sites

Nisam znao da moze da se vozi sa maglenkama danju umesto farova, jel to moguce???

Link to post
Share on other sites

Nisam znao da moze da se vozi sa maglenkama danju umesto farova, jel to moguce???

On upozorava da vozači, koji se odluče da sami ugrađuju LED svetla, moraju da imaju atest.

Na ulicama se viđaju vozila, kojima su ugrađena sumnjiva i neproverena LED svetla, koja lepo izgledaju ali nemaju odgovarajuću funkciju. Ta vozila nisu uočljiva od drugih učesnika u saobraćaju sa najmanje razdaljine od 300 metara. Ona zbog toga mogu da budu isključena iz saobraćaja i upućena na vanredni tehnički pregled uz prekršajnu prijavu zato što nisu izvršili atest pre ugradnje – kaže Okanović.

pa pod kakvim svetlima vozis nije ni bitno.vazno da su lepa al nisu uocljiva haha.

Link to post
Share on other sites

mislim da ne jer u zakonu je izricit navedeno da to moraju biti oborena svetla ako auto ne poseduje fabracka DTL. generalno, ok je na autoputu imati DTL ali u gradu su totalno nepotrebna.

Potpuno se slažem. Da sam ja zakonodavac, zadržao bih obavezu upaljenih svetala na van grada, a u gradu nema potrebe jer brzine su znatno manje, rastojanja između vozila manja, vozila su uočljivija, preticanja (po suprotnoj traci) retka, itd...

Link to post
Share on other sites

Postojeća odredba Zakona o bezbednosti u saobraćaju koja propisuje obavezno upaljena kratka, dnevna ili svetla za maglu tokom vožnje danju

Ovo sam procitao gore, zato sam i pitao...

Link to post
Share on other sites

Vozio ja skoro godinu dana (danju) sa maglenkama... Imao sam xenon i u njima pa bilo malo zezanje. Prosao pored 10000 patrola i nista. Inace dnevno prelazim min. 100 km. Ne lezi vraze naidjem na neku izdrkojlu koja me masirala bar 20 min. Jedva sam se izvuko. Ali jedva. Ma hvatao sam se i za clanove zakona i za releje da mi ne rade.. ma nema sta nisam. Malo je falilo da me salje na vandredni tehnicki. Verovatno sam mu dosadio na kraju pa me otkacio.

Link to post
Share on other sites

nigde u ZOBS-u ne pise da su dozvoljena svetla za maglu. to sto neki priuceni novinar tako tumaci zakon tj ubacije u text sta mu se cini pogodnim je druga stvar. svetla za maglu se zovu tako jer su za maglu a ne za dan ili noc, sve jedno. da li vi ljudi kapirate da tim svetlima smetate ostalim vozacima u saobracaju a ponajvise oni koji nemaju pojma da su prednja svetla odvojena prekidacem od zadnjeg svetla pa tako smetaju i onima iza sebe. to sto vama auto lepse izgleda sa upaljenim maglenkama je vasa stvar.

Link to post
Share on other sites

Po meni trebaju se paliti svetla samo kada je smanjena vidljivost a ne ovako bljesti sunce 100 stepena napolju a mi kao indijanci jos palimo svetla pa setite se pre nekoliko godina kada vam naidje neko u susret blenduje vam ako su vam upaljena svetla...to su bila neka bolja vremena ...

Link to post
Share on other sites

Po meni trebaju se paliti svetla samo kada je smanjena vidljivost a ne ovako bljesti sunce 100 stepena napolju a mi kao indijanci jos palimo svetla pa setite se pre nekoliko godina kada vam naidje neko u susret blenduje vam ako su vam upaljena svetla...to su bila neka bolja vremena ...

Po ovome sto si napisao mogu samo da zakljucim da si neiskusan i da ne prelazis puno kilometara...

Automobil je mnogo uocljiviji kada su mu upaljena svetla, bez obzira na doba dana ili noci i ja sam za to da se zakon ne menja. Od kako znam za sebe, tj. od kako vozim, uvek, bas uvek sam palio svetla kada izadjem van grada i tako cu i nastaviti, bez obzira kako to bude pisalo u zakonu. Ako vec mora nesto da se promeni, onda bih ovom zakonu dodao klauzulu po kojoj bi voznja preko dana bez upaljenih svetala u gradu mogla i morala da se tolerise.

Link to post
Share on other sites

Potpuno se slažem. Da sam ja zakonodavac, zadržao bih obavezu upaljenih svetala na van grada, a u gradu nema potrebe jer brzine su znatno manje, rastojanja između vozila manja, vozila su uočljivija, preticanja (po suprotnoj traci) retka, itd...

Mozda si u pravu, mada ja mislim da su bas u gradu potrebna svetla, jer postoje ljudi koji zive sa nama koji ne vide dobro jednostavno jer su stari, i lakse im je da uoce svetla nego auto bez svetala.

A i prakticnije je da ova obaveza vazi i u naseljenom mestu i van njega. Na primer ako krenes Ibarskom magistralom do na primer Kraljeva, jedno 50 puta bi palio i gasio svetla jer prolazis kroz otprilike toliko naseljenih mesta. Onda slucajno jedanput zaboravis da ih upalis, kad ono u nekom tamo selu poput na primer sela Nevade pandurska sacekusa, i ode 5000 din. Slozices se da je jednostavnije da svetla upalis i ne mislis.

Ako si mislio da ces svetla u ovakvoj situaciji da drzis stalno upaljena, onda si upao u zamku, jer pobijas ranije receno.

U Hrvatskoj su svetla obavezna samo zimi, a leti ih neki pale a neki ne, pa na kraju ispada da je tek to sarenilo opasno. Konfuzija totalna. Pa onda tek se naviknes da palis svetla kad ono doslo prolece. Onda se naviknes da ne palis svetla, kad ono eto ti jeseni a ti ne upalis svetla jer nemas rutinu i eto ti kazne.

Treba da ostane ovako jer ako nista drugo ako ne pomaze, bar ne moze da skodi. Mada meni mnogo pomaze kad su autima upaljena svetla preko dana.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

I treba da budu upaljena, par puta se meni desi da ne vidim auto jer nije upalio svetla, tj vidim ali mahimalno sam poceo da reagujem samo na automobile sa upaljenim svetlima, kad su upaljeni farovi znam da je auto u pokretu i stvarno se lakse u retrovizoru uoci nego bez svetala...Vidim u retrovizoru pandurski auto bez farova upaljenih, krenem da se ukljucim sa parkinga i covek ablenduje svira itd, stanem pridjem autu i pitam sto nisi upalio farove kako ti mislis da ja tebe vidim :D

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

To je jedina pametna stvar koja stoji u zakonu.. I ne razumem kome je problem da vozi sa upaljenim farovima, u gradu ili van njega, neka povecava vidljivost i za 1%, to je dovoljno dobar razlog da ostane na snazi..

Mnogo veci problem od toga je sto ljudi zafarbavaju i zatamnjuju sami svoja stop svetla kako ima padne na pamet, rade "smokey" ili kako se vec zove, efekat na farovima, sami naravno ili kod nekog "strucnjaka" u dvoristu..

Kola su im vec mnogo puta razbijana od napred, farovi lepljeni, nosaci pravljeni od kojecega, tako da farovi, cak i ako su im sve sijalice ispravne, biju svaki na svoju stranu.. Ali cak ni to nije neresiv problem, jer ce prosecan vozac to ispraviti tako sto ce voziti sa dugim farovima, ili ako mu je auto bogat sa opremom, sa ukljucenim maglenkama.. Ako je medjutim spreman da ulozi koji dinar, mozda kupi one najjeftinije i najjace kineske ksenone koji na tako lepo nastelovanim farovima izbijaju oci ljudima koji im idu u susret..

Ja bih pre da se izglasa predlog da se na tehnickom pregledu odredjena kola ogranice samo na dnevnu voznju..

Link to post
Share on other sites

I ja sam kao i svi ostali lose docekao taj zakon sa svetlima, ali kako vreme odmice stvarno sam se navikao. Sad bi mi stvarno smetalo da se to promeni. A od toga da bi bilo obavezno samo u slucaju "smanjene vidljivosti"...je realno sranje. Dovoljno je da svaki peti zaboravi da ih upali i imas potencijalni problem... a da ne pricam sto bi saobracajna policija imala jos jedan nacin da te smara...

A kako maglenke mogu da smetaju?

A podignute farove bi razbijao na licu mesta, nemora kazna :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Meni u međuvremenu dođe čestitka sa plavom kovertom za neuključena svetla,kazna 3000 din.Prekršaj načinjen 29.3.2012,zaista ga se ne sećam,niti je potpisan niti sam zvat u sud.Slažem se da su svetla značajna i danju na reginalnim i auto putevima dok za lokalne ulice je stvarno bez veze.

Link to post
Share on other sites