X5 3.0d potrosnja goriva prema Board computer-u


Recommended Posts

Primetio sam da potrosnja goriva koju prikaze Board computer ne odgovara realnosti i to ne gresi za nijansu nego bas znacajno odstupa. Cim sam uzeo auto i poceo to malo ozbiljnije da pratim nesto mi je to bilo isuvise optimisticno. Nisam ni ocekivao da ce se poklapati ali posle nekoliko poredjenja "manualnog" metoda (sipaj do vrha, pa opet) ustanovio sam da razlika ide i do 1 do 1.5 L/km vise u odnosu na vrednosti koje prikazuje racunar. Konrektno: krstarim 90km/h pod malim gasom od Novog Sada prema Zrenjaninu, board pokazuje 7 L/100km. Kad zavrsim deonicu i dopunim vidim da mu to dodje negde izmedju 8 i 8,5 l/100km.

Slicna sam iskusva imao i sa gorivom po Evropi i autoputevima. Bord pokazuje 9.5, ja izmerim 10,5 kao prosek.

Sad , pitanje je koliko se moze dopuniti tacno do cepa jer dizel peni dosta.

Jel ima neko ideju zasto board toliko gresi? Jel to moze da se ponovo kalibrise preko nekog skrivenog menija ili postoji neko drugo objasnjenje za to? Smara me malo ovako. Znam da je X5 dizel stedljiv ali ovo mi ipak bode oci kao previse netacno.

Autu nije menjan chip, to znam da ne moze biti uzrok.

Bgsinger, kakva su tvoja iskustva, vrednosti?

Cini mi se da imamo skoro identicna auta u sportpaketu sa istim dimenzijama guma, pa bi se to dalo uporediti.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na žalost, moram da potvrdim tvoju priču... Isto oko 1 do 1.5 l... Na svim ostalim mi je bio neverovatno precizan ali su bili benzinci.. Možda ima veze i sa tim.. Takođe, možda ima veze i što posedujem powerbox (externi čip) pa drugačije dobija parametre.. Da li ti je čipovan X5?

Čini mi se da sam merio kada sam imao zimski set i da je bilo ok (sa 17") ali mi nešto nije logično da sa 19" ima toliku razliku... Gume su mi pozadi 285... Ajde neka se još neko javi sa X5 ali obavezno restyle pošto nije isti motor pa da vidimo iskustva!

Link to post
Share on other sites

Ne, nije cipovan.

Isto su 19" gume kod mene, napred 255, nazad 285.

Imam i set zimskih 17-ca koje do sada nisam montirao pa cu videti da li ce biti ispravnije merenje kada dodje zima.

Moguce je da je do dimenzija guma, mada mi je cudno, jer mu je i 255/285 fabricki set.

Mozda je kalibracija bord kompjutera i radjena na 17-cama.

Hvala, ovaj tvoj podatak bas znaci.

Link to post
Share on other sites

Imaj na umu i da ti brzinomer fabricki laze u plus oko 10% tj kad po cageru vozis 100, ti ustvari ides oko 90 i nesto. Uporedi na nekoj navigaciji. Tako je i predjena kilometraza u praksi manja nego ona prikazana na bordu.

Link to post
Share on other sites

Hm, jesmo se igrali GPS-om u toku puta i pratili kada bi nas navigacija upozorila o prekoracenju brzine, ali se zaista ne secam da je razlika izmedju onog sto je pokazao cajger i GPS-a bas bila 10%. Bilo je znatno manje , ako se dobro secam, zanemarljivo manje.

OK, hvala, uzecu u obzir.

Link to post
Share on other sites

a da li je neko od vas pre sipanja punog probao da resetuje bord da mu pokaze prosek za tu deonicu i taj rezervoar a ne prosek 100 deonica pre toga...?

samo zadrzite malo duze bc dugme i bord ce se resetovati :D

Link to post
Share on other sites

a da li je neko od vas pre sipanja punog probao da resetuje bord da mu pokaze prosek za tu deonicu i taj rezervoar a ne prosek 100 deonica pre toga...?

samo zadrzite malo duze bc dugme i bord ce se resetovati :D

Naravno, ja to stalno radim i uvek tako merim.

Jer cim par puta stisnem gas do poda u trajanju od nekoliko sekundi kad mi dodju trenuci izivljavanja upropastim dobar prosek odmah i ne gine mi reset da bih nastavio da merim potrosnju u "normalnim" uslovima voznje. :lol:

Link to post
Share on other sites

Ta bginsger-ova prica zvuci vrlo logicno. 17" 235/65 je bazicna i osnovna dimenzija gume za X5 i moguce je da je prema njoj fabricki kalibrisan board computer sto se merenja potrosnje tice. Sa 19" gumama gazna povrsina je drasticno veca i moguce je da je otpor pri kotrljanju do te mere veci i otuda greska. Treba proveriti, odnosno prakticno probati.

Nismo jedini sa ovim problemom, par ljudi na stranim forumima je slicno uocilo.

Link to post
Share on other sites

Hm, jesmo se igrali GPS-om u toku puta i pratili kada bi nas navigacija upozorila o prekoracenju brzine, ali se zaista ne secam da je razlika izmedju onog sto je pokazao cajger i GPS-a bas bila 10%. Bilo je znatno manje , ako se dobro secam, zanemarljivo manje.

OK, hvala, uzecu u obzir.

Moj pokazuje oko 7% vise

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kod mene na E39 525d isto, board laze za 1-1.5l na 100km, naravno pokazuje manje..

Pokusavao sam naravno da resetujem i sve, ali u svim rezimima voznje ukrade po malo, ja sam mislio da je kod mene taj problem povezan sa ABS senzorom, jer kad sam uzeo auto, isti je bio neispravan pa nije radio kilometar sat, a samim tim nije radilo nista od ovih proracunavanja koja su povezana sa brzinom, ja sam naravno to remontovao odmah, tamo gde su svi preporucili, nisam isao na neke neproverene varijante od 50eur, i sve radi savrseno vec godinu dana, osim tog laziranja potrosnje.

Kilometar sat takodje prilicno precizan, vise puta sam merio sa GPSom,

pri 100km/h, GPS kaze 95km/h,

pri 200km/h GPS kaze 193km/h..

Gume 225/65 r15

Nije ovo neki problem, ali mi je cudno da se pravi tolika razlika, jer uglavnom su ti podaci na boardu prilicno precizni, razlika mi je uvek bila manja od 0.5l izmedju toga sto kaze board i onoga sto sam izracunam, na drugim kolima..

Druga stvar, desava mi se da ako parkiram auto kada je na samoj ivici da udje u rezervu ili tek udje u rezervu, na boardu i dalje pokazuje da moze da predje preko 100km, kada ga upalim sutradan kazaljka zakucana na nulu i range 50km.

- auto parkiram na ravnom,

- niko osim mene ne vozi auto,

- prilicno sam siguran da mi niko ni gorivo ne istace iz rezervoara..

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

juce kada sam testirao auto, u gradu, pokazivao je oko 20L potrosnju po gradu.

autoputem, kad sam se vracao kuci, vozen tempomatom non-stop, pokazivao je 10L

nisam testirao, provericu za svaki slucaj, ali ovo 20 u gradu me zbbunilo, jer e60 525 mi je trosio ispod 15L i ispod 10 autoputem, proveravano bar 5 puta i razlika borad-sipaj do vrha, je bila minimalna u korist sipaj do vrha.

Link to post
Share on other sites

Ne smes da poredis x5 i 5icu limuzinu, X5 je mnogo tezi i manje aerodinamican, 3.0d nema sanse da trosi 20l po gradu (sem ako ste bezali od policije). Proveri kad je restartovan. Na tempomatu uvek trosi vise, probaj da ga vozis bez tempomata ili DS-u. Realno je da trosi 14-16l po gradu (umereno) i 8-10l po otvorenom.

Link to post
Share on other sites

Ne smes da poredis x5 i 5icu limuzinu, X5 je mnogo tezi i manje aerodinamican, 3.0d nema sanse da trosi 20l po gradu (sem ako ste bezali od policije). Proveri kad je restartovan. Na tempomatu uvek trosi vise, probaj da ga vozis bez tempomata ili DS-u. Realno je da trosi 14-16l po gradu (umereno) i 8-10l po otvorenom.

Da li je jos neko imao iskustva sa ovim da vise ili manje trosi sa ukljucenim tempomatom?

Link to post
Share on other sites