Problem sa pritiskom usisne grane bmw 520 24v


Recommended Posts

Naime imam problem sa pritiskom usisne grane pa zbog toga ne mogu da nastelujem plin.u pitanju je sekvent plin a pritisak usisne grane mi je 0.50-0.55 u leru a koliko znam treba da bude 0.30-0.35.sva creva sam pregledao skidao usisnu granu predihtovao ali nista nisam dobio.kada radi u leru kao da se cuje da negde sisti ali ne mogu da odredim gde jer sam prskao i start sprejom ali nista.to sistanje kao da se cuje iz step motora.ima li neko neki savet kako da to spustim jer mi dize potrosnju zbog toga?

Link to post
Share on other sites

da nije grana negde prsla?

pa gldao sam i nisam mogao da primetim da je negde pukla.neznm kako da proverim mada on u leru radi mirno ne dize obrtaje samo kao da se cuje da negde sisti ili taj motor tako radi.da je negde napukla valjda bi kada sam prskao usisnu granu poceli obrtaji da variraju.neki mi rekose da moze i katalizator da ga zeza...

Link to post
Share on other sites

da, vakum treba da ti drzi dlan, normalno auto ce se ugasiti jer nema vazduha a ruka ostati prilepljena za dlan, ako ti pocne popustati cuces gde "cvrci ili pisti"

moze li da jebe step motor?posto kada ga ugasim iz tog pravca negde cujem da ono kao ispusti vazduh ili onaj leptir gasa

Link to post
Share on other sites

kompresija ti je loša što rezultira nemirnim radom na leru

Niko ne pominje da je auto nemiran u leru cak sta vise autu u leru radi kao sat.problem je ako si citao pod pritisak usisne grane.mislim da nisi dobro razumeo temu.

Link to post
Share on other sites

Moze ona guma da ti je pukla ili da nisi crevo dobro ubo u granu, ili onaj dzek od creva da je na njemu diht gumica otisla

na koju gumu tacno mislis?a crevo sam proverio.a ako mislis na onaj plsticni dzek na usisnoj grani sto na njega dodje crevo sa step motora i njega predihovao.mislim da tu pusta negde da bi digao ler gas kada sam prskao start sprejom i prpanom.

Link to post
Share on other sites

znam ja dobro o čemu ti pričam

nego izgleda ti ne znaš kako taj auto treba da radi na leru

da ti auto radi kao sat nebi ti bio toliki podpritisak

znam da boli kada se čuje ovakav odgovor

znam i koliko boli

Link to post
Share on other sites

znam ja dobro o čemu ti pričam

nego izgleda ti ne znaš kako taj auto treba da radi na leru

da ti auto radi kao sat nebi ti bio toliki podpritisak

znam da boli kada se čuje ovakav odgovor

znam i koliko boli

NE razumem kako treba da radi taj auto u leru?moj auto ne radi nemirno u leru i drzi obrtaje na 650-700 obrtaja.Auto trosi 200grama ulja na 10000km.a toliki podpritisak moze biti zbog fals vazduha jer ako vuce fals vazduh osabi i vakum.ako se malo bolje razumes od mene hteo bih da te pitam da li moze step motor da mu pravi ovaj problem da ne zatvara dobro?

Link to post
Share on other sites

ler motor da ne zatvara kako treba broj obrtaja bi bio visok.

ako postoji falš vazduh podpritisak će oslabiti i motor neće raditi lepo

a ovo za potrošnju ulja...

ti izgleda imaš motor koji se regeneriše pa troši manje nego kad je bio nov

Link to post
Share on other sites

ler motor da ne zatvara kako treba broj obrtaja bi bio visok.

ako postoji falš vazduh podpritisak će oslabiti i motor neće raditi lepo

a ovo za potrošnju ulja...

ti izgleda imaš motor koji se regeneriše pa troši manje nego kad je bio nov

pa motor radi u leru bas lepo ne trese se ne dize obrtaje.pa meni i jeste problem sto je podpritisak oslabio.jer kada je veci vakum map senzor pokazuje manju vrednost a kada je slabiji vakum on pokazuje vecu vrednost.ili mozda ovaj map senzor od plina nesto brljavi ne znam sta je u pitanju.danas upalim auto skinem crevo sa step motora sto ide na filter od vazuha i zacepim ga prstom on se ugasi i drzi vakum nekih 30-40sekundi a kao da negde cujem da pomalo uvlaci...zasto sumnjam na step motor jer je u leru ubrizgavanje benzina 4.5,4.7ms sto je mnogo ja mislim pa sam razmisljao da ne zaglavljuje on i ostane tako otvoren kao da radi pod sauhom.

Link to post
Share on other sites