Problem sa pritiskom usisne grane bmw 520 24v


Recommended Posts

sve je to ~u redu~...

tako radi skoro svaka triesčetvorka :)

u gradu satire sa potrošnjom na otvorenom je kao ok

znaci mislis da su ubrizgavanja dobra?koliko treba da trosi ovaj motor u gradu plina?Zasto mi ovaj map onda pokazuje 0.5 podpritisak usisne grane i kada radim kalibraciju plina opominje me da podpritisak usisne grane nije uredu.?

Link to post
Share on other sites

Moji motori koje sam imao u bmw-u su trosili oko 1L na 10.000km a bili su puska.. Mozda je tih 200ml kad spusti od max do min, pa da sa njih podignes da ne bude bas na min, a to ti je vec skoro litra..

ma nemam problrm sa potrosnjom ulja imam problem sa tim podpritiskom usisne grane sto izgleda rezultira velikom potrosnjom plina i goriva u gradu cak 20l plina.

Link to post
Share on other sites

Sumnjam na taj isparivac.

ne razumem kakve veze ima map senzor i pod pritisak usisne grane sa isparivacem?crevo od vakuma koje ide sa usisne grane na isparivac skinem zacepim prstom i podpritisak se ne menja sto znaci da isparivac ne falsira vazduh.

Link to post
Share on other sites

Zlatko, u prvom postu si napisao da je podpritisak 0,5 bara a da treba da bude 0,35 bara. Gde si i cime si to merio? Ako imas veci vakuum nego sto treba onda gusi dovod vazduha ili motor vuce previse vazduha.

Link to post
Share on other sites

Zlatko, u prvom postu si napisao da je podpritisak 0,5 bara a da treba da bude 0,35 bara. Gde si i cime si to merio? Ako imas veci vakuum nego sto treba onda gusi dovod vazduha ili motor vuce previse vazduha.

Pa preko dijagnostike za plin vidim podpritisak usisne grane jer ima map senzor na plinu.pazi ovo kada je 0.5taj pritisak onda je vakum slabiji kada je 0.35 onda je jaci ni to mi nije jasno kako..

Link to post
Share on other sites

Pa preko dijagnostike za plin vidim podpritisak usisne grane jer ima map senzor na plinu.pazi ovo kada je 0.5taj pritisak onda je vakum slabiji kada je 0.35 onda je jaci ni to mi nije jasno kako..

-0,35bar je veci pritisak od -0,5bar odnosno podpritisak 0,5 je veci vakuum od 0,35. Probaj da malo otvoris kuciste filtera za vazduh da dobije vise vazduha da vidis da li ce onda padati vakuum. Ovo je ako su ti ta merenja tacna.

Link to post
Share on other sites

-0,35bar je veci pritisak od -0,5bar odnosno podpritisak 0,5 je veci vakuum od 0,35. Probaj da malo otvoris kuciste filtera za vazduh da dobije vise vazduha da vidis da li ce onda padati vakuum. Ovo je ako su ti ta merenja tacna.

pa to sam i ja nesto razmisljao da je 0.35 manji vakum od 0.5.odskrinuo sam sve zivo sabijao sve zivo ja skinem crevo od vakuma i ustima vucem vakum i on sa o0.5 pada na 0.35skto jacee uvlacim i pravim vakum ustima e tada sam posumnjao da ovaj map senzor ne pokazuje dobre vrednosti iako je nov.

Link to post
Share on other sites

DRuze koliki je pritisak isparivaca u leru???I to treba da ti izbaci na dijagnostici plina.

pritisak isparivaca jesada 1.15 ako tacno pokazuje senzor mada tesko.mislim da on laze i pritisak plina i podpritisak usisne grane.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Javljam se posle godinu ipo ali reko da ne otvaram novu temu posto imam identican problem s tim sto mi je podpritisak 0,7... Jel ovaj problem nekako resen,nemam ideju sta da radim,i step motor sam menjao isti djavo...??

Link to post
Share on other sites

Javljam se posle godinu ipo ali reko da ne otvaram novu temu posto imam identican problem s tim sto mi je podpritisak 0,7... Jel ovaj problem nekako resen,nemam ideju sta da radim,i step motor sam menjao isti djavo...??

proveri zupcenje pa sve ostalo.glava ventili fals vazduh svecice kakva je varnica i sl.

Link to post
Share on other sites

znam o cemu pricas.a jesi gledao dole gde probusena usisna grana za one uvodnice za plinske dizne da nije pukla gde ili vuce fals.najbolje ces proveriti sa strat sprejoj prskaj i kada digne obrtaje tu vuce.proveri vakum aparat od kocnica.

Link to post
Share on other sites

nije do serva probavao sam,ma sta nisam probao,prekontrolisacu jos jednom start sprejom,nije do uvodnica jer sam imao taj problem pre plina,samo sto je skoro neprimetno na benzinu samo se oseti pri paljenju kao da proguta neku knedlu pa se smiri. Znaci ovaj m50 ce da me pojede.. Kao da su ga Italijani pravili :)

Link to post
Share on other sites

nije do serva probavao sam,ma sta nisam probao,prekontrolisacu jos jednom start sprejom,nije do uvodnica jer sam imao taj problem pre plina,samo sto je skoro neprimetno na benzinu samo se oseti pri paljenju kao da proguta neku knedlu pa se smiri. Znaci ovaj m50 ce da me pojede.. Kao da su ga Italijani pravili :)

A kad si radio motor jesi radio i glavu??Ventile,vodjice,gumice,siceve???

Jesi zamenio dihtung usisa?Jesi stavio nove svecice?Jesi zamenio filter vazduha? :D

Pa nemoze to da sabija kad zamenis karike samo,mora sve da mu se da da bi radio kako treba,crevo usisa ti ima tubu silikona na sebi........Da ne nabrajam vise naljutices mi se :P :P :P :P

Cuti bre i teraj tako,od silnog nerviranja pati porodica, a najvise zena!!! :D :D :D :D :D :D :D

Link to post
Share on other sites

Ma tu je problem u retkom ulju... :) E pa najbolje da skinem glavu ponovo i zamenim dobre gumice vodjice i ventile,kupim novu gumu protokomera iako ova ne falsira(kvalitetan je to silikon,viktor nikog nije izdao:) ) pa da onda krenem da resavam problem koji ce i dalje da postoji...

Link to post
Share on other sites