osposobiti kocku da radi na benzin :)


Recommended Posts

poz ljubitelji bmw-a ,evo mene opet :D,ZANIMA ME ,POSTO MI AUTO NE RADI NA BENZIN,PA SAM MISLIO DA GA PRE ZIME,OSPOSOBIM NA BENZIN,PA ME ZANIMA,STA RADITI,ZA POCETAK SAM MISLIO ,DA NOSIM DIZNE NA CISCENJE...E ONDA ME ZANIMA SLEDECE,UPALIM GA NA PLIN,I PORED MENJACA IMAM PREKIDAC ZA PUMPU...I KAD UPALIM PUMPU,CURI MI BENZIN NA SREDINI AUTA OTPRILIKE...PA ME ZANIMA STA BI MOGLO BITI..........UNAPRED ZAHVALAN

Link to post
Share on other sites

curi naj verovatnije na spoju il samom crevu stavi selnu po potrebi zameni crevo vidi dal pumpa baca gorivo proveri sva creva od goriva i to je to otprilike ako bude problem pitaj mada nece i uradi to sto si planiro.to je to otprilike

Link to post
Share on other sites

prvo proveri sva creva u kakvom su stanju,vidi gde curi i zameni crevo ako je negde puklo a verovatno jeste.zameni filter goriva ako ne znas kad je menjan pa onda vidi kakav pritisak baca pumpa,ako je ok,a i dalje ne radi,onda proveri kakve su dizne,regulator,protokomer,a obicno on strada na automobilima koji se voze na plin i imaju detonacije kao sto kazes...a kad vec hoces da sredis to,prekontrolisi i struju kapa,ruka,kablovi,svecice u kakvom su stanju jer ti verovatno nesto od toga pravi probleme na plinu i dolazi do detonacija..

Link to post
Share on other sites

detonacije se desavaju,samo kad stisnem gas,jer me nervira verglanje od 10 sekundi....a imam prekidac,koji sa strane ima malo dugme,koje stisnem kad dam kontakt,i tako 2 puta,pa tek onda ,startujem motor

Link to post
Share on other sites

Detonira ti jer je bogata smesa vazduhom,koji 320i jel plasticna ili metalna usisna grana?To dugme o kojem govoris sluzi da pusti malo plina kroz el.mag ventil ali kako ide zima sve ce ti manje pomagati jer se plin smrzne a i ovako je u minusu sipan u bocu,po pravilu voda ili antifriz ugreju plin u isparivacu i onda moze da se prebaci na plin,to sto ti curi benzin je verovatno na filteru benzina,pogledaj to

Link to post
Share on other sites

pa neznam ,dal bi se problem resio ,ako bi ga odvezao kod plinadzije,da on zameni membrane,gumice itd...i da nasteluje smesu...jer mu stvarno dugo treba da sastavi,a necu ni da mislim kako ce biti,kad bude - 10 ,pa zato planiram,da ga pre zime osposobim na benzin,pa je dovoljno da palim na benzin...jer koliko sam skontao,svaki bmw,ima problem sa detonacijama,i sa plinom...

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

ista stvar i mene muci, :) zimu sam pregurao auto mi nije radio na benzin nisam imao problema palio je na pola kljuca na -10 i morao sam da ga drzim par minuta da se zagrije i onda radi super, ako krenem odmah kad upalim auto onda ledi isparivac itd. zima je prosla ali imam druge probleme oko plina, neka plastikica na protokomeru mi je pukla nisam uspeo nigde da je nadjem pa sam je lepio tecnim metalom tako da sad radi, jednom mi je instalacija izgorela jer je plin direktno spojen na osigurace, pa mi je klapna u protokomeru zaglavila, pa posle je gubio vodu pa ledio nema sta se nije desavalo. trenutno pali na pola kljuca lepo radi i hladan i vruc i ide kao blesav, ali trosi oko 20 litara plina :) nista nije bio problem tako da nisam ni cackao nista. ali sinoc kad sam hteo da naspem plin ulazna cev bakarna pukla je negde tako da ne mogu da naspem gorivo dok to ne zamenim. a u autu i nemam puno plina da bi isao do prvog mehanicara. hocu da ga osposobim na benzin dok ne skupim lovu za plin da uradim veliki servis i izmenjam sve sto je lose. Citao sam dosta o ovim temama u sustini mislim da bi trebao pogledati anjspric pumpu da li baca gorivo, dovod goriva inektore i slicno. Imam drugi problem, kad sam menjao instalaciju motornu, covek mi je dao od m40 motora ja mislim, isto je skoro sve jedino plocica neka kod osiguraca je okrugla a kod mene je bila kao kvadratic neki. i tamo na onoj crnoj kutiji gde ugao paljenja relej pumpe itd ne odgovaraju mi releji. mogu li to prepraviti nekako ili moram kupiti druge? jos neki savet ako moze :) hvala

Link to post
Share on other sites

@ Zeljan -ko ti reko da BMW ima problem sa detonacijama,ima ali kod vlasnika koji su prešli sa juga na BMW pa bi za iste pare da ga održavaju.Promeni kapu,ruku,kablove i svećice,šestak je jako osetljiv na lošu struju.Imao sam takav problem zamenio pomenute delove,auto išo dobro i nkad nije detonirao ma šta god mu radio.Moj savet ti je da otvoriš klapnu protokomera središ struju ,proveriš da negde ne vuče falš i teraj.

Što se rada na benzin tiče,zameni ta creva i filtere,očisti i proveri dizne,regulator i pumpu,nakon toga bi morao da upali na benzin a kao će raditi zavisi od stanja protokomera,senzora i ECU.

Milee30 najbezbolnije ti je da to odšlepaš do majstora.

Link to post
Share on other sites

fali mi relej pumpe sa neki 7 izlaza ulaza nisam razumeo najbolje, i jos neki djavo sa 12 izlaza to sve ispod one crne kutice. zbog toga mi ne radi obrtomer, pa kad sredim to onda cu da nastavim dalje. osigurac od pumpe pod rednim brojem 11 (15ampera) kad proverim to onda cu filter da menjam i da proverim inektore i mislim da nece biti problema. protokomer je orginal fabricki od 318i i nije otvaran nikad. tako da mislim da nece biti problem s njim. nadam se da ce se srediti i to ubrzo :)

Link to post
Share on other sites