PROBLEM SA OSIGURANJEM


Recommended Posts

Elem, da uprostim situaciju ,ja kao vlasnik vozila dajem svoj auto drugom licu , isto lice napravi udes i pobegne sa lica mesta, sutra dan policija dolazi kod mene ,normalno ustanovljuje da je moj auto ucesnik u pomenutom incidentu, moj sestric priznaje da je vozio auto i da je ucestvovao u udesu i pobegao,posle izvesnog vremena njemu stize da plati osiguranju odstetu u vrednosti od 70000 D , on nema da plati sad pravnik iz osiguranja zove mene i iznosi mi cinjenicu da sam ja obavezan da platim u slucaju da ON ne plati , rodjak je bio pod dejstvom alkohola, ali to nije ustanovljeno posto je pobegao sa lica mesta, da pomenem auto je bio registrovan

IMAM LI JA OBAVEZE U OVAKVOM SLUCAJU PREMA OSIGURAVAJUCOJ KUCI

Link to post
Share on other sites

samo u slucaju alkohola,droge ili nemanja dozvole za voznju ili zabrane tada si u obavezi da platis jer je tvoje vozilo ucestvovalo,sve ostalo nisi a i ovo samo ako se dokaze...posavetuj se sa advokatom,osiguranja su teski hostapleri i idu politikom ako prodje prodje ili APP

Link to post
Share on other sites

Osiguranje ne placa stetu ako je vozac pod dejstvom alkohola ili ako ne saceka policiju na lice mesta,(100posto proverena informacija)znaci morace da se plati e sad dali ce on ili ti to vec ne znam mada trebalo bi da plati on jer ti sa tim nemas nista...

Link to post
Share on other sites

samo u slucaju alkohola,droge ili nemanja dozvole za voznju ili zabrane tada si u obavezi da platis jer je tvoje vozilo ucestvovalo,sve ostalo nisi a i ovo samo ako se dokaze...posavetuj se sa advokatom,osiguranja su teski hostapleri i idu politikom ako prodje prodje ili APP

U pravu si za osiguranja to je sve olos najgori i uglavno ti poturaju neka resenja sa uplatnicama i pretnjama ,mozda najgori su ovi iz delta generalia olos nevidjen mada ni drugi nisu bolji

Link to post
Share on other sites

Evo informacija.Osiguranje ce platiti stetu ostecenem s tim sto ce steta ici na okrivljenog,tj vlasnika vozila osim ako nije pravno preneo odgovornost na trece lice,naplatu ce traziti sudskim putem

Link to post
Share on other sites

brate sta te bole k***c. nisi ti vozio. reci sestricu ili kevi njegovoj da daju pare i cao. ako nemaju bole te k***c opet. ne moze ti nista osiguranje, ti nisi vozio, oni nemaju dokaze da je sestric bio cuga i zdravo. nek traze od mame svoje...

Link to post
Share on other sites

kad me je pre neki dan zvao pravnik iz osiguravajuce kuce,izjasnio se na sledeci nacin,kao dovedite sestrica da potpise sudko sravnjene i da se to overi u sudu mi necemo da podnosimo tuzbu za naplatu i dacemo mu na 12 rate da otplati dug , trebalo je i neka sudska overa da se plati 3000 soma dinara , i kaze mi ako sestric nema novca u mom interesu je da mu pozajmim tih 3000 dinara za taksu , samim tim kada on potpise to sravnjenje , ja sa time nemam nist on tj sestric preuzima odgovornost na sebe i ja sam miran, ok rekoh ja , pozovem sestrica objasnim mu situaciju , on ode , uradi to sravnjenje , overi u sudu , nazove me i kaze sredjeno sve , ja proverm kod pravnika sa kojim sam razgovarao , da kaze on sve je uradjeno , dobro rekoh ja , i kazem mu da bi sada trebalo mirno da spavam , i da prema osiguravajucoj kuci nemam vise nikakve obaveze , a onda me on iznenadi , kao sve je ok , samo ako sestric ne placa rate , mi cemo opet morati da potezemo tebe,ja ga slusam , ne mogu da verujem, dan pre m i rece jedno ,, sad drugo , jbg....ostadoh bez teksta , rekoh mu nesto u fazonu provericu to sa advokatom , nisam mogao niti smeo da jos pricam sa njim da mu ne bih rekao nesto zbog cega bih se,,,mozda,,, kasnije kajao

Link to post
Share on other sites

kad me je pre neki dan zvao pravnik iz osiguravajuce kuce,izjasnio se na sledeci nacin,kao dovedite sestrica da potpise sudko sravnjene i da se to overi u sudu mi necemo da podnosimo tuzbu za naplatu i dacemo mu na 12 rate da otplati dug , trebalo je i neka sudska overa da se plati 3000 soma dinara , i kaze mi ako sestric nema novca u mom interesu je da mu pozajmim tih 3000 dinara za taksu , samim tim kada on potpise to sravnjenje , ja sa time nemam nist on tj sestric preuzima odgovornost na sebe i ja sam miran, ok rekoh ja , pozovem sestrica objasnim mu situaciju , on ode , uradi to sravnjenje , overi u sudu , nazove me i kaze sredjeno sve , ja proverm kod pravnika sa kojim sam razgovarao , da kaze on sve je uradjeno , dobro rekoh ja , i kazem mu da bi sada trebalo mirno da spavam , i da prema osiguravajucoj kuci nemam vise nikakve obaveze , a onda me on iznenadi , kao sve je ok , samo ako sestric ne placa rate , mi cemo opet morati da potezemo tebe,ja ga slusam , ne mogu da verujem, dan pre m i rece jedno ,, sad drugo , jbg....ostadoh bez teksta , rekoh mu nesto u fazonu provericu to sa advokatom , nisam mogao niti smeo da jos pricam sa njim da mu ne bih rekao nesto zbog cega bih se,,,mozda,,, kasnije kajao

nemas ti nista vise sa tim...ako sestric ne placa potrazivace to preko suda od njega a ne od tebe....opusteno i ne pricaj vise sa tim pravnikom,sa tobom nema ama bas nikakvog posla... ;)

Link to post
Share on other sites

Ajd da ti uprostim posto sam imao slican slucaj,ako tvoj sestric pristane da placa ili plati onda si ti miran,medjutim ako ne bude placao oni ce tebe da tuze a ti mozes da tuzis sestrica,osiguranje ce se naplatiti u svakom slucaju,moj savet ti je da se dogovorite inace ce vam advokati opajati duplo vise nego sto je steta

Link to post
Share on other sites