Moj E30 Projekat


Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ kosmajac samo po prezimenu primorac ne i po mjestu stanovanja :D

sry for off ali ma tu ti je Neretva, Bacinska jezera i Kardeljevo ups pardon Ploce he he to je sve primorje :dance3:

Link to post
Share on other sites

iskreno auto je bolje izgledalo prije ovih kemija sa branicima i slicno sad izgleda ko GOVNO izvini na izrazu ali gadi mi se bilo kakva plasticna modifikacija na nekom BMW a na E30 pogotovo kraj onako mocnog Mtech 1-2 kompleta raditi ove plastikarije... Ko da na kravu obujes stikle i ugradis silikone.. Dobijes Jelenu Karleusu ali svejedno FUJ

http://mensa.dk/iqtest/

test din ik

Link to post
Share on other sites

Batice,sto se kaze sve pohvale za volju,rad i trud,ali i ja sam vise za neku diskretniju varijantu. Prednji kraj mi izgleda kao iz jednog crtanog filma sto moja cerkica gleda... Znaci bmw ima svoju m tech opremu i sve ostalo su bahanalije. Mada ima ljudi kojima se ovo svidja,sve stvar ukusa...

Link to post
Share on other sites

Hoce covek da ti kaze da se uclanis u Mensu... :P

Sta hoces, pa i ja sam pljuvao, samo doziranije.. :D

Link to post
Share on other sites

šta je tebi nejasno? svi trebaju pisati bravo super odlicno... ??? Ili je ovo forum da se napise misljenje?

Scaneru, ajde ne stidi se ako ne mozes da resis IQ test nije propast sveta he he

Ja neznam ni stranu otvoriti a kamoli da resim taj IQ test hi.gif

Link to post
Share on other sites

odlican posao momak...obrvice skini i pokusaj da upasujes haubu od kadeta,samo otvori rupu za usisnik vazduha,njega imas u gang landu,raznih modela...pogledaj malo po netu,izgleda vrhunski...

Link to post
Share on other sites

:lol: Bas ste me nasmejali, ovo sam i ocekivao da cu cuti od vas, koji ste vi zaludjenici za BMW liniju i ono sto je proizvod njihovog dizajna. Ponasate se kao clanovi neke sekte, samo BMW i nista drugo ne dolazi u obzir. Cime sam vas to pogodio da bi me ovoliko napadali, pa nisam prepravljao vas auto nego svoj. Za razliku od vas pojedinih meni se svidja ovaj izgled i ponosan sam na ono sto sam napravio, jer ovo nije kit kupljenih spojlera serijske proizvodnje, vec moj dizajn i mojih ruku delo. Slazem se da nije sve idealno uklopljeno ali i nijemoglo dabude. Ja nisam imao skicu toga, 3D animaciju da bih mogao sve to da sagledam iz raznih uglova i da uocim nedostatke. Koliko vas je pokusalo da napravi nesto slicno.

Najlakse je bilo da uzmem gotove spojlere napravim kalup i izlijem kopije, i sta bih imao isti e30 kao i 90% drugih, ovako imam nesto malo originalnije, po meni lepse, nesto moje.

Meni i jeste bio cilj da napravim nesto sto bi se dosta razlikovalo od kocke, kad sam pravio spojlere imao sam ideju da prosirim zadnje bokove slicno liniji spojlera i dobijem neki obliji izgled sasije, ali je to ispalo iz igre nakon godinu dana varenja i oblikovanja lima.

Prva varijanta prednjeg spojlera se ni meni nije svidjala pa sam ga zato prepravljao, sad je ovo vec nesto drugo, videcete kad zavrsim.

Maska je mnogo lepsa nego posebne obrvice koje ni nasta ne lice, zato sam i spoio sve u jednu celinu, jedino nedostaju hromirani prstenovi koje sam pravio pa nisam bas odusevljen izgledom te ih nisam ni montirao.

Jedini problem u celoj slici je to sto nedostaju odgovarajuce felne, zato ovo bas i nema najidealniju liniju.

Da se razumemo, ja se ne ljutim zbog vasih komentara, cak mi je i drago da cujem razlicita misljenja, drugaciji pogled na

celokupan izgled auta. Samo me malo nervira ta ideologija da sve uporedjujete sa necim sto je plod BMW-ovog Dizajnerskog odeljenja i da sve sto je drugacije je sranje.

Link to post
Share on other sites

Ovio je zvuk auspuha koji sam pravio, jedini provlem je sto se pored svega cuje zvonjava lonca koja je neminovna

jer nema nikakvu ispunu. Cela fora je u komorama za utisavanje zvuka i povecanje protocne moci, sto rezultuje povecanju snage motora.

Link to post
Share on other sites

svaka cast za odradjen posao...secenje do zdravog lima i pravljenje svega toga iznova...extra

PS i ja se bavim auto limarijom tako da sam upucen u materiju jos jednom svaka cast :clapping:

Link to post
Share on other sites

Izvukao si se za branike sad..., pedantno izgleda, dobar posao... ;)

Link to post
Share on other sites

Cime god da se bavis ovo ti odlicno od ruke ide, radio sam taj posao i znam zasto ti kazem! ;)

Link to post
Share on other sites

15082010004l.jpg

img20120319230611.jpg

camerazoom2012080511593.jpg

A ovo su prepravljani obicni podizaci stakala na elektricne, dodati motori umesto rucica, s'tim sto sam dodao mikroprekidace u krajnjim polozajima da bih mogao da dogradim elektroniku za automatsko zatvaranje tako da kad staklo dodje u krajnji polozaj motor se iskljucuje.

img20120429200124.jpg

img20120429214322.jpg

img20120429214330.jpg

img20120430111006.jpg

Link to post
Share on other sites