Recommended Posts

Pozdrav,

Imam problem sa BMW e34 520i 24v vanos. Juce u toku voznje sam primetio,kada pritisnem kvacilo, prilikom saltanja i kada stanem, da mi se obrtaji ne vracaju odmah tek nakon 10-ak sekundi, da bi u toku dana ostali na 2000 i nisu se spstali.Motor konstantno radi izmadju 1800 i 2000, varira.Iskljucim ICV i motor radi odlicno, ponovo ukljucim ICV opet ide na 2000.Skinem ICV i ocistim,ponovo stavim opet isto.Odem i kupim drugi ICV i stavim i opet isto.Malo sam ga trzao prilikom iskljucivanja i cuje se iz njega (ICV) ili oko njega da sisti.

Molim vas za pomoc. Sta bi mogao da bude problem?

Unapred hvala

Link to post
Share on other sites

I danas sam sve poskidao i pregledao sva creva i ne primetim da negdje vuce fals vazduh. Nadjem drugi ICV,stavim i opet isto, vauu...vauu...vauu... 1800-2000 obrtaja konstantno.Ne znam sta da radim!? :(

Link to post
Share on other sites

Danas sma isao kod nekog "majstora" da uradi dijagnostiku, ukljuci kompjutrter ali nije mogao da prepozna ECU.Sta je sad to?? Onada mi rece da mi je otisao neki senzor, nalazi se odmah pored plavog senzora za temperaturu, crne boje.Kupim stavim opet isto, obrtaji idu gore.

Kada iskljucim taj senzor, nema nikakve promene u radu motora. Zna li iko za sta je taj senzor i da li bi, kada se iskljuci trebalo da se promeni rad motora ili nesto...???

Link to post
Share on other sites

Danas sma isao kod nekog "majstora" da uradi dijagnostiku, ukljuci kompjutrter ali nije mogao da prepozna ECU.Sta je sad to?? Onada mi rece da mi je otisao neki senzor, nalazi se odmah pored plavog senzora za temperaturu, crne boje.Kupim stavim opet isto, obrtaji idu gore.

Kada iskljucim taj senzor, nema nikakve promene u radu motora. Zna li iko za sta je taj senzor i da li bi, kada se iskljuci trebalo da se promeni rad motora ili nesto...???

Koliko znam to je davac za instrument tablu..

Link to post
Share on other sites

Koliko znam to je davac za instrument tablu..

Kada iskljucim plavi senzor onda mi ne radi kazaljka od temperature, a taj crni kada iskljucim nisam primetio da se nesto promenilo na instrument tabli.

Link to post
Share on other sites

Plavi bi trebalo da je davac za motor crni za tablu... Da nisi zamenio??

Nisam menjao, vadio sam samo crni senzor (prvi od hladnjaka), a plavi sam iskljucivao posle da vidim reakciju na rad motora.

Link to post
Share on other sites

Plavi bi trebalo da je davac za motor crni za tablu... Da nisi zamenio??

Otkaci konektor sa motornog racunara i na kontaktima 43 i 78 konektora izmeri otpor. Na 20 stepeni treba da imas 2,2~2,7 kilooma.

Link to post
Share on other sites

Danas sam iskopcao ono crevo sto ide sa onog sirokog na ICV, upalim auto i motor radi na nekih 700 obrtaja, zatvorim dlanom i auto se ugasi.Ponovo upalim i stavim crevo na ono siroko crevo i motor ponovo pocne raditi na visokim obrtajima.Da li je moguce da je stradao protokomer zraka?

Link to post
Share on other sites

Ajde za koji dan dolazim u bg po neki auto ako me prodje ruka pa cu poneti dijagnostiku da vidim sta kaze

Hvala ti Miki brate ali ja sam iz Banja Luke nisam iz BG,tako da mi ne mozes pomoci na taj nacin :D .Zaboravio sam to napisati na profilu,sad cu da ispravim. Jos jednom ti hvala

Link to post
Share on other sites

Pa jesi probao da iskljucis protokomer, da vidis sta se desava? Pridrzi mu malo gas ako krene da se ugasi, dok se ne stabilizuje,

pa vidi na koliko ce obrtaja da radi

Kada iskljucim protokomjer, obrtaji se spuste ali nema bas dobar rad motora. Sutra idem kod drugog majstora na dijagnostiku, nadam se da ce moci prepoznati kompjuter.

Link to post
Share on other sites

PROBLEM RESEN!!! Protokomjer crko. Decko iz Arandjelovca,zivi ovdje u Banjaluci,prodaje polovne delove i polovna auta, resi problem za 15 minuta.Stavi protokomjer i nesto nastima na TPS-u i auto radi kao sat. Samo mi sad malo duze vergla,ne znam zasto? On mi rece da ce se i to resiti samo od sebe,posle par dana voznje... Hvala svima koji su se trudili da pomognu :thumbsup:

Link to post
Share on other sites