Recommended Posts

Pazario sam Bear centralnu bravu sa modulom za daljinsko zaključ. i otključ.Pošto je komplet za četvoro vrata a ja imam kocku sa troje vrata,eliminisao sam dva motorića ali mi nije jasno gde se veže motorić za gepek vrata,pošto imam opciju posebno za gepek vrata.Evo šema http://imageshack.us/scaled/landing/825/centralnabear.jpg i zanima me koja žica sa modula ide na svetlosnu signalizaciju-blinkanje(kontao sam da vežem na poziciju)Ako je neko voljan da pomogne bio bi mu jako zahvalan.Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites

Sve mi je jasno za glavni motorić i pomoćni,i ovo za diode na prekidač od sva 4 žmigavca-ugrađivao sam jedanput u yuga ali ne ovaj model.E sad mene interesuje konkretno ova šema koju sam postavio pošto je to original šema od mog modula.

Link to post
Share on other sites

Ali mi nije jasno gde se veže motorić za gepek vrata?

Vezes motoric paralelno kao ove za zadnja vrata, znaci na plavu i zelenu

Zanima me koja žica sa modula ide na svetlosnu signalizaciju-blinkanje?

Vezi na zmigavce, isto plavu i zelenu prema semi gore, na plavo-crvenu i plavo-crnu kod prekidaca za sva 4

Jos pitanja? :)

Link to post
Share on other sites

Ok ovo za žmigavce mi je jasno,a ovo za gepek-pošto na daljincu nemam posebno dugme za otključ. gepek vrata već se drži 2.5 sekundi dugme na kojem je zvučnik precrtan.a na yugu kad sam ugrađivao imao sam baš dugme za gepek.e to me malo je... :(

Link to post
Share on other sites

Ugradio sam centralnu pre neki dan i sve šljaka ok.ali(uvek ima ono "ali" :) )muče me gepek vrata.Kontam da se polugica kači na ovo mesto(vidi na slici) http://imageshack.us/scaled/landing/208/gepekbravabmw.jpg e sad problem je što ta polugica ne može da se okreće ako ključ nije u njoj.U čemu je fora?Dali mi treba druga brava ili je jedino rešenje da sje..m ovu moju ali mi se to ne radi jer bi voleo da mogu i ključem da otključam za nedaj bože.signalizaciju nisam još spojio,oteraću kod električara pa nek se on zeza sa diodama itd...

Link to post
Share on other sites

Treba da izvuces kljuc dok je on u horizontalnom polozaju, i tako ostavis, onda radi daljinsko otkljucavanje i zakljucavanje na gepeku,

znaci kao kad ostavis gepek otkljucan

Ako ga zakljucas i izvadis kljuc u vertikalnom polozaju kao sto obicno radis kljucem onda brava na gepeku ne reaguje

Link to post
Share on other sites

Trebaju, posto na tvom modulu za daljinsko nema posebne zice za svetlosni/zvucni signal, nego mora da se poveze na ove za otkljucavanje/zakljucavanje,

koje su u mirovanju na minusu, ako ne stavis diode onda ce kad upalis poziciju da prodje plus kroz modul :)

Link to post
Share on other sites

Ok,čitao sam na Opel-ovom forumu neki lik je isto imao muke kao i ja i postavio je šemu istu kao moja i kaže da je našao koja je žica za svetlosne signale ali nije znao da idu diode.A malo mi je sumnjivo da ne postoji na mom modulu ta žica... :huh: :)

Link to post
Share on other sites

Treba da izvuces kljuc dok je on u horizontalnom polozaju, i tako ostavis, onda radi daljinsko otkljucavanje i zakljucavanje na gepeku,

znaci kao kad ostavis gepek otkljucan

Ako ga zakljucas i izvadis kljuc u vertikalnom polozaju kao sto obicno radis kljucem onda brava na gepeku ne reaguje

Probao sam danas ovo i ne funkcioniše,ne može poluga ni da mrdne bez ključa,čim stavim ključ pomera se zajedno sa ključem.

Link to post
Share on other sites

Onda ti nije dobro podesen polozaj motorcica, mora jos nize ili vise, ne znam sad tacno.. Kljuc izvuci u horizontalnom polozaju,

skini tapacir, otpusti srafove koji drze motoric, zakljucaj prstom bravu gepeka, pa onda otkljucavaj i zakljucavaj na daljinski,

i pritiskaj dok ne otvori bravu i tako ga pritegni.. ako si razumeo :D

Link to post
Share on other sites