Recommended Posts

Ljudi imam problem sa grejanjem u kabini.Na ovim sada trenutnim temperaturama,grejanje u kabini mi je jedva mlako,a preko zime nema sanse da se zagreje kabina.

E sad video sam na ostalim postovima da svi spominju da je problem termostat i da bi on trebao da se zameni.Meni na tabli ne radi merac za temperaturu pa ne mogu da proverim koliko je temperatura motora,takodje kod prvog paljenja mnogo trese dok ne postigne radnu temperaturu,tako da i ja sumnjam da mi je termostat otisao zbog toga sto je verovatno otisao onaj ventil u njemu pa ne cirkulise voda kako treba.

Sta vi mislite da kupujem termostat ili je nesto drugo u pitanju?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mislim da prvo resis tablu, posto izgleda na njoj vise nista ne radi :)

Onda ces moci da vidis da li auto postize radnu temperaturu, ako ne onda da zamenis termostat

Mada, i ako termostat ne zatvara kako treba ili otvara prerano opet motor dostigne nekih 60-70 stepeni sto je dovoljno da grejanje radi

Onda ostaje mogucnost da ne otvara ventil malog hladnjaka ili da je mali hladnjak zacepljen, pa voda ne cirkulise kako treba

Kako sad to da proveris? Prebaci grejanje na crveno, i daj kontakt, ako cujes da nesto cvakne dole ispod volana onda ventil otvara

Takodje kad se motor zagreje i upalis grejanje pipni dva creva koja iz motornog prostora ulaze u prostor kabine, treba da su oba vruca, ako mali hladnjak nije zacepljen

Treca i najgora mogucnost jeste da imas neki vazdusni cep u sistemu (pogotovo ako imas plin) a posto je M10 motor veoma osetljiv na losu cirkulaciju rashladne tecnosti i ne radi ti pokazivac temperature da sve vreme vozis pregrejan auto

A cetvrto, kad mozes da vozis auto kome ne radi pokazivac temperature - bmw nije za tebe

Link to post
Share on other sites

E ovako proverio sam.

Stavio sam grejanje na crveno i dao kontakt,ali nista nije cvaknulo,dva creva koja koja ulaze u kabinu su vruca,proverio sam donje crevo na termostatu i ono je vruce.Imam plin i primetio sam da mi je posle voznje motor bas pregrejan.

Gde mogu da odem da mi ozrace sistem i rese problem sa tablom?

Bmw jeste za mene-ali uvek mora neka stvar da zeza :lol:

Link to post
Share on other sites

Danas sam zvao dva elektricara i ni jedan nece da se zeza da mi namesti pokazivac temperature.

Da probam da povezem sam direkto sa termodavaca zicu na sat,samo ne znam koja zica je na dzeku od temperature!?

Ili ako neko zna ,pa da zajedno to namestimo i ozracimo sisem (ako i to neko zna) ?

CASPER mislim da bi mi ti bio od dobre pomoci posto si dobro upucen u problem,ako si u mogucnosti da mi izadjes u susret da mi resis problem.(Placam sta treba )hocu da resim problem sto pre.

Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na temu da ne otvaram novu,imam identican problem,stim sto je meni donje crebo malog hladnjaka mlako. Ozracio sam sistem 200 puta do sada i nista,dihtung glave je nov jer sam skoro menjao glavu,temperatura stoji na pola,kroz isparivac ide vrela voda i ne mrzne,znaci problem je u cirkulaciji samo na donjem crevu malog hladnjaka. jos nesto,kada je potenciometar na hladnom i prebacim na toplo dobijem grejanje na 10 sekundi,i ponovo hladno... i tako u krug. dali neko ima ideju sta moze da bude problem??

Link to post
Share on other sites

Nema na cemu :)

@Moki88 Tebi je onda verovatno zacepljen mali hladnjak, kad otvoris grejanje udje malo vode i onda greje 10 sekundi ali voda ne cirkulise

Mozes probati da skines oba creva koja idu na mali hladnjak, uzmi crevo sa cesme natakni na jednu od cevki i probaj da ga isperes

Link to post
Share on other sites

jesam,jedva curi,onda sam crevo sa glave koje je bilo na gornjem delu malog hladnjaka prebacio dole i grejanje ubija! Mada mislim da ipak postoji neki problem na malom hladnjaku,ali kako god bitno da sam dobio grejanje... :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ajd ja da ne otvaram novu temu,auto slabo duva,ne motor motor dobro duva :D ,ventilator grejanja pustim na 4 i čuje se da huče al nekako slabo to duva,kad otvorim da suši staklo i da duva u sredinu,jedva onako pirka,treba mu čitava večnost da osuši stakla.Gde bi moglo da bude eventualno začepljenje??

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

evo i ja da se nadovezem na ovu temu posto imam isti problem, znaci ovako, kad vozim auto na otvoreno kazaljka temperature ne prelazi prvu crtu onu kad izadje iz plavog i nema grejanja uopste ,po gradu kad vozim ono kreni stani po sto puta dostigne radnu tepmeraturu ali grejanje ima samo mlako ,ventilator radi na sve 4 brzine lepo ,sva creva su vruca ali je grejanje ravno nuli,da li je to termostat ili nesto drugo ???

Link to post
Share on other sites