Recommended Posts

aj mi reci ako si upoznat koja je procedura menjanja istog ,da li mora da se lepi neki silikon kad se namesta ili samo stavim drugi termostat u kuciste i zavijem i voznja ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

zamenjen termostat ,visko ne valja pa mi dize temperaturu na leru ,majstor kaze nece biti frke do proleca :D a posle :o , grejanje i dalje nemam zbog neke elektro slavinice ,aj sad vi sto se malo vise razumete da mi objasnite STA tu i KAKO treba ,dal mogu te slavinice sam da zamenim ili opet kod majstora :( ,i ako ima neke slike celog zahvata bilo bi jos bolje :)

e da ,dal postoji mogucnost da je tu nesto otkaceno ili zapeklo ili sta vec da ne mora da se menja sve komplet ,sta sve da proveravam ???

Link to post
Share on other sites

pa menjas samo ventil,zamena je prosta.skines crevo sa lulice na pozarnom,skines centralnu konzolu onu oko rucice menjaca i videces ventil koji ide na mali hladnjak.odvrnes dve osmice i jedan zvezdasti sraf i samo ga svuces ka pozarnom.posle kad vracas prekontrolises gumicu,preventivno namazes malo diht mase i vratis sve kako je bilo,sipas tecnost,upalis grejanje,odzracis i pun gas...

to je ono pod brojem 7

ODg1MV9w.png Heater radiator/blower - BMW parts catalog

Link to post
Share on other sites

aj mi reci el postoji neki metod da ispitam taj ventil da li radi ili je crko pre nego sto uzmem drugi ,i da li mogu nekako da proverim i taj mali hladnjak mozda je i on zapusen (kad vec skidam da ga ocistim za svaki slucaj)

Link to post
Share on other sites

stavis crevo sa cesme na onu lulu od hladnjaka,ukljucis grejanje i pustis vodu.ako na drugu lulu izlazi lepo onda radi,ako ne izlazi ili je hladnjak zapusen ili je on crko,a to dalje proveravas kad ga skines pa opet probas isto to,ali posebno hladnjak,posebno ventil pa ces videti gde je problem...imas po prodavnicama auto-delova sredstva za ispiranje hladnjaka,mada ako je bas zapusen,tesko da ce mu bilo sta pomoci...

Link to post
Share on other sites

naso sam na forumu negde kaze covek da prebacim prekidac na tabli na hladno i da dam kontakt i da treba da cakne nesto ako radi ventil ,ja to uradio i cuje se nesto kao da malo lupi ,kontam to je to radi ventil ,el ima to smisla nekog sto sam procitao :D

Link to post
Share on other sites

a vidis meni su oba ona creva sto idu u kabinu vruca posle nekog vremena kad auto radi i creva na isparivacu su vrela i ako taj ventil otvara sta mu je onda koj moj :D,a kontam ako ventil ne otvara onda bi bar jedno crevo ono izlazno iz kabine bilo mlako ,ne znam mozda gresim :blink:

Link to post
Share on other sites

ja sam imao slican problem,ali..bilo je od kad sam ugradio plin..mozda ..je i kod tebe taajproblem,probaj da raskacis creva od plina i da odzracis sistem, mada pre ce biti da ti je hladnjak zapusen,nekad su majstori sipali sonu kiselinu razblazenu pa ispirali taj mali hladnjak,ali neuspeva bas uvek..

Link to post
Share on other sites

moracu to sutra sve jedno po jedno redom da probam pa da vidimo na cemu ce se zavrsiti ,a te sajlice kad izmrdam prekidac on promeni mesto gde duva na soferku ili u noge ili na luftere u tabli ,to radi , ne znam da li na te sajlice mislis

Link to post
Share on other sites

danas nisam stigo dok je bio dan da cackam grejanje ali sam zato naso jos jednu zanimljivu temu na forumu

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=6576

pa me zanima da li stvarno mora da se skida cela tabla da bi se izvuko mali hladnjak kao sto ovi ljudi kazu (jer ako je tako dvoumim se da li da ulazim u tu zajebanciju) ili ima neka fora kojom moze da se obidje skidanje table prilikom vadjenja malog hladnjaka ?

Link to post
Share on other sites

ljudi malopre sam malo cackao oko grejanja sledece stvari se desavaju , zagrejem auto da ugreje creva i kad pipnem one dovodne cevcice koje idu u mali hladnjak ona gornja na kojoj je ventil je vruca a ona donja je jedva mlaka , da li to znaci da mi je zacepljen mali hladnjak ili postoji mogucnost da je nekako najebo skroz pa zbog toga ne cirkulise voda kako treba kroz njega ,usput sam namestio kontakt da mi svetli lampica na tabli kad podignem rucnu :D

a u garazi mrkli mrak

dsc00046.jpg

Link to post
Share on other sites