Recommended Posts

e narode el je radio neko ispiranje malog hladnjaka bez da ga vadi i kakva su vasa iskustva (sta da koristim) ,dajte neki savet kako to da odradim a da ne napravim jos vecu stetu nego sto je sad :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Drugar je sipao nesto za prociscavanje cevi(zaboravio sam kako se zove,samo gledaj da ne nagriza aluminijum)

Jednom drugaru se hladnjak ocistio,a burazu propisao posle 2 dana :D

Link to post
Share on other sites

izgleda da cu morati da menjam i veliki ,danas sam primetio da mi curi voda iz njega onde izmedju boce i hladnjaka negde na polovini visine :angry: , sad ne mogu da vidim da li je sam hladnjak izbusen ili je mozda boca ,poludecu vise od tih sitnica :wacko: ,a koje sredstvo da sipam za ovaj mali ???

e da, ne rekoste mi dal se skida tabla kad se vadi mali hladnjak :blink:

Link to post
Share on other sites

drugari do malopre sam gledao nesto ona creva sto dovode vodu u mali hladnjak ,el moze neko da mi kaze odakle on treba da dobija vrucu vodi posto mi se sve cini da su creva kod mene naopako povezan,prvo mi je crevo za dovod vode u hladnjak mlako to je ono donje ( nije gornje kako sam ranije mislio ) drugo gornje crevo je vruce a ono je odvod iz malog hladnjaka ,tu nesto nije kako treba,izgleda je neki strucnjak koji je montirao plin to sve pretumbao

evo i slika da vam bude lakse ,belom strelicom sam obelezio ono crevo koje je skroz dole na hladnjaku ispod boce za vodu i vuce hladnu vodu u blok (valjda)

dsc00051l.jpg

to crevo posle ide na neku kao plasticnu cevku sto ulazi u blok i ide na crevo sto ulazi u mali hladnjak i odatle je izvuceno crevo za isparivac

dsc00050s.jpg

bela strelica ide u mali hladnjak zuta na isparivac za plin

dsc00049a.jpg

e sad ova plava je izlazno crevo iz malog hladnjaka koje ide u blok a od ovog roze kruga se racva i ide isto u isparivac (ne vidi se racva od ovog rebrastog cuda ali shvatate poentu)

dsc00048.jpg

aj sad ako neko moze da provali sta je sta ovde da mi pojasni da li je ovo kako treba ili neka mi kaze kako treba ,izvinite sto vas gnjavim ali moram da resim to grejanje izludjuje me :blink:

Link to post
Share on other sites

mene je zezala leva strana grejanja tj nije leva grejala na e34. Bio mi je zacepljen mali hladnjak. Promenio el ventil, ozracivao ma ludilo i nista sve po starom. Onda sam uzeo crevo za zalivanje natakao na mali hladnjak stegao selnom otvorio cep od velikog hladnjaka i odvrnuo cesmu od vodovoda. Pustio da prokruzi voda i procistilo se. Naravno pre toga sam ispustio antifriz. Pozz

Link to post
Share on other sites

evo jos jedna fotka mojih muka :(

dsc00063.jpg

izgleda cu i ja morati da zakacim neko crevo i da roknem pritisak pa sta bude, mnogo mi sumnjivo da ce uspeti ovde da izadje od sipke volana :blink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

skino sam elektroventil i odvodnu cev i kao sto sam i predpostavio mali hladnjak ne moze da izadje skroz od ove sipke za volan i pedala ,sta sad da radim kako da ga izvucem?

dsc00136.jpg

Link to post
Share on other sites

skino sam elektroventil i odvodnu cev i kao sto sam i predpostavio mali hladnjak ne moze da izadje skroz od ove sipke za volan i pedala ,sta sad da radim kako da ga izvucem?

dsc00136.jpg

Seci sipku od volana :lol:

Link to post
Share on other sites

pa kako izvadi hladnjak?

nisam ga vadio :D spojio sam creva u nadi da ce da bude sve ok i tako je i bilo :dance3: ,malo sam produvao hladnjak i ocistio ventil obicnom vodom onako na crevo i to je to :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

pa ja bi sad pitao ove pametnjakovice kako mogu izvaditi mali hladnjak a da ne skidaju tablu? imao sam slicne probleme sa grejanjem... Kad sam uzimao auto, nisam ni obracao paznju, bilo je leto tako da me grejanje nije ni interesovalo. bmw je bio u prilicno losem stanju ima plin. e vec kad je pocelo da zahladjuje, ujutru se vracam kuci od devojke nekad oko 4-5 h treba mi grejanje jer je hladno pokusam da upalim ne reaguje uopste. dodjem kuci pogledam gornja cev od malog hladnjaka slomljena i mali hladnjak nikako nije ni spojen. e da bi to odradio i spojio kako treba pokusao sam istom metodom da izvadim mali hladnjak da spojim creva zamenim onu cev nije islo nikako, pa sam tako skinuo komplet tablu, otvorio haubu sklonio onaj poklopac i odvrnuo onu veliku kutiju drze je 4 sarafa mislim da je 11 kljuc ne secam se tacno, e onda sam sve to izvadio lepo napolje spojio napravio vratio sve kako je bilo e sad mi je ostao problem kako da spojim creva jer je umrseno sa nekim T komadima tamo ne znam ni sta ide odakle ni kuda :D nekako sam spetljao i to iz motora ide direktno u isparivan na plin povratna ide u mali hladnjak i povratna iz malog hladnjaka opet tamo negde u motor. sta se dalje desava upalim auto pustim da se zagreje temeperatura ne radi zamenim komplet sat napravim temeraturu kad stoji duze vremena dodje do pola i radi lepo i greje onako mlako al dovoljno da greje stalno tako bilo bi super, i cim krenem da vozim on pocne hladno da duva. mislio sam da je problem sa termostatom, skinem termostat kuciste termostata i nema nikako. ubacim nov termostat (usput sam se plasio da ce da mi se pregrijava) ali nije dodje temeratura do pola i radi tako termostat otvara i zatvara ali nista se promenilo nije. kad radi ne leru i dok je u mestu greje cim krenem vozim 70-80 vetar hladi hladnjak i opet ne duva toplo pokusavao sam da stavim karton predje temeraturu preko pola ali oppet ne duva toplo. tako da sad stvarno ne znam sta bi moglo da bude. ako ima neko neki savet nek kaze. nije mi problem ponovo skinuti tablu izvaditi komplet sistem grejanja onaj itd itd samo da resim to da greje kako treba...

Link to post
Share on other sites

toliko majstora...

ne skida se tabla. Vadi se najnormalnije, odvrnes sve srafove, odlobodis cevi i izvuces.

brate rodjeni kako mozes izvaditi mali hladnjak da ne skidas tablu? ako ga odvrnes dole ne mozes izvuci od sipke volana, ako oslobodis sve sarave kad otvoris haubu tamo ispod sofer sajbe ne mozes izvuci opet smeta tabla sredisnji dio, ja ne znam ti mozda mozes da uspes ali ja sam pokusavao i nema sanse ako mozes malo da nam pomognes i objasnis kako ti uspes da izvadis sve to da ne skidas tablu?

Link to post
Share on other sites