Kupovina 520d


Recommended Posts

Nadam se da cete mi pomoci da odaberem bmw-a, troumim se izmedju 318i,320d i 520d.

Znam da je 5-tica najbolji al za gradske uslove nekako mi je trojka bolja tj manja.

Za pocetak sta vi kazete za gradske voznje koji od ova tri?

A ovde sam postovao jer sam nasao i mozda jednu 5-cu pa da Vas pitam sta kazete jel vredi te pare.

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=221873120&cd=634856928470000000

Hvala unapred na svim odgovorima. :bye:

Link to post
Share on other sites

Realno, za gradske vožnje, 3-ka je i više nego OK. Osim ako ti se 5-tica baš toliko više sviđa... Meni lično, 5-tarda je zakon, ozbiljniji auto, ali ja sam verovatno i stariji od tebe i više mi pristaje nego 3-ka. Dok sam bio mlađi i bez dece, 3-ka E46 320d coupe mi je bio ideal.

Navedena 5-tice 520d deluje OK, ima dobru opremu, i ako je sve kao što piše, uz malu korekciju cene nadole vredela bi...

Link to post
Share on other sites

ne bih to da lupetam, ali ja sam za 5000 uzeo 530 u full opremi, 2002 godiste.... i to sam uzeo ovde kod nas...

Ja sam bas gledao na polovniautomobili.com pre neki dan 520d ima ih malo.. ali ni jedan ne mozes da pipnes ispod 5500e u iole stanju a presli preko 200.000km. Ovi 2002 god su i po 6500 i vise..

Link to post
Share on other sites

BMW fino izgleda bas, i cena mu je skroz ok 4500(ako je sve u skladu sa ovim sto pise).

Pusti price ljudi da je sve skupo, kod nas se na trzistu ne pravi razlika izmedju automobila sa 150.000 i 300.000km. Bitnije je svima godiste.

Pogledaj oglase ovde i videces da cak ni na slikama tesko da neki izgleda makar pristojno, a kamoli kad odes da gledas, a cene su preko 5500..

E sad, jeste da je taj motor na ceni kod nas, ali moje misljenje je da je nedovoljan za peticu, iz licnog iskustva preporucujem 525d, registracija za moj je oko 450EUR, nije toliko drasticna razlika u odnosu na 2.0 kolko ljudi predstavljaju(oko 50 kinti dnevno), potrosnja oko 9 u gradu, na otvorenom dosta manja, a mnogo ga lakse nosi..

Ako si bas zapeo da uzmes 2.0d, onda bih ja uzeo e46, limuzinu restajlinga sa 150ks..

Sta god uzimo, ovde ili preko, samo gledaj koji je presao sto manje(ne samo sta pise na kilometar satu) i nije havarisan.. Sve drugo je dosta manje bitno..

A mogu lepo da ti skratim muke i da ti prodam mog, boljeg neces naci.. :)

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=19858&st=0&p=183151&fromsearch=1entry183151

Link to post
Share on other sites

Realno i 2.0 mi je pun gas, pa necu na trke. :rolleyes:

Odustao sam trenutno od onog gore (4500e auto, 900e carina, 400e troskovi doterivanja, 250e za doterivanje, 300 registracija)

puno para za auto koji bi kupio iz fotelje.

Jest tema 520 al sta kazete za ove? (jel neko odavde mozda vozi koji?)

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/859440_BMW_318__2002_god

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/1087283_BMW_320__2002_god

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/1075542_BMW_320__2001_god

Link to post
Share on other sites

Crni 520d izgleda pristojno na slikama, ako nema neki problem koji se ne vidi, oticice brzo za ove pare, cena je stvarno povoljna a i registrovan je skoro godinu dana..

Link to post
Share on other sites

Pregledao sam neke Novosadske placeve i ove gore istelefonirao

pa ovo sto se kod nas nudi preslo je vise od 300.000. <_< :angry:

Izgleda dobar auto ispod 6000e nemozes naci.

Link to post
Share on other sites

Ko sto rekoh, kod nas je JAKO tesko naci pristojan auto, samo zato sam rekao da onaj stranac za 4500, sa onim godistem i opremom, ako je sve kao sto pise, ne zvuci tolko strasno.. S obzirom da nisam preprodavac, i auto ne kupujem prvenstveno da bih sto manje ulozio u njega i sto manje izgubio na njemu kad ga prodam, misljenja sam i uvek sam pri kupovini radije placao skuplje od prosecne cene na trzistu, ako mislim da je auto dobar naravno, ali sam zauzvrat, (uglavnom) dobijao auto koji je savrseno ispravan, koji moze da podnese put od 2000-3000km u svakom trenutku i u svim vremenskim uslovima.. Meni je to bitno, a ko kupuje auto zbog pokazivanja komsijama i planira da isti vozi godinu dana i da, ako je ikako moguce, ne ulozi u njega nista, njemu verovatno nije..

Prosle godine u ovo vreme, kad sam kupovao mog, sam tri meseca proveo prelistavajuci sve zive oglase, na kraju sam bio spreman da uzmem bilo koji e46 ili e39, do 2.5, bilo da je benzinac ili dizel, samo da je u stanju koje ja smatram zadovoljavajucim, a da pritom vlasnik ne trazi 10.000 za njega, i jedva sam uspeo da nadjem mog.. Da kucnem u drvo, 40.000km sam presao od tada, i prezadovoljan sam..

Znaci tesko je, ali moze da se nadje.. Mada ipak, ako uzimas auto za sebe i imas mogucnosti, ja bih radije uzeo od preko..

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dajte i neke komentare, zasto da pazim od privatnika, zasto nijedan??? :unsure:

Drugar je zvao prvog-plavog, kaze baba ga vozila ( :lol: ), prvi vlasnik novog ga kupila,

a drugog-crnog ce sutra zvati, primetio je da su prednji farovi/zmigavci beli

a zadnji naradzasti sto kaze nije fabricki pa mu je taj malo sumnjiv?

Link to post
Share on other sites

Zasto ne privatnici . Zato sto puno ima laznih oglasa i veliki broj prevaranata koji tako zaradjuju pare , npr uzme ti 100 eura za kaparu i zdravo, kad kupis od auto kuce mozes da budes mnogo mirniji .

Te smo skontali, uvek su jeftiniji i rade uglavnom preko mail-a.

Ovaj je jedan od njih:

sumnjiv

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jel vredi ovaj auto te pare?

http://www.polovniautomobili.com/oglas2635383/bmw_520_d/

Neradi mu lampica grejaca tj mozda grejaci al je upalio iz prve, motor je suv, treba uteci trap,

prednji desni deo kao da je bio lupan al nije pomeren, svetla su mu "umorna"/malo pocrnela i nema grejace sedista.

Ovo su reci drugara koji se malo vise razume od mene.

Auto je izgleda presao 290.000km, da li uzeti ovako nesto sa opremom ili golisav a da je presao manje?

Link to post
Share on other sites

Na oko mi izgleda prilicno ok, oprema je ekstra, ovo sto si nabrojao mi se ne cini kao veliki problem. Iskreno, ja bih izbegavao auto sa 290.000, daleko od toga da e39 ne moze da predje 3 puta toliko, ali ako vec kupujem kola, gledao bih da kupim sa sto manje predjenih kilometara. Da budem jaasan, bolje klot, ocuvan sa manje km, lako je posle odraditi enterijer i ostale zezalice.

Srecno sa kupovinom

Link to post
Share on other sites