BMW e36 328i Coupe


Recommended Posts

Pozz narode, Neznam jesam li potrefio pravo mjesto za ovu temu al ajde :) (Neka neko od administratora premesti temu ako ne pripada ovoj sekciji)

Kupio sam motor od 328i 193 KS ,

Sad mi treba pomoc zelim da " friziram " taj motor sad neznam tacno koliko mogu iz njega izvuci ( Nadam se jedno 20% barem :D )

Ako neko ima iskustva da mi preporuci na koliko da sirim cilindre , olaksam klipove , ................

Sad jos par nekih pitanja :

1. Koji diferencijal da stavim posle ove obrade motora ?

2. Koliko kosta cipovanje ovog BMW i da li je sigurno i isplatljivo kupovati chip preko e-baya ?

3. Gdje mogu da nadjem M3 body , M interijer , felme ? ( Ako imate link te prodavnice )

4. Kako mogu povecati ubrzanje na autu da li kupim novi menjac sa kratkim prenosima ili ..... ?

5. Gdje je najbolje smjesti KN Filter mislim gdje je najbolje staviti onu pecurku da vuce hladan vazduh ili da pravim kutiju za nju ?

6. Koja je cijena Blow off ventila :D ?

7. Gdje mogu naci bad look haubu ?

8. Koliku distancu da stavim na zadnje tockove ako mozete da mi preporucite jer bih ja u tome preterao :D

9. Ima li gdje na Balkanu da se mogu kupiti Lambo doors ? :D

10. Koja je cijena eMovog auspuha ? ( i koliko KS daje kompletan izduv ? )

Cilj mi je ubrzanje a ne dosta velika maksimalna brzina

Znam da treba dosta truda i ljubavi i znam da ce mi u dzepu hvaliti 6000-8000e :D

Nadam se da sam postavio prava pitanja i da cu dobiti dobre odgovore :)

Hvala unapred za sve odgovore :)

Ako neko ima neki predlog ili primedbu neka mi kaze slobodno uvazam svacije misljenje :)

Link to post
Share on other sites

1. Koji diferencijal da stavim posle ove obrade motora ?

3.15 sper

2. Koliko kosta cipovanje ovog BMW i da li je sigurno i isplatljivo kupovati chip preko e-baya ?

Ako ces da radis cipovanje odradi to negde gde rade profesionalci, batali kitove sa e-baya

3. Gdje mogu da nadjem M3 body , M interijer , felne ? ( Ako imate link te prodavnice )

Kod Mikija

4. Kako mogu povecati ubrzanje na autu da li kupim novi menjac sa kratkim prenosima ili ..... ?

Nema ubrzanja bez snage, ostavi taj menjac koji imas

5. Gdje je najbolje smjesti KN Filter mislim gdje je najbolje staviti onu pecurku da vuce hladan vazduh ili da pravim kutiju za nju ?

KN pecurka ide u box, a bolje kupi KN panel filter koji ide u fabricko kuciste

6. Koja je cijena Blow off ventila ?

Sta ce ti blow-off bez turbine :)

7. Gdje mogu naci bad look haubu ?

To nemoj da stavljas

8. Koliku distancu da stavim na zadnje tockove ako mozete da mi preporucite jer bih ja u tome preterao

Velicina distancera zavisi od sirine i ofseta felne i sirine gume koje ces da stavis

9. Ima li gdje na Balkanu da se mogu kupiti Lambo doors ?

Ni to nemoj da stavljas :)

10. Koja je cijena eMovog auspuha ? ( i koliko KS daje kompletan izduv ? )

Bolji auspuh sluzi da motor lakse dise, ne dodaje desetine konjskih snaga

Sto se tice "friziranja" stavi kn filter i auspuh, da motor lakse dise, odradi neki dobar cip i vozaj se

Razbusivanjem i ostalim na tom motoru neces mnogo dobiti jer ne moze mnogo da se podigne zapremina motora,

ako budes hteo nesto ozbiljnije onda turbina :)

Link to post
Share on other sites

Imam ja ceo M u delovima, auspuh, enterijer, branici itd itd. javi se na 0649119606

Miki hvala na ponudi ipak sam ja u CG ;) Nisam u mogucnosti da dodjem do tebe :) Inace sorry za onaj motor sto ti nisam javio , drugar je odustao od kupovine :(

1. Koji diferencijal da stavim posle ove obrade motora ?

3.15 sper

2. Koliko kosta cipovanje ovog BMW i da li je sigurno i isplatljivo kupovati chip preko e-baya ?

Ako ces da radis cipovanje odradi to negde gde rade profesionalci, batali kitove sa e-baya

3. Gdje mogu da nadjem M3 body , M interijer , felne ? ( Ako imate link te prodavnice )

Kod Mikija

4. Kako mogu povecati ubrzanje na autu da li kupim novi menjac sa kratkim prenosima ili ..... ?

Nema ubrzanja bez snage, ostavi taj menjac koji imas

5. Gdje je najbolje smjesti KN Filter mislim gdje je najbolje staviti onu pecurku da vuce hladan vazduh ili da pravim kutiju za nju ?

KN pecurka ide u box, a bolje kupi KN panel filter koji ide u fabricko kuciste

6. Koja je cijena Blow off ventila ?

Sta ce ti blow-off bez turbine :)

7. Gdje mogu naci bad look haubu ?

To nemoj da stavljas

8. Koliku distancu da stavim na zadnje tockove ako mozete da mi preporucite jer bih ja u tome preterao

Velicina distancera zavisi od sirine i ofseta felne i sirine gume koje ces da stavis

9. Ima li gdje na Balkanu da se mogu kupiti Lambo doors ?

Ni to nemoj da stavljas :)

10. Koja je cijena eMovog auspuha ? ( i koliko KS daje kompletan izduv ? )

Bolji auspuh sluzi da motor lakse dise, ne dodaje desetine konjskih snaga

Sto se tice "friziranja" stavi kn filter i auspuh, da motor lakse dise, odradi neki dobar cip i vozaj se

Razbusivanjem i ostalim na tom motoru neces mnogo dobiti jer ne moze mnogo da se podigne zapremina motora,

ako budes hteo nesto ozbiljnije onda turbina :)

Casper hvala na svim odgovorima :D Zasto da ne stavljam bad look hood i lambo doors ? A sto si tice tog Blow off ventila volim onaj PSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSTTTT :D

OK necu frizirati taj motor odratit cu KN , Chip dako ga naguram do 205 KS :D

Sto se tice turbine uzeo bih ovaj set sa KN ----> http://store.activeautowerke.com/active-autowerke-e36-328-supercharger-kit-level-1-p21.aspx 150%+ sto se tice snage :D

Imam K&N za kuciste fabricko :) Uglavnom uplati kredita pa me nazovi, al u principu ti je kasper objasnio

Hvala vec sam naveo razlog zbog koga nisam u mogucnosti :(

ako stvarno mislis da iskesiras 6000-8000,ne da mozes da izvuces 20% nego 200% minimum...

turbooo :)

Nadam se :))))))))))))))

Evo ovako nesto imam u planu da odradim :)

BMW e36 With hood "bad look"

Link to post
Share on other sites

ne znam da li bi dobio nesto kada bi stavio usisnu od 2.5?

mislim da je 2.8 malo ustrojen na usisu

naravno... slike sve govore

http://www.google.rs/search?q=m50+manifold&hl=sr&prmd=imvnsfd&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=4lh9UPXeLZDIsgbs4oHgDg&sqi=2&ved=0CD8QsAQ&biw=1600&bih=777

Link to post
Share on other sites

Ljudi imam jedno pitanje vezano za BMW mog drugara :)

Model BMW e36 325i 192 KS

Citaram : " Da li se isplati frizirati ovaj motor , pa kasnije odraditi chip , ugraditi sportski filter i nov auspuh . Koliko se KS moze izvuci iz njega ? "

Hvala unaprijed na odgovore :)

Mali update :D

1425236108m3.jpg

bmw328ie3625234816.jpg tek ofarban

migenwprnrw5d2s0coppgdw.jpg

Imam u planu da ga ofarbam u crno kupio sam nov blatobran :) Jos neki M body kad se bude imalo para i M felme i to je to :) za sada do naredne 4 plate :

Link to post
Share on other sites

Nice :D

Ima li neko link online shop-a da prodaju turbine sa nasih prostora ????

Uzeo bih ovaj set nego neznam kakva je procedura posiljke i da li je uopste to moguce -----------> Turbo <--------

druze ovo ti je preskup kit a nema cak ni izduvnu granu(bar ja nisam video)

ako stvarno hoces turbo imam ja turbinu, blou off ventil, vest gate i izduvnu granu

kod mikija uzmes usisnu, ubacis vems i konja koliko hoces

brkljac driftuje sa takvim motorom u 36 i turbom

Link to post
Share on other sites

druze ovo ti je preskup kit a nema cak ni izduvnu granu(bar ja nisam video)

ako stvarno hoces turbo imam ja turbinu, blou off ventil, vest gate i izduvnu granu

kod mikija uzmes usisnu, ubacis vems i konja koliko hoces

brkljac driftuje sa takvim motorom u 36 i turbom

Drugar hvala ali sad nisam pri parama :( a od prilike koliko kosta taj kit sto ti imas i koliko mogu izvuci KS ?

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sto se raspitujes za ovakve stvari i frljas se sa ciframa a ni do srbije ne mozes da dodjes po ///M branike, a kobajagi na "Balkanu" (crnoj gori) trazis lambo dors... Smesna mi je ova tema... Ljudi ti pomazu a ti se sprdas, sve ovo sto si ovde pitao mogao si da saznas i na google-u... Moje licno misljenje... Pozz :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sto se raspitujes za ovakve stvari i frljas se sa ciframa a ni do srbije ne mozes da dodjes po ///M branike, a kobajagi na "Balkanu" (crnoj gori) trazis lambo dors... Smesna mi je ova tema... Ljudi ti pomazu a ti se sprdas, sve ovo sto si ovde pitao mogao si da saznas i na google-u... Moje licno misljenje... Pozz :prankster2:

Ja se ne sprdam !!!!!!!!! Interesuju me ostala misljenja , njihova iskustva , po meni bolje je da saznam za neke stvari ranije pa da skuplam pare nego posle da se mucim imam za ovo , nemam za ovo , fali mi jos 200e itd itd pozajmi ovamo , vrati tamo , ostah duzan Bogu i narodu :) . Ovako imam neki cilj zacrtam sebi koliko mi treba i radim dok ne skupim tu odredjenu sumu novca . Ako ti mislis da je ovo sprdacina tvoj problem :)

A sto se tice tih Lambo doors to je moj problem mogu li ja doci do Srbije ili ne kao prvo nisam jos punoletan tek sticem to pravo za 6 meseci tako da nemam neku veliku slobodu i mogucnost :) Lambo doors mogu naruciti preko neta ali mo je to druga opcija ako nema nigde na Balkanu :)

Eto toliko od mene pa ti mislis sta hoces, ovaj narod je ovde veoma ljubazan i strpljiv i hvala im na tome , prenose svoje iskustvo i znanje i nije mi jasno u cemu je tu problem :D

Link to post
Share on other sites

Jbg brate, vidi se da nemas jos 18 godina.. Ja imam 22, nije neka razlika, ali ja sam do sad promenio 3 bmw-a, i jos dva auta druge marke.. Ovo sve sto pises nema logike, da ne smes da diras naredne 4 plate jer si kupio K&N i motor 2.8? A hoces sve to da pakujes..

Link to post
Share on other sites

Jbg brate, vidi se da nemas jos 18 godina.. Ja imam 22, nije neka razlika, ali ja sam do sad promenio 3 bmw-a, i jos dva auta druge marke.. Ovo sve sto pises nema logike, da ne smes da diras naredne 4 plate jer si kupio K&N i motor 2.8? A hoces sve to da pakujes..

Jbg :D

Otac mi je mehanicar pa to ima neke prednosti , sto se tice mehanike i obradjivanja motora ali nemam vremena da radim uporedu sa njim jer skola i ova sranja a on inace radi dva posla pa se ne stize (inace ne zivim sa njim pa mi to jos otezava :( )........... Tako da ste mi vi drugi izlaz :)

Inace hvala na svim informacija mnogo ste mi pomogli :)

Izvinite ako sam vas gnjavio glupim pitanjima

Link to post
Share on other sites

Ubiste decka u pojam :) Lepo je sto ides u skolu i radis, i dobro si rekao da treba da imas neki cilj

Skupljaj pare i razmisljaj sta ces da uradis, a mani se tih lambo vrata i bad looka, snaga je bitna

I nemoj da divljas dok ne steknes malo vozackog iskustva.. i kad pijes - ne vozis :)

Link to post
Share on other sites

I ja mislim da ako nemas para nemoj da se upustas u turbo projekat.

Nama je m10 motor vec oko 2500 evra minimum (a motor je favbrika samo sve novo u njemu)

, da ne racunam sitnice, a m50 izadje bar 30 posto skuplje.

Samo na mapiranje jedno 2-3 puta ( i jos nije gotovo) je otislo bar 500 evra.

Link to post
Share on other sites