e46 316i 1.9 m43


Recommended Posts

Kao sto pise u naslovu u pitanju je e46 2001god sa 1.9i m43 motorom iliti 105ks...

Kratko i jasno zelim da taj motor malo zivne da papucici gasa, naravno ne moze da se ocekuje nesto preterano, ali molim bez komentara ubaciti drugi motor, dakle osnova da ostane ista, kako izvuci jos snage iz njega.

sva misljenja i saveti u vezi ovoga, pucajte...

Link to post
Share on other sites

@pontdom nisi razumeo, zelim da u autu ostane taj motor, nije nikakav problem izbaciti i staviti drugi niti da su pare problem... problem sam ja i taj motor, hocu da on ostane tu gde jeste i da se iz njega izvuce njegov maximum...

Link to post
Share on other sites

@Casper: Prijatelju verujem da posedujes znanje o automobilima,posebno marke BMW ali druze u pitanju je moja e46 ,u ovom topicu, i nisi u pravu! U gradu trosi ravno 12,2L benzina,a na otvorenom na fiksiranoj voznji 120km trosi 8,9L.

Link to post
Share on other sites

To je vec drugo ;) Pod "otvoreno" se obicno podrazumeva neka brzina 60-80 van naselja, kad mislis 120 i malo vise kaze se autoput

A "po gradu" i "gazenje po gradu", ni to nije isto.. Rekoh samo da razjasnimo, da ne bude zabune ;)

Link to post
Share on other sites

Kod mene u E36 318is je M44B19 (skoro isti motor) i potrosnja mi je 11-12L po gradu a 9-10 na autoputu.

Inace mislim da moze i manje obzirom da mi je sonda riknula... promenicu je ovih dana pa cu videti.

Link to post
Share on other sites

Savet? Ako hocete malo muzike za malo para, onda ocistite dizne, stavite nove svecice, potrosite taj benzin i idite na Eko pumpu i sipajte euro bmb 98, i auto ce da zivne :) Sledeci je chip, sve preko toga na taj motor je bacanje para ;)

Link to post
Share on other sites