Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@pontdom

Zeldi ne dolazi u obzir,znaci kod nas su presli Boga oca,pise na tabli 140.000km u vr' glave,a on ima tri puta vise...Bosch pumpa da servisira 70.000din,zamajac 96.000din,dizne skupe ko djavo,turbina 350e,pa kojekakve klapnice tako da mi ne pada napamet da uzimam dizela...Nista mi ne znaci da vidim potrosnju od 5.0l na 100km/h kad za npr bosch pumpu treba da platim sve sto je ustedeo od kako je napravljen...i pazi to su potrosni delovi na dizelu,a ti na benzincu za svaki taj deo ces ubaciti drugi motor...Benzin+plin=dobitna kombinacija

Slazem se ,ljudi navikli kad cuju dizel misle odmah na mercedes 123 ili nekog golfa koji su stvarno neunistivi motori a ovo sad je preskupo pogotovo zato sto su to automobili sa oko 10 godina starosti i tek sad krece da se kvari jedno po jedno jos ako je presao vise od 200000 bezi sto dalje.najbolja kombinacija je benzin +plin, a sto se tice da je od benzinaca samo m dobar vecu ,,salu,, nisam skoro cuo

Link to post
Share on other sites

...nekome je 318i vrh vrhova , neko razmislja "O" , ili vozi M-a ...nismo svi isti !!! . 4 cilindara dizelovih i benzinskih su nebo i zemlja , a kada smo vec u "salama" redovno servisiran i odrzavan dizel agregat sa preko 200 000 km ... reci da je nepouzdan ??? sasvim je druga stvar to sto se kod nas uvoze takvi primerci kojima je dusa u nosu i umanjena kilometraza ... moje "traktorce" ima nesto ispod 250 000 km i NIKADA ga nebih menjao za dobitnu kombinaciju (plin - benzin ... rece covek koji ne gleda automobile "ispod 3500E , a stego se na 4 cilindra, plin mu je SAN SNOVA , zanima ga koliko ce potrositi i cena registracije ... STVARNO SMESNO!!!)

Link to post
Share on other sites

...nekome je 318i vrh vrhova , neko razmislja "O" , ili vozi M-a ...nismo svi isti !!! . 4 cilindara dizelovih i benzinskih su nebo i zemlja , a kada smo vec u "salama" redovno servisiran i odrzavan dizel agregat sa preko 200 000 km ... reci da je nepouzdan ??? sasvim je druga stvar to sto se kod nas uvoze takvi primerci kojima je dusa u nosu i umanjena kilometraza ... moje "traktorce" ima nesto ispod 250 000 km i NIKADA ga nebih menjao za dobitnu kombinaciju (plin - benzin ... rece covek koji ne gleda automobile "ispod 3500E , a stego se na 4 cilindra, plin mu je SAN SNOVA , zanima ga koliko ce potrositi i cena registracije ... STVARNO SMESNO!!!)

Prepostavljam da mislis na mene...Kao prvo,svako gleda da prodje jeftinije,ja ovoj lopovskoj drzavi za 2200kubika da dam 450e,ne pada mi napamet..Ako nisi dobro procitao,trazim m43 ili m52(trazio sam i n42,ali mi je Bata rekao da izbegavam taj motor)Svaka cast tebi na tvom traktorcetu,ako si ti zadovoljan,zadovoljan sam i ja..Zamolio bih te da mi vise ne trujes temu o dizelima,rekao sam da dizel ne dolazi u obzir...Nigde nisam takodje ni rekao do koje cene cu da pazarim,sto verujem da to tebe najmanje interesuje...Ali sigurno necu kupiti e46 za 3500e,300.000km na kvadrat,i bio preturan ko zna koliko puta

Link to post
Share on other sites

Uradjen 2012 software update za 4000 rsd u Mladenovcu (BMW Stefanovic)! Auto je dosta bolji u svim rezimima rada. Ostriji je u svim obrtajima, narocito u visim. Dosta je bolji i u nizim obrtajima. Nekako dosta mekse i lakse izlazi iz njih. Potrosnju jos uvek nisam merio, bice vremena i prilike, i ne znam da li ima razlike u odnosu na fabricki softver iz 2002. koji je bio na autu. Verujem da i na tom polju ima poboljsanje.

Provericu da li je novim softverom resen problem sa paljenjem kada je temperatura na izlasku iz plavog (postavio sam link na predhodnoj strani).

Napisacu jos utisaka za par dana kada se vratim sa puta.

P.S. Auto je dosta bolji i update vredi svaki dinar. Preporuka za sve koji voze N42. :dance3:

Link to post
Share on other sites

Mala dopuna...

Auto sam danas nekoliko puta testirao da vidim hoce li se pojaviti problem sa paljenjem kada je temperatura na izlasku iz plavog. Pogadjate, auto je radio savrseno. Kada se auto upali na problematicnoj temperaturi, motor na tren dize obrtaje do 1600-1700 obrtaja i vrati se u normalu, dok je sa starim softverom dizao na oko 1200 obrtaja. Za sada je problem resen i prilicno sam siguran da se nece ponoviti. :dance3:

Potrosnja nije merena u gram, ali bih po bordu rekao da je i tu ostvaren napredak. Me veliki ali ga svakako ima. Uostalom, kako ga ne bi bilo kada se auto ponasa kao da je neko izbacio iz njega preko 200kg. Obrtni moment je dosta bolji! Uff, ne moze sve da se opise recima jer je najbolje kada razliku sam osetis.

Jednostavno, DRUGI AUTO!!! :driv_ing:

Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno zasto bi apdejt bio ogranicen na samo nekoliko puta? To ti je kao kada bi na nekom laptopu ili racunaru imao ogranicen broj reinstalacija Windows-a. Ko ti je to rekao? Moje misljenje je da je to cista dezinformacija.

Link to post
Share on other sites

Posle predjenih 500+km nakon update-a odusevljenje ne prestaje! Update je resio problem sa gasenjem kada je temperatura negde na izlasku iz plavog polja. Cak i da ga nije resio, update je "must have" za N42 agregat! ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dragane svaka ti čast dobro si ti ovo prostudirao. Taj updejt moguće da je ustvari remap?

Postavljao sam neke klipove na forumu u vezi tih motora, evo postaviću i ovde možda nekom zatreba:

bcstw2wcgkkgrhqqhcoequw.jpg

i kanal na yt oko osnovih stvari na vešanju i motoru koje možete uraditi sami u vašoj garaži:

http://www.youtube.com/user/edzgarage/videos?query=bmw

Link to post
Share on other sites

Hvala Desmo. :)

Samo da javim da sam uradio jos par sitnica na kolima koje bi trebalo da urade, ako vec nisu odradili, i ostali vlasnici koji voze N42 motor.

Preventivno sam predihtovao vakum pumpu koja zna da napravi problem, zamenio sam dihtung poklopca ventila koji je takodje slaba tacka i zamenjen je dihtung koji mozete videti na linku ispod pod rednim brojem 7, dok je dihtung poklopca ventila pod rednim brojem 2.

KLIK!

Zanimljivo je da kada popusti dihtung pod rednim brojem 7, takozvani "seal flange", ulje direktno kaplje na, ja mislim, senzor bregaste jer se on nalazi odmah ispod njega. Senzor je pod rednim brojem 4.

KLIK!

Vremenom taj senzor bregaste zna da ode i u dosta slucajeva je glavni uzrok bas ovaj dihtung koji kosta oko 6e. Kada je ovaj dihtung los motor zna ponekad da se "strese" dok radi na leru.

Link to post
Share on other sites