Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da napisem koju rec sta i kako se radi.Komplet je pregledan,sileni zdravi,stabilizator,spone,jabucice spona,jabucice,cilindar kvacila dobar za sada.Jos neke stvari eventualno da se urade i to je to.Kupio i elipse i moracu praviti policu zadnju za njih da ne bih sekao lim.Ide polako koliko finansije dozvoljavaju.Uskoro nove slike.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Malo se radilo na autu,kupljene zimske gume 195/65/R15 napred GodYear UltraGrip 7,pozadi Sava Eskimo S3.Kupljena desna maglenka prosla je otisla u otpad.Prednja sofersajbna zamenjena jer je malo naprsla.Radjena je i muzika ubacen Cdx-L580X,kupljene elipse Magnat Ultra6900 za pozadi,presvucena polica i odradjene rupe za elipse jos samo da isecem lim ali nikako da stignem zbog ovih kijameta napolje! ;)

NID5i.jpg

eXfui.jpg

rbqE9.jpg

NJuYr.jpg

materijal uzet.

rbACJ.jpg

presvucena tabla...

eYGhr.jpg

Kako je sve ispalo na kraju..

NJxsA.jpg

Malo umetnickih...

1awHWi.jpg

NKamS.jpg

NKklr.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Nisam skoro pisao, radilo se pomalo oko auta,idemo redom..

Centralna spona i leva spona zamenjena

kec2t0.jpg

4 letnje gume,nove Sava IntesaHP

3003zna.jpg

Amortizeri zadnji Bilstein

Plocice za sva 4 diska Textar

Volan M-technic airbag

2udwbdj.jpg

Kablovi Dietz-Germany

5b759j.jpg

Sredjen motorni prostor

2rqhsmq.jpg

uyn1u.jpg

I malo slika u prirodi...

2mdm15e.jpg

2dgm0kg.jpg

1zq7jme.jpg

Link to post
Share on other sites

Ala si mu nalickao motor, sija... :ph34r:

'Si ga prao?

Moj je prasnjav do zla boga ali se ne usudjujem da ga operem :ph34r: :ph34r:

Link to post
Share on other sites

Da, prao, pa naprskao onim sredstvom za motor.Radi kao i pre nista mu ne fali, ni kod mene ni kod tebe motor nema kablove koji bi se pokvasili prilikom pranja!Tako da slobodno... :ph34r:

Link to post
Share on other sites

ima brate kako mozes da ga sjebes dok ga budes oprao... ja sam ovog crnog nalio dobro. pa je radio na 2,3 klipa. morao sam da skinem plasticni poklopac masine, pa gde su bobine da njih skinem... i da izduvam vodu kompreorom... ali da se to ne desi samo ne treba nalivati puno vode u tom delu. ostalo nema da brines.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Da malo osvezim temu novim slickama.Nije nista menjano shto se styling-a tiche.Uradjen je veliki servis.Menjano ulje,filter ulja,filter goriva,filter vazduha,ishao je na remont plina u Nish-u,nove dizne i ventili plina stavljeni.Novi trapovi i za otprilike mesec dana treba da stignu Koni amortizeri.Naruchio sam i nove maglenke,pa i to da sredimo.Jbg-a sve sam puko na ovo,tako da sam malo kratak finansijski,a i josh nemam dozvolu.A kad to vreme dodje,onda se farba i sredjuju se neke sitnice,i pochinje se sa stylingom i muzikom! :)

Evo nekih slicica:

aV14MovA.jpg

Pq1EnI7S.jpg

aV14QqW9.jpg

aV14RsMS.jpg

aV14SdaA.jpg

Pq1EpcVi.jpg

aV14Tt_9.jpg

Pozdrav!

Cao drugar,.. auto ima lepu farbu i izgleda mi ocuvano..

Koliko je presao?

Jel imas originalnu servisnu knjigu da to potvrdi?

Bice to sve super kad mu budes zamenio zadnje stopaljke(izgledaju kao da imaju mnoooogoooo godina),

Sredio napred branik od tog zeca,

Zamenio te porucene maglenke!

E, za te maglenke sam i hteo da te pitam... Gde si ih porucio i koliko placas dva komada?

Jer bi mozda i ja to blagovremeno ubacio, pa da znam, dal da trazim od prijatelja da mi donese iz Nemacke, il nije neka razlika i da ovde kupim(mada obicno jeste)!

I da, srecno, uzeo si najbolji auto na svetu! BMW! :)

Link to post
Share on other sites

@zeljko_srb

U tom slucaju hoce ako dodje do bobina,treba paziti jbg..

@OGNJEN5

Zdravo,auto,da kucnem u drvo,odlicno me sluzi evo vec 5-ta god.,par nekih sitnica trebam da promenim,ali nista hitno.Sada je na 225k km.Inace te slike su jos uz '08 god tako da je dosta stvari promenjeno od tada!Servisnu knjizicu nemam,ali znam otprilike sve o autu.Sredio stopaljke,skinuo sam jos odavno ono zatamljeno,samo sto sam ostavio gornji deo zatamljen lepse mi je tako.Inace nista im ne fali koliko ja znam,mozda kasnije bude neke zamene..

A sto se branika tice,njemu nije nista,samo sto je maglenka napukla i to sam zamenio trebam i drugu da uzmem.Najbolje u Nemackoj da porucis da ih porucis,bar bi ja tamo,kao sto kazes razlika je sigurna!Ubacicu neke nove slike,trenutno sam u guzvi pa ne stizem!Hvala i pozz

Link to post
Share on other sites
Sredjen motorni prostor

2rqhsmq.jpg

uyn1u.jpg

Interesantan polozaj isparivaca i ostalih lpg elemenata. Uglavnom sam vidjao sa druge strane, tacnije do usisne grane. Buduci da je ovde blizu izduvne grane, da li je ovo moglo da se atestira i da li vrelina izduvne grane moze da bude problem?

Link to post
Share on other sites

@Matics

Da u pravu si,obicno bude sa druge strane,ali ni sa ovakvom raspodelom nemam problema,za atest takodje,ugradio ga pocetkom prosle god.

@bobo

500eur.

@E30 318is ///M

Hvala druze,trudicu se da bude jos bolji.Pogresio sam obican je volan samo u one novije modele je isao 94-95god.Inace skinut volan jer nije mogao da se upasuje oko airbaga i sirene,tako da je vracen stari.

Link to post
Share on other sites

282hr8o.jpg

30svjok.jpg

2i0aptx.jpg

nf30ps.jpg

1zpmgls.jpg

Nisam skoro pisao,radjene su par stvari od pripremanja za zimu do sredjivanja trapa,servisa itd.Nabacio mu jos odavno novi zimski set sa gumama Sava eskimo s3.Neko vreme bilo zanimljivo sa ovim celicarama,posle mu nabacio ratkapne(hvala Sicku) da upotpunim komplet. :)

Slike su losije,slikano fonom.

Link to post
Share on other sites