Povecanje snage na e36 328i


Recommended Posts

Ako neko ima BMW e36 328i i nezna na koji nacin da poveca snagu evo par korisnih saveta sta zameniti na njemu , koje modifikacije napraviti i dijagramski prikazano pre i posle tunning-a :)

Bacite koji komentar :D

v75g1c.png

Link to post
Share on other sites

Ja sam sve to citao po forumima, ne znam da li ima ljudi ovde na forumu koji su to odradili. Bilo bi lepo kad bi se neko javio sa prakticnim iskustvom. Na netu stoji info da se gubi malo obrtnog momenta u srednjim obrtajimma ali da motor mnogo lakse dise na visokim. Chipavanje pomera redline na 7000obrtaja ili vise i dosta se dobija na visokim rpm. Ti si to odradio kod sebe?

Link to post
Share on other sites

Ja sam sve to citao po forumima, ne znam da li ima ljudi ovde na forumu koji su to odradili. Bilo bi lepo kad bi se neko javio sa prakticnim iskustvom. Na netu stoji info da se gubi malo obrtnog momenta u srednjim obrtajimma ali da motor mnogo lakse dise na visokim. Chipavanje pomera redline na 7000obrtaja ili vise i dosta se dobija na visokim rpm. Ti si to odradio kod sebe?

Nesto jesam :) nesto nisam :( da gubi se obrtni momenat ali se to posle drugim stvarima nadoknadi :)

Link to post
Share on other sites

A koliko se gubi? Ne mislim tacno cifru, nego onako realno u voznji. Koliko se oseca? Kad si vec zapoceo temu i kad si to vec radio ispricaj nam svoja iskustva/impresije. ;)

Link to post
Share on other sites

Pa sve to pise na sajtu sm chiptuning http://www.smchiptuning.com/996/bmw-serija-3-e36-328i-2.8-193

Konkretno za taj model, smpower +22ks i +35Nm, a sitno sa desne strane, pise za smpower i promena filtera vazduha, izduva i dizni

A pise i "Potrebno je dodatno da Vas posavjetujemo o načinu održavanja motora kod kojih je uradjen SM power"

Link to post
Share on other sites

A koliko se gubi? Ne mislim tacno cifru, nego onako realno u voznji. Koliko se oseca? Kad si vec zapoceo temu i kad si to vec radio ispricaj nam svoja iskustva/impresije. ;)

Mala je to promena skoro pa se ne oseti , a li opet ponavljam ako se odradi ovaj ceo "tunning" ako si u pocetku izgubio 15Nm (navodim primer) sa kompletnim tunningom ces dobiti 40Nm vise. Zamjenom grane se dobija cak 40% vise vazduha (tako sam procitao ;) ) gubi se obrtni moment ali bolje reaguje na gas za 40% u odnosu na M52 granu :D

A sto se tice M usisa sa leptirima procitah da povecava dotok vazduha do 65% vise u odnosu na M52 time moze da razvije 245Ks :)

usisna-grana-bmw-m3-e36-s50-adapter-m50-motore-slika-16531539.jpg

Zaboravih da napomenem idu nove dizne sa vecim promerom i tu se dobija par KS :)

Edited by Jok3r
Link to post
Share on other sites

Pa nije sto se nista ne radi, nego smaraju price o +50 konja iz usisa, izduva i chipa

Kad se sredi usis i izduv motor prodise, oseti se to, ali sigurno to nije 30ks.. A od chipova pucaju glave i karike, nije to tako jednostavno

Nisu ni oni ludi sto preporucuju onaj od +16ks, za ovaj drugi kad ti crkne motor reci ce ti da je motor bio u losem stanju

Link to post
Share on other sites

Ima na banjii nedeljom uvece na skupu,Milos deli nalepnice,ne kostaju nista a daju 25 konja i 150 Nm

A ako staviš dve nalepnice, eto ti tih 50 konja.

Link to post
Share on other sites

m52b25

usis/izduv kompletan sa granom/chip

sve na valjcima 192ks

Auto ide osetno bolje i mnogo bolje vrti nego standard

A to je samo 22ks.

Tako da i ko stavi to sve na 2.8 moze da ocekuje oko 25ks vise

Link to post
Share on other sites

Videh jedan 2.8 slicno uradjen na drift works i kazu 237ks i to potvrdjeno na Dyno jetu ,e sad garant tamo ima neko ko to ozbiljno mapira ,jer bez pravog mapiranja mehanicki delovi nista ne znace izgleda

Link to post
Share on other sites