Recommended Posts

Trazim pomoc u vezi pokazivanja nivoa goriva.Naime,testirao sam pokazivanje nivoa sa dve table i tri plovka koje sam menjao ali kazaljka nece na nulu 0 tj.u crveno.To sam radio bez stavljanja plovka u razervoar.Najnize silazi oko 20tak litara i to joj je pocetno pokazivanje.Okrenem ga naopako,pokazuje da "puni"...vratim ga normalno,sidje do 20 lit i upali rezervu???Kada izvadim dzek,sidje do nule u upali rezervu,to je OK.

I da napomenem,kada dam kontakt kazaljka "skoci" na podeok od 20lit???Primetio sam kod drugara,kod njega se pri datom kontaktu kazaljka lagano "penje" do nivoa koji izmeri!

Evo i slike...

Da li neko zna u cemu je problem,nemoguce da ni jedna tabla ni plovak nisu isparvni.Predpostavljam da je neki kontakt,ali ne znam gde da pogledam i kako da ispratim trasu kabla od rezervoara do table...molim iskusne da se jave..hvala svima

fotografija0846.jpg

Link to post
Share on other sites

Davac za nivo goriva radi na principu povecanja otpora koji se salje sa davaca, tebi se verovatno pojavio neki dodatni otpor izmedju davaca i table

Uzmi i izmeri otpor zica od plovka do table, za sijalicu bi trebalo da je crna-crvena-zuta, a za nivo braon-ljubicasta,

trebalo bi da je malo veci otpor na braon ljubicastoj jer je ona preseka 0.5 a prva je 0.35, a duzine su otprilike iste

Link to post
Share on other sites

Davac za nivo goriva radi na principu povecanja otpora koji se salje sa davaca, tebi se verovatno pojavio neki dodatni otpor izmedju davaca i table

Uzmi i izmeri otpor zica od plovka do table, za sijalicu bi trebalo da je crna-crvena-zuta, a za nivo braon-ljubicasta,

trebalo bi da je malo veci otpor na braon ljubicastoj jer je ona preseka 0.5 a prva je 0.35, a duzine su otprilike iste

Izmereno,u pravu si!Hvala za savet.Pogledao sam konektor ispod desnog zadnjeg sedista,isprskao kon.sprejem...i nista.Sada bih trebao dalje prema tabi,ali nemam shemu i ne znam koji je sledeci konektor ili ide direktno na tablu?I da li su ove boje zica do table,jer ako jesu da pocnem da tragam unimerom?

Link to post
Share on other sites