Recommended Posts

Ja sam Sasa iz Leskovca. Jos uvek nisam vlasnik ikakvog automobila ali planiram da kupim nesto. Dvoumim se izmedju Bmw-a i Alfa romea. Konkretno neku seriju 3 ili Alfu 159. Povama bi verovatno trebao da uzmem Bmw-a. Kad bi ste mi rekli neki razlog zasto? Hvala!

Link to post
Share on other sites

Ajd da ti ja napisem nesto jer sam ima oba, doduse alfa je starija ona 156, sada imam 320d, ali nije bitno jer drug ima 159 dizela sa 150konja. Prva prednost bmw-a je cena koja ne pada kao alfi. Druga isti motor od 150ks je kod bmw-a nekako bollji, izdrzljiviji, ne cvili posle gazenja a i manje malo trosi. Treca sveopsti utisak kvaliteta, sad kad je zaladilo u bmw-u se nista ne cuje dok kod alfe sve nekako krci, pucketa zavija i stenje. Cetvrti bar po meni zadnja vuca kod bmw-a koja je interesantnija za voznju i manje umara. Ima jos dosta toga sto je bolje kod bmw-a ali ne mogu da se setim.

Prednosti alfe su sto je mladji model, spolja je dosta lepsi, lozice se ribe na auto kad izadjes u petak vece, unutra je mnogo lepsi od bmw.

Sad ja sam poredio e46 i alfu 159, ako je izbor izmedju ta dva modela. Alfa je u tom slucaju po meni bolja kupovina, jtdm motori su im odlicni, dok je vozis imaces osmeh na licu i generalno je auto super, sve dok ponovo ne sednes u neki bmw i provalis razliku u kvalitetu koja je ogromna i tad shvatis zasto je bmw-u ista cena kao alfi par godina mladjoj i pojedes dupe sto si je kupio. A posle ide na oglas prodaja, zovu te vakvi onakvi da ti ubijaju cenu, da ti pricaju kako je alfa kvarljiv auto iako nije, ti se nerviras spustas cenu da bi je prodao i onda ponovo jedes sebi dupe jer si se zajebo pri izboru kao i ja jednom.

Link to post
Share on other sites

Ajd da ti ja napisem nesto jer sam ima oba, doduse alfa je starija ona 156, sada imam 320d, ali nije bitno jer drug ima 159 dizela sa 150konja. Prva prednost bmw-a je cena koja ne pada kao alfi. Druga isti motor od 150ks je kod bmw-a nekako bollji, izdrzljiviji, ne cvili posle gazenja a i manje malo trosi. Treca sveopsti utisak kvaliteta, sad kad je zaladilo u bmw-u se nista ne cuje dok kod alfe sve nekako krci, pucketa zavija i stenje. Cetvrti bar po meni zadnja vuca kod bmw-a koja je interesantnija za voznju i manje umara. Ima jos dosta toga sto je bolje kod bmw-a ali ne mogu da se setim.

Prednosti alfe su sto je mladji model, spolja je dosta lepsi, lozice se ribe na auto kad izadjes u petak vece, unutra je mnogo lepsi od bmw.

Sad ja sam poredio e46 i alfu 159, ako je izbor izmedju ta dva modela. Alfa je u tom slucaju po meni bolja kupovina, jtdm motori su im odlicni, dok je vozis imaces osmeh na licu i generalno je auto super, sve dok ponovo ne sednes u neki bmw i provalis razliku u kvalitetu koja je ogromna i tad shvatis zasto je bmw-u ista cena kao alfi par godina mladjoj i pojedes dupe sto si je kupio. A posle ide na oglas prodaja, zovu te vakvi onakvi da ti ubijaju cenu, da ti pricaju kako je alfa kvarljiv auto iako nije, ti se nerviras spustas cenu da bi je prodao i onda ponovo jedes sebi dupe jer si se zajebo pri izboru kao i ja jednom.

U pravu si E46 ne moze da se poredi sa 159. jer je stariji. 156-ica je sa njim u rangu koja je opet lepsa spolja i iznutra, ali je Bmw duplo skuplji. Nemoguce je da je duplo bolji. Mislim da cu ja da ispadnem glup ako se odlucim za Bmw-a?

Link to post
Share on other sites

Pa za cenu Alfe 159 moze da kupi E90 sto mislim zaista nemoze da se poredi,mogao bi da nabrajam sad kakve sve ima prednosti BMW, ali to je stvar izbora ;)

Auuuuu, sad sam uporedjivao na polovnim automobilima seriju 3 od 2004 pa nagore i Alfu 159 iz istog perioda. Pa ovo je neverovatno koliko je Alfa lepa! Cista perverzija! :preved: Bmw je nekako neotesan. Ma oko mi ga ne vata, sto bi se reklo. Definitivno cu Alficu da pazarim! Koooolko je doooobra!!!!!! Hvala puno na savetima.

Link to post
Share on other sites

Auuuuu, sad sam uporedjivao na polovnim automobilima seriju 3 od 2004 pa nagore i Alfu 159 iz istog perioda. Pa ovo je neverovatno koliko je Alfa lepa! Cista perverzija! :preved: Bmw je nekako neotesan. Ma oko mi ga ne vata, sto bi se reklo. Definitivno cu Alficu da pazarim! Koooolko je doooobra!!!!!! Hvala puno na savetima.

Javi se za dve tri godine da ti dam 1500 evra za tu alfu,pa ces da vidis kakav si izbor napravio,u evropi kvalitet diktira cenu a kod nas su ti standardi poremeceni,i sada je passat na ceni ali kvalitet ni blizu cene,poredi cene bmw-a u nemackoj i alfe pa ces sam doci do zakljucka,poredjenja radi,ja za e36 98 god dobijam alfu 156 iz 2003 god,zasto?zato sto ce bmw imati cenu i otici kad tad u zamenu ali alfa?????mlad si da se vencas,ali izbor je tvoj,srecno

Link to post
Share on other sites

Javi se za dve tri godine da ti dam 1500 evra za tu alfu,pa ces da vidis kakav si izbor napravio,u evropi kvalitet diktira cenu a kod nas su ti standardi poremeceni,i sada je passat na ceni ali kvalitet ni blizu cene,poredi cene bmw-a u nemackoj i alfe pa ces sam doci do zakljucka,poredjenja radi,ja za e36 98 god dobijam alfu 156 iz 2003 god,zasto?zato sto ce bmw imati cenu i otici kad tad u zamenu ali alfa?????mlad si da se vencas,ali izbor je tvoj,srecno

Ma nevredi objasnjavati nekom ko nezna staje Auto,lik se verovatno uclanio na forum da se malo zaj... naucice ima vremena

Link to post
Share on other sites

Javi se za dve tri godine da ti dam 1500 evra za tu alfu,pa ces da vidis kakav si izbor napravio,u evropi kvalitet diktira cenu a kod nas su ti standardi poremeceni,i sada je passat na ceni ali kvalitet ni blizu cene,poredi cene bmw-a u nemackoj i alfe pa ces sam doci do zakljucka,poredjenja radi,ja za e36 98 god dobijam alfu 156 iz 2003 god,zasto?zato sto ce bmw imati cenu i otici kad tad u zamenu ali alfa?????mlad si da se vencas,ali izbor je tvoj,srecno

Nemoj da se ljutis ali ja nikad ne bi uzeo taj tvoj bmw umesto 156-ice. Imao sam prilike da se vozim u oba modela i bmw je smesan u poredjenju. A to sto cena pada nije bitno jer zasto bi prodavao auto za tri godine?

Link to post
Share on other sites

Nemoj da se ljutis ali ja nikad ne bi uzeo taj tvoj bmw umesto 156-ice. Imao sam prilike da se vozim u oba modela i bmw je smesan u poredjenju. A to sto cena pada nije bitno jer zasto bi prodavao auto za tri godine?

Ne moj ni ti da se ljutis ali ja nikad ne bih uzeo alfu,ako je bmw smesan sto se raspitujes za njega,kupi alfu i uzivaj

Link to post
Share on other sites

Ne moj ni ti da se ljutis ali ja nikad ne bih uzeo alfu,ako je bmw smesan sto se raspitujes za njega,kupi alfu i uzivaj

Evo skontao sam da je trenutno najbolje resenje Alfa 156 jtd. Za 2500-3000 evra moze da se nabavi dobra 2001-02 god. Toliko otprilike pa i vise kosta Bmw trojka iz devedesetih. Cena ne moze da spadne vise od hiljadu evra za pet godina. A i Bmw-u ce sigurno da padne toliko a dobijam noviji auto koji manje trosi i lepsi je. Zar ne?

Link to post
Share on other sites

Javi se za dve tri godine da ti dam 1500 evra za tu alfu,pa ces da vidis kakav si izbor napravio,u evropi kvalitet diktira cenu a kod nas su ti standardi poremeceni,i sada je passat na ceni ali kvalitet ni blizu cene,poredi cene bmw-a u nemackoj i alfe pa ces sam doci do zakljucka,poredjenja radi,ja za e36 98 god dobijam alfu 156 iz 2003 god,zasto?zato sto ce bmw imati cenu i otici kad tad u zamenu ali alfa?????mlad si da se vencas,ali izbor je tvoj,srecno

Imam burazera u Nemackoj. Tamo su delovi tj. odrzavanje Alfa romea nenormalno skupi. Pametan nemacki narod pa cuva svoju industriju.

Link to post
Share on other sites

alfa 7lit puta 160 din je 1120 din,bmw 13lit plina puta 82din je 1066 din,cista matematika,saberi oduzmi i pici,kupi alfu pa onda idi u gradsku kucu,imas tamo sobu za zalbe pa neka te saslusaju i kazu ti da si se zajebao,sta ovde cimas ljude?idi na sajt na kome su ljubitelji alfe pa ce ti oni tamo sve reci,cao i uzivaj

Link to post
Share on other sites

Eto, pa to ti i pricam! A da trosi manje to nije tacno. Dok od tvog auta ne bi se reklo. ;)

Ma sta me briga koliko trosi kad ja to volim i mogu da platim,da hocu da stedim vozio bih se biciklom

Link to post
Share on other sites

alfa 7lit puta 160 din je 1120 din,bmw 13lit plina puta 82din je 1066 din,cista matematika,saberi oduzmi i pici,kupi alfu pa onda idi u gradsku kucu,imas tamo sobu za zalbe pa neka te saslusaju i kazu ti da si se zajebao,sta ovde cimas ljude?idi na sajt na kome su ljubitelji alfe pa ce ti oni tamo sve reci,cao i uzivaj

Da znas da plinska boca ima elegantniju liniju od te trojke. :D Plin...pfff! Aj uzdravlje!

Link to post
Share on other sites

Dobro, dosta je bilo. Salio sam se sa vama. Ne pada mi na pamet da kupujem Bemvejca, sada ni u dogledno vreme jer Znacku Alfa Romea ne bi trebao nikad da zamenim drugim proizvodjacem. Da imam Alfu i prezadovoljan sam kompletnom uslugom sa njene strane. :dance3:

Link to post
Share on other sites

ehhh dete da si ti bar jednom probao bmw nebi sigurno hvalio tako auto

a da si ih vozio oba tek tada bi video koje je sranje alfa

prosto uporedjenje bmw e46- alfa 156

1. buka u kabini - prednost bmw

2. potrosnja alfa 156 1.8 twin spark i bmw 320i - manja potrosnja kod bmw narocito u gradu

3. troskovi odrzavanja - bmw jer se mnogo manje kvari

4. zabava u voznji - bmw je daleko zabavniji jer je zadnja vuca u pitanju.

5. upravljivost u krivinama- bmw jer sa njim sam ulazio u istim krivinama sa vecom brzinom

6. udobnost- bmw jer neoseca sve ispod sebe

6. zvuk- bmw ..........

7. automatski menjac - bmw u odnosnu na alfine su veciti

8. manji gubitak vrednosti na trzistu- na bmw-u ces manje izgubiti i lakse ga prodati

9. atraktivnost u petak uvece- bmw jer se vecina picaka vise lozi na bmw

10. trap- bmw jer mu je daleko istrajniji trap od alfinog

i tako mogu da pisem do ujutru

decko kada budes imao oba auta shvatices koji je bolji i gde si se zajebo

ah da ovo ti nepisem zato sto sam veliki zaljubljenik u bmw vec zato sto gledam samo realno kako jeste. i ja se tako sad zajebo pa prodao bmw i poslusao drugara bolje da kupim mladji auto 5 godine za anje pare i jos dizel. i tako uradim i kupim reno lagunu 1.9 dci. mogu sao reci NEMOZE SE NI POREDITI SA BMW-OM. Sad da resim neke stvari i odmah ga prodajem da bi sto pre uzeo ponnovo bmw

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...