Recommended Posts

Druze ne znam sta da ti kazem za Alfu jednostavno nemam nikakvo misljenje za Alfu, Citroen, Pezo, Reno, Opel, Kia, Dacija..... Sve ti je to isto...Jedine tri marke koje vrede su Audi, Mercedes i naravno BMW

Link to post
Share on other sites
  • 7 years later...

Pozdrav, ispade ova tema korisna i poučna na kraju i ako joj namere nisu baš bile tako časne na početku!! 😎

Da li bi neko bez navijanja, sad posle ovoliko godina, mogao da realno da sumira ovo poređenje, jer očigledno da je tema i dalje interesantna. Evo moja devojka i ja kupujemo auto i izbor je pao na ove dve zverke: 

- Alfa Romeo 156 1.9 mjet Sportwagon (2004) restajl.

- BMW e46 Compact 320d (2004) restajl.

Koliko smo uspeli da zakljućimo ovo su neke stavke koje dele:

Oba automobila su odlična na putu, motori su pokazali i dokazali, dizajn im je i dalje veoma privlačan, kvalitet enterijera približne izdržljivosti, ni jedan ni drugi auto nemaju neke velike 'urođene' mane (ako su dobro odžavani), potrošnja im je približno ista, oba imaju 5 vrata i mogu se spuštati zadnja sedišta (što je nama jako bitno) i cena oba automobila se kreće oko + - 2000 evra..

Ako izuzmemo hejt Compacta onih kojima se ne sviđa njegov izgled (meni je recimo PRELEP), kao i one forice o Alfama i majstorima.. da li bi neko mogao da nam pomogne i objasni koji auto bi bio pametnija kupovina?! Prvenstveno mislim na cenu održavanja, servisa i nekih popravki ako dođe do njih, dostupnost delova, pouzdanost i sl...

Da li je sve ovo što sam nabrojao tačno i da li postoji neka prednost koja bi mogla da se istakne za bilo koji auto? Odnosno sve ono što bi trebalo da zanima neiskusne vozače, a da nema veze sa estetikom, ličnom preferencijom ili navijanjem za neki brend. 

Da napomenem, oboje bi vozili auto uglavnom po Beogradu i vikendom na poneki izlet izvan Bgd-a. Nismo baš milioneri, pa ne bi baš voleli neka preterana neprijatna iznenađenja sa kvarovima i neplaniram troškovima, ali mislim da ćemo moći normalno da održavamo auto, čak ću mnoge sitnice moći ja sam da uradim na njemu.

Hvala unapred na odgovoru i pomoći u odabiru..

Link to post
Share on other sites

Hteo bih da dodam još nešto, a to je da smo se praktično odlučili za Compacta, ali su me onda naplašili da je održavanje za Alfu dosta jeftinije, pa mi je to trenutno najveća briga, na ovu temu. Pa nas zato i zanima stvarno iskren odgovor, bez navijanja. :) 

Link to post
Share on other sites

Mislim da 156 napred ima multilink, malo je skuplji kad dodje na red. E46 ima mekferson jednostavniji sistem kao na z101 😁 al opet, u teoriji bi trebalo da se malo lepse vozi od 156 

1.9 jtd imam u puntu, 8v 80tak konja, fino ide i bas malo trosi

Cr u e46 lepse radi od zabarskog cr-a

Po spec 156 sportwagon jtd - 1355 kg 

E46 Compact 320d - 1390 kg

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Desmo said:

Mislim da 156 napred ima multilink, malo je skuplji kad dodje na red. E46 ima mekferson jednostavniji sistem kao na z101 😁 al opet, u teoriji bi trebalo da se malo lepse vozi od 156 

1.9 jtd imam u puntu, 8v 80tak konja, fino ide i bas malo trosi

Cr u e46 lepse radi od zabarskog cr-a

Zar nema i e46 Compact nezavisno multilink vešanje nazad?

Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da li se ovo odnosi na sve Compacte ili samo za 325ti.

The E46 Compact had the same multilink rear as all other E46 variants, but with a bit more spring rate all round, hence the Compact being the sportiest drive in the range. Got the quicker rack before the rest of the range, thicker ARBs at front than coupe too. No exhaust flap valve either and shorter gearing.

Link to post
Share on other sites

Ja bih samo naglasio da enterijer koji si okarakterisao kao slican nema veze s vezom, iskreno Italijani nisu ni u istom univerzumu sa kvalitetom i mekocom materijala. U alfama se se poodlepljivalo unutra do sad, pedale dole nabijene noga preko noge ide dok vozis ovde je sportski odvojeno da imas preciznost. Vozio sam alfe od drugara i svog e46 sedana e46 je klasa auta za bilo koju alfu odgovorno tvrdim. Znaci ne mesam dizajn nego kvalitet izrade, kopci upasovanost svega i sl. U svakom slucaju iako prvi Compact ne volim da vidim pre bih ga uzeo nego alfu :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...