Recommended Posts

Pozdrav svima. Ovde sam novi i imam mozda veliki problem sa autom...voleo bi da me neko posavetuje...

Ovako stoje stvari. Kad god dam kontakt klima mi je ukljucena (taster za klimu svetli), mogu da iskljucim ali cim ponovo dam kontakt klima je ponovo ukljucena. Nije bitno na koliko stepeni sam je ostavio, ni da li je na auto ili na manual. I kad ugasim auto ventilacija i dalje radi, cuje se ventilator. Posle odredjenog vremena (dan, dva) isprazni akumulator i ne mogu da upalim. Bio sam kod nekog elektricara i rekao mi je da mi je crkao kompjuter klime i kompjuter elektronike (ili se polupao, kaze da salje pogresne informacije i zato se to desava)

Da li postoji nesto drugo sto bi trebao da pogledam? Ako neko nesto zna...bio bih mnogo zahvalan. poz

Link to post
Share on other sites

Sta se desi kada otkacim jez?

Terao sam kod nekog elektricara, on kaze da ima kao neku gresku na kompjuteru elektronike pa kao salje pogresan signal u kompjuter klime i zato radi to sto radi. Ali mislim da on nije skidao jez. Da li je moguce da izbacuje neku gresku jer jez mozda ne valja?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Resio sam problem, mozda ne zauvek ali za sad jesam :)Oterao sam kod drugog majstora i kad sam mu ispricao sta se desava odma je znao.

"Jez" me je zezao i zato je palio ventilaciju (brzina duvanja jos uvek radi), nesto mi je prespojio tako da "Jez" dobija struju tek kada dam kontakt, a kad izvadim kljuc ne dobija struju pa ne moze da pali ventilaciju. E sad, kaze ako ti ne smeta mozes da vozis tako bez problema jer sve radi, jedino ako se "Jez" skroz sjebe pa pocnu zajebavati komande onda moram novi. Tako je za sad resen moj problem. :)

Link to post
Share on other sites

Meni se desava kada iskljucim auto, da se cuje ventilator, ali negde, kako mi se cini, iz komande klime. Poradi desetinu sekundi pa onda stane par minuta, pa onda opet tako. Zna li neko o cemu je rec?

Link to post
Share on other sites

Meni se desava kada iskljucim auto, da se cuje ventilator, ali negde, kako mi se cini, iz komande klime. Poradi desetinu sekundi pa onda stane par minuta, pa onda opet tako. Zna li neko o cemu je rec?

Problem je u "Jezu" kao i kod mene 99%. Tako je i meni radio oko 10meseci, a onda je poceo sve cesce da se pali i na kraju je izvlacio struju iz akumulatora tako da posle par dana nisam mogao ni da zaverglam. A onda sam uradio ovo sto sam uradio. Mozes ti to isto da uradis ako ti sve komande funkcionisu. I to ce da radi sve dok "Jez" ne crkne skroz tako da ne rade brzine ili blokira na nekoj brzini, a onda kupis novi i pici dalje :)

Ja necu menjati nista dok funkcije rade.

Link to post
Share on other sites

Promenjen je jez malopre, za sada nema da ukljucuje ventilator sam od sebe, a nadam se i da nece ubuduce, videcemo. Hvala za savet

Gde si kupio "Jez" i koliko si ga platio?

Ja nisam hteo da ga menjam jer mi rade sve komande, a ako blokira na nekoj brzini moracu da menjam :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Opet isti problem izgleda, stim sto se sada cuje brujanje malo drugacije, opet iscrpeo akumulator, i cuje se da radi ventilator ili nesto tako dok je auto iskljucen. Zna li neko nekog dobrog elektricara u okolini Nisa, koji bi to sredio i eventualno prevezao sve to da radi samo kada se da kontakt?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...