Recommended Posts

Ovaj prethodni vlasnik mi je rekao da je on 6 godina samo castrol polusintetic sipao 10/40 mada neki kazu da moze i mineralno kad masina predje 300 000 sad j***m li ga, bitno samo da se nadje original ulje po meni, mnogo falseva ima...

sacekacu da se javi jos sa nekim iskustvima da znam sta da radim,370 000 presao :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Raspitaj se malo, ne znam sta da ti kazem, neki kazu da i 15/40 moze da se sipa ako po malo troskari 10/40...

Hocu hocu,ima vremena jos malo da skupim kes :) sada sam istroskario dovoljno

Link to post
Share on other sites

Danas isao kod drugog majstora za plin,seo covek u auto provozao i kaze ovo uzasno tromo na plin...stavio na dijagnostiku

otisao da provoza kaze e ovo je bmw :D auto vuce kao lud na plin sada uradio je neku kalibraciju nemam pojma :mellow:

kaze ako potrosnja bude opet ovakva,dolazis u utorak da proverimo da li curi negde,ali trebalo bi da bude bolje :)

tako da cemo videti sta je resio,ali vidi se da zna sta mu je posao za 10min je sredio

Link to post
Share on other sites

Eto vidis da nije bilo nista strasno :D

hahaha nista nije bolelo :D ako potrosnja bude kakva treba da mi ne trosi 22l na 100km idem da sipam pun da slavim :P :dance3:

Link to post
Share on other sites

Kazem ti ja da si bio kod nekog limara da ti kontrolise plin :D... Bice ti sad to ok sigurno

Iz tvojih usta u bozije usi :D :acute:

Link to post
Share on other sites

Imam 2 pitanja...

1. Kada je PK kais los (tako se valjda zove),koji su gubitci?

2. Da li crevo od protokomera do motora sto ide,kada je izlepljeno (jer ispod ima 2 rupe po 2cm) da li utice na potrosnju i jacinu auta?

trebam da uzmem to crevo ovih dana ali me zanima samo da znam...kais sam vec uzeo jer je los

Link to post
Share on other sites

Kais moze da pukne i mozda da ti sjebe visko, a on dalje sve ostalo.. A to crevo ti je dosta vazno jer moze tu da vuce fals vazduh i da ti auto losije pali kad je hladan, malo varira, losije ide itd. oko 20e ti je novo crevo

Link to post
Share on other sites

Kais moze da pukne i mozda da ti sjebe visko, a on dalje sve ostalo.. A to crevo ti je dosta vazno jer moze tu da vuce fals vazduh i da ti auto losije pali kad je hladan, malo varira, losije ide itd. oko 20e ti je novo crevo

Ok ok to kada pukne znam,inace ovako kad popusti ne fali nista? u svakom slucaju ga menjam,uzeo sam ga :)

hvala na info za crevo i kais

ma znam da je 20e uzecu ga ovih dana,samo da prodje govno belo

(miki odo sada zavrsavam ono i sta jos treba pa ti se javljam)

Link to post
Share on other sites

E ljudi,jurim crne tapacire za moj e34,ako ih neko ugleda neka javi :)

samo crna boja,da menjam moje krem tapacire muka mi je

Link to post
Share on other sites

Ne znas ni ti sta hoces, pre neki dan si mi rekao da ti se mnogo svidjha taj enterijer a sad bi da ga menjas :P

ma super je koza i sve to ne izgleda lose :D ali crno je crno hahaha,kada se nadje kes da padnu i sedista crna pa da slavim :D

Link to post
Share on other sites

Xaxaxaxaxaxa imas ti viska para u dzepu vidim ja... :D :lol:

Ma da,pa mi se trosi na kozu i tako haahhahahha :D krpi se malo do plate haha,ne zuri mi se sa tapacirima

imam prece stvari...samo me zanima koje ulje da sipam jer moram filter ulja da menjam i ulje isto

Od nedelje trebam lamelu i korpu sve sto ide,filter ulja,ulje,filter vazduha,crevo od protokomera,kais,stelovanje ventila,i neke felnice da montiram :) cisto uvid u neko stanje,daj boze sve bude dobro i od nedelje drugi auto ce da bude posle zamene svega :)

i da napokon vratanca od rezervoara da stavim,jedva sam ih nasao :dance3:

Link to post
Share on other sites

Ma da,pa mi se trosi na kozu i tako haahhahahha :D krpi se malo do plate haha,ne zuri mi se sa tapacirima

imam prece stvari...samo me zanima koje ulje da sipam jer moram filter ulja da menjam i ulje isto

Od nedelje trebam lamelu i korpu sve sto ide,filter ulja,ulje,filter vazduha,crevo od protokomera,kais,stelovanje ventila,i neke felnice da montiram :) cisto uvid u neko stanje,daj boze sve bude dobro i od nedelje drugi auto ce da bude posle zamene svega :)

i da napokon vratanca od rezervoara da stavim,jedva sam ih nasao :dance3:

Samo polako, sredice se sve, jedno po jedno i cim namotiras felne daj slike

Link to post
Share on other sites

of kors :D najvaznije je da se radi polako,da ne stoji u mestu i ne propada jedno po jedno :)

sutra slike stizu,samo da se okanem vise ovih celicnih sunce im

jel pametno stavljati letnje od 1.aprila? neki kazu opet ce sneg

Link to post
Share on other sites

Druze ja radim u preduzecu za puteve, prekljuce mi je ukinuta zadnja smena na zimskoj sluzbi, nema vise snega, mozda malo nesto padne ali to se nece zadrzati sigurno, ja sam na oba auta zameniuo pre skoro mesec dana...jedino je zeznuto sto se tice pandura jer ako hoce moze da zezaju jer kao do 15-og aprila treba da se koriste zimske gume, mada meni ne pada na pamet da vozim zimsku gumu na preko 15 stepeni i samo iz tog razloga mi zimske gume traju vec 5 sezonu a i dalje imaju preko 6mm sare i nigde nisu ispucale ili ostecene...

Link to post
Share on other sites

Druze ja radim u preduzecu za puteve, prekljuce mi je ukinuta zadnja smena na zimskoj sluzbi, nema vise snega, mozda malo nesto padne ali to se nece zadrzati sigurno, ja sam na oba auta zameniuo pre skoro mesec dana...jedino je zeznuto sto se tice pandura jer ako hoce moze da zezaju jer kao do 15-og aprila treba da se koriste zimske gume, mada meni ne pada na pamet da vozim zimsku gumu na preko 15 stepeni i samo iz tog razloga mi zimske gume traju vec 5 sezonu a i dalje imaju preko 6mm sare i nigde nisu ispucale ili ostecene...

Hvala na informaciji,ili sutra ili u ponedeljak cu da montiram :D sutra slike

Link to post
Share on other sites