Recommended Posts

naravno ocistio opet filter ulja u automatskom menjacu,cist je i bio, promenio jos 4 litra ulja,istog kastrolovog, pa videcemo.....

lakiro ove drvene povrsine,mada je ova kod menjaca losa,mozda prelepim karbon,ili jednostavnije nadjem drugu...

np4lrq77tk6ahy9o1nq8_thumb.jpg wulisknbkvszzii3y4_thumb.jpg iysr7ib7jmozawhrmk4_thumb.jpg evwc3oaizpemtwockmp_thumb.jpg cu37cyyye57aqkft5v_thumb.jpg

no dobro,sad malo stao sneg pa cekam par motora na servisu,da se malo finansije poprave... :lol:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sto mu ovoliko prevelika temperatura?

nije ni upaljen agregat,niti sta, to je test table,pa cekira tako tablu....mrda satove za gorivo i temp do kraja,isproverava piksele na displeju, kilometrazu i obrtaje stavi u odredjeni polozaj...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

nego djetici...kako se steluje i dali se uopste steluje nagib zadnjeg trapa,tockovi mi stoje onako,malko ukoso kao da je natovaren.. neko kaze steluje se taj nagib na srafovima na viljuskama neko kaze da se uopste nesteluje,slazem se da su silitni blokovi losi ali ne u viljuskama,vec na drzacima zadnjeg mosta,cukaju po malo,to nema veze sa kosinom zadnjeg tockaa,dali neko pouzdano zan dali se,i gde se to steluje,pitao par majstora sto rade reglazu,...nemaju pojma :unsure:

nije mi problem ako treba da promenim i caure u zadnjim viljuskama mada mi deluju ok....

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

i..nije valjda da se niko nije mucio sa zadnjim trapom..

imao sam ja problem i idalje ga imam,ali u manjoj meri od kad sam zamenio silen blokove,osmice,stabilizatore i gumice zadnje balans stangle sve to kosta oko 60-70evra(delovi),nema reglaze na zadnjem trapu tako je kako je i nista mu ne mozes u tom smislu,neki kazu moraju da idu u minus zato sto je tezak,ali meni za sada gume jede ravnomerno iako na prvi pogled deluje kao da tockovi stoje mnogo krivo,sto se tice plina nemoj ga paliti na plin jer hoce da puca,a moze i da pukne protokomer e onda je to vec problem,a mozes u to da se uveris i samo,tako sto ces na prekidacu za plin koji stoji u kabini naci mali mikro prekidac i drzati ga dok verglas ;)

Link to post
Share on other sites

Što se tiče paljenja na plin,neće da ti detonira nikad,ali nikad,ako ti je struja dobra i paljenje podešeno.Kod tih tzv."elektronaca" auto je kao zaštićen da pali uvek na benzin i onda na vakum ili na određenu temperaturu prebaci na plin.Da bi ga palio na plin moraš da pojačaš ler gas,odnosno da otpustiš šraf za ler smešu na samom rasplinjaču,ali onda će ti teško ler ići ispod 1000 obrtaja na plinu.Gledaj da ga uvek pališ na benzin i time očuvaš benzinsku instalaciju,za slučaj da nestane benzin uradi ovo što sam reko ali zapamti gde ti je bio štel-šraf.

Link to post
Share on other sites

ja ga i onako samo na benzin palim,pa on automatski cim prebaci 1700rpm prebaci na plin,ali sad dok je hladno,ionako milim na 1200obrtaja pa se desi da prvih par minuta voznje i neprebaci sam na plin,naravno sve to ja mogu i dugmetom iz kabine da regulisem,mogu i na plin da ga upalim ali moram da ga prebacim samo na plin,pa da mu tri puta dajem automatski saug to jest dajem i skidam kontakt i onda kresne ko mina.

no dobro imam drugi problem,

znaci onda,,sa zadnjim trapom cu patiti muke,slatke muke :blink: pa sta mu bog da,

inace imam sasvim drugi problem sa njim,automatski menjac mi odlicno radi ali kad otkacim protokomer,sjeban je izgleda nacisto..radi on i na benzin prima gas itd,ali na benzinu nece lepo u 4tu da presalta i tu 5tu sta li je vec, kad otkacim protokomer naravno vozim na plin,onda mnogo lepse presalta sve brzine narocitu 4tu,vec na 65kmh, a na benzinu puni puni nekad do 100kmh,nekad malo nize,ode mu potrosnja u 30litra non stop,moram to da sad menjam,verovatno cita informacije iz protokomera pa racuna da drzim gas i nece da salta.probacu da nategnem onu klapnu na protokomeru,mada pukoa je na plin dok je radio,stelovan jebavan,menjacu ga cim nadjem neki originalan za 735i i dobar..

Link to post
Share on other sites

Da to ti pričam da bi palio ko mina na plin mora mnogo jači ler da mu se da,tj.količina plina na onom šrafu.

Možeš da otvoriš skroz klapnu radiće lepo na plinu,paliće na benzin ali neće baš fino da ide i troši, na benzin će proraditi tek kad staviš ispravan protokomer.

Link to post
Share on other sites

to za stel sraf na leru nisam znao ja sam na dugme palio par puta cisto probao i to je to,ali tda je pucao pa zato i kazem. a sto se tice protokomera verovatno je pucao plin pa je zato riknuo,prosto ga skini i rucno pomeraj klapnu u njemu i vidi da li negde glavi ili je negde poklrivljena ako jeste mozes ga baciti,mada ima ljudi koji tvrde da se moze popraviti :blink: ,i mislim da ces tesko naci drugi ili ce biti mnogo skup ili isto poluisprvan kao i tvoj. nego jel si resio problem sa pozicijom menjaca na tabli?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

poziciju menjaca na tabli jos nisam resio..to me izludjuje...

registrovo ga juce,

majstor ustelovao plin..pali kako oces dal na plin benzin..malo sam doradio i sedio protokomer,

inace to da pali strogo na plin nema veze sa stelovanjem tog srafa na isparivacu vec sa automtskim saugom..no dobro de,

nervira me abs.ili nesto nevalja ili..nemam pojma,na tabli je upalio brake linings tako nesto,kad radi kocnica bez abs,a misli kad je suvo koci odlicno,ali o sneg kad upali abs,ako je nabodem do kraja ko ..ko da nekocim,ako je pipkam onako da skoro nepali abs nekako mi bolje koci,i to moram da vidim,inace imao sam par glupavih problema sa plinom...

neoriginalni feder neki na saugu za plin..pa nije lepo pustao taj njegov saug, filter za plin..sta da vam kazem nego alal onoj dvojici pre ovog majstora sto su mi radili plin..toliko je filter bio prljav da mi nije jasno kako je uopste isao.to je bilo puno puno opiljaka iz boce..al bas bas punooo...sad ujeda na plin...znaci bruka kako ide,mogu jos da ga ugusim,al necem,,sad cemo ga testirati, e sad jos da vidim ovo sto mi nekako ne salta lepo u 4tu,nekako tek na 80 lepo usalta kad je zakacen protokomer,to jps moram da ustelam i valjda ce sve biti ok..nije zabavno ni malo stiskati ga po ovom vremenu,uzbrdo ide gura ,ne oseca mnogo klizavicu,ukljucim m mod krene ono lepo trecom, nema klizanje i zezanje..ide gura lepo,jedino mi abs ide na ganglije,ok koci gura pravo ali mi nekako nije to to..nesto tu nije po meni ok..moram da odem da mi drugar pod pritiskom izdruka kocnice,ima nku spravu za to,nemam pojma..ili mu je onaj servo crkac.. :angry:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

samo da se javim da se slatko vozim za sad :preved: malo amortizere da sredim i neke sitnice,i ovo sto me izludjuje sto zatrese na 80 pa se smiri pa na 10 opet,oce zubi da mi ispadnu kolko zatrese...gume nisu proverio...sad jednu gumu u ramenu sto je losa da zamenim...i farbanje kasnije.... :dance3:

Link to post
Share on other sites

promenio i prenosnu sponu,novu naravno,isto...zamenio i ramenanova.isto,stavio 4 druge felne gume isto...kardan proverio hard gumu bla bla..ma isto.... trese oko 80 do 90..kako kad...nekad nece nekad oce,uglavnom oce...

kad kocim..nema treskanja..jos glavcine da proverim i dizem ruke...neznam vise sta da mu gledam,

prosli e 34 je imao slicnu muku,sve moguce i nemoguce zamenjeno,isti problem je imao...i dan danas ima...

elem..sinoc neki klinac sa nekim punticem,pojurismo se,onako usput,dobro de,automatik do 100tke i nekako,posle........................ne da ga nisam video nego neznam dal je uspeo i stop svetla da mi vidi :lol: ,pita me posle sta bi ono kaze,ode ko pracka :lol:

Link to post
Share on other sites