Imam problem oko webasta , bar mislim ..


Recommended Posts

Prijatelji da li je neko imao slicno iskustvo , ovo mi se desava vec 2 put za mesec ipo dana , vozim auto i stanem i odjednom neki beli dim , belo plavi krene da ide iz motora , dignem haubu kad ono kako gledam motor na desnoj strani dimi nesto , to traje 2-3 sekunde i stane , ja bar mislim da je neki problem sa vebastom , radi se o e39 2.0D 2001 god . idem kod majstora za par dana pa da pitam da li neko ima pojma o cemu se ovde radi , svaka pomoc bi mi dobro dosla i hvala...

Link to post
Share on other sites

Sa koje strane je webasto??

Obicno se nalazi sa leve strane kad podignes haubu,bar je tako na starijim modelima,on na sebi ima cev koja je sprovedena u pod krilo,i tu izbacuje dim od sagorevanja/

Pogledaj da se nije cev uvukla unutra pa ti zato gura dim u motorni prostor,ili pregledaj da slucajno ne curi ulje negde iz motora pa pada negde na auspuh ili slicno,pa gori.

Link to post
Share on other sites

Vebasto ti je u krilu vozacevog tocka, tj. iza podkrila skroz nisko... Tebi se bar ukljucuje moj je muerto,niti se cuje niti dimi nista....

I pazi i treba da dimi...

Link to post
Share on other sites

Vebasto ti je u krilu vozacevog tocka, tj. iza podkrila skroz nisko... Tebi se bar ukljucuje moj je muerto,niti se cuje niti dimi nista....

I pazi i treba da dimi...

Kad sam podigao haubu sa moje desne strane imaju crevca metalna malo vislje iznad filtera za gorivo odatle je isao dim , nadam se da nije nista ozbiljno , radi vebasto kad ugasim auto on jos zuji kao da polecem sa avionom ,(prvo nisam ni znao sta je to) :) hvala sad cu ici da vidim da nadjem crevo za ispustanje izduvnih gasova iz njega mozda je zaguseno .. ulje nigde ne curi sve je ok.. hvala .. :pleasantry:

Link to post
Share on other sites