BMW ZIMI :)


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

naravno, to je najoblja opcija ali vecina vozi kola kojima bi 4 nove gume udvostrucile vrednost. pa otaje ono, hladne glave i lagano, veoma lagano.

Dobra stvar kod novog zakona(ne i pametna stvar jer letnje gume na niskim temperaturama nemaju dobra svojstva, medvedja usluga) je sto ne moras imati zimske gume ako nema snega i leda na kolovozu.

Link to post
Share on other sites

Ljudi i kupe nove gume, a ne uzmu u obzir poluispravne kocnice, gde sva 4 tocka koce razlicitom silom, pa opet ako stisnu kocnicu eto belaja

Dobra stvar kod zadnje vuce je to sto kad kocis motorom ako i prokliza jednostavno se "vuce" za tobom, ne bezi napred

Link to post
Share on other sites

Ovi Englezi su foliranti zesci .

Auto sa novim zadnjim gumama voze po asfaltu koji je stvoren za kisu jer kod njih stalno pada kisa a auto sa novim prednjim gumama spustaju na traku pored koja je od kamenog asfalta i po kisi klizava kao led i tu izazovu proklizavanje i to je to .

Moje iskustvo mi govori da bez dobrih guma na prednjim tockovima nema upravljivosti a za zadnje kako se ko snalazi , nekom ni lanci ne pomazu .

Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se upisem u klub :)

Ok gume su tu, mene zanima sta sve treba uraditi da se spremi auto za zimu. Npr, voskiranje zbog soli, antifriz, ulje itd..

I koliko cudno ponasanje motora je normalno dok se ne ugreje? (meni na primer odu obrtaji u leru na 1000, pa se posle smiri kako se ugreje)

Link to post
Share on other sites

to je normalno..

Evo i ja da se upisem u klub :)

Ok gume su tu, mene zanima sta sve treba uraditi da se spremi auto za zimu. Npr, voskiranje zbog soli, antifriz, ulje itd..

I koliko cudno ponasanje motora je normalno dok se ne ugreje? (meni na primer odu obrtaji u leru na 1000, pa se posle smiri kako se ugreje)

Link to post
Share on other sites

... pre par godina sam "bacio" jedan e 46 ... gledam SVABE idu sve u 16 (svaka im cast , kako imaju m...) , pa reko idem i ja "stotku" ... 4-ta , oko 85-90 km/h .... SPITTAL , krivina u desno ...malo pred krivinu da usporim , samo sto pustih nogu sa gasa ... automatski voznja u rikverc , piruete i ostale vratolomije , izadjem pogledam auto ... nema vise mesta gde moze da se slupa a zimske gume II sezona .... i jbg , izgleda da je vaznije ne zuriti i biti pazljiv !

Link to post
Share on other sites

Veoma je bitna podloga , nije svaki sneg jednako klizav i ne moze se po svakom snegu jednako voziti , ko moze to da proceni u velikoj je prednosti .

Naj pametnije je voziti lagano i bez naglih pokreta ali nekad je lepo i malo se igrati i testirati mogucnosti .

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Samo lagano i mirna noga na gasu,nista vise... Ne vazi to samo za BMW,vec i za automobile sa prednjom vucom... BMW-i imaju skoro pa savrsenu raspodelu mase,koji procenat gore-dole,ali tu je... Samo dobre gume i lagano... ^_^

Link to post
Share on other sites

Ja sam u Moskvi 8 g. vozio po snegu i nikada nisam imao ni najmanji eksces. Na otvorenom putu 90-100 km/h i po ledu i po snegu. Moram priznati da ovde prvi put cujem da se bolji pneumatici stavljaju na prednje tockove ukoliko ono ima zadnju vucu. Konkretno, kod BMW-a ukoliko prokliza i pocne da se zanosi zadnji kraj nece vam pomoci ni ekseri na prednjim tockovima.

Link to post
Share on other sites

Ja sam u Moskvi 8 g. vozio po snegu i nikada nisam imao ni najmanji eksces. Na otvorenom putu 90-100 km/h i po ledu i po snegu. Moram priznati da ovde prvi put cujem da se bolji pneumatici stavljaju na prednje tockove ukoliko ono ima zadnju vucu. Konkretno, kod BMW-a ukoliko prokliza i pocne da se zanosi zadnji kraj nece vam pomoci ni ekseri na prednjim tockovima.

To sam rekao iz razloga sto smatram da se zadnji kraj moze kontrolisati ako se zabaci usled losijih guma , naravno ko zna da ga kontrolise a ako usled losijih guma na prednjim tockovima proklizne prednji kraj tu samo bog moze pomoci jer kontrole nema . Ispravi me ako gresim .

Link to post
Share on other sites

10 godina sam vozio e30 u brdsko planinskom delu Srbije. BMW jede potpuno isto i prednje i zadnje gume. U e30 stavite 50 kg u gepek i uzivajte po snegu, najbolji je. Inace, ako su razlicite, UVEK BOLJE GUME IDU NAZAD. Ovo je sveto pravilo.

4 mm sare za zimske gume je mnogo mnogo malo i za prednju osovinu, nemojte se igrati.

Link to post
Share on other sites