BMW ZIMI :)


Recommended Posts

Hteo bih da cujem i vasa misljenja jer vidim da na forumu ima dosta strucnih ljudi. Kad smo vec kod trosenja guma, meni se desava da mi se zadnje gume vise jedu i to iznutra. Prvo sto pada na pamet je centriranje trapa, sto sam i odradio, ali i posle nekog vremena sam primetio da se nekako vise jedu na unutrasnjim delovima. Lik koji radi centriranje mi je rekao da je i on ranije imao bmw i da su mu se isto tako vise trosile gume jer je navodno bmw tako konstuisan zbog stabilnosti, tj. gume su mu tako postavljene da koliko god bio centriran trap posle 10-15 hiljada ce se zadnje gume vise pojesti u unutrasnjem delu. Nesto mu nisam poverovao pa rekoh da vidim i vasa misljenja.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

meni je ovo bas zanimljivo, nikad nisam probao sa kombinacijama a dobro je znati, imao sam goodyear stare sa super sarom ali su proklizavale ko blesave (valjda od starosti propale) ove zime sam uzeo dunlop sp wintersport 4d i bile su fenomenalne, ne ledu su mi zivot spasile kad sam imao udes, jer sam uspeo koliko toliko da iskontrolisem auto na autoputu i izasao nepovredjen. Mislim da je nova zimska zaista neophodna jer je jedan zivot a u manjim udesima ako ste vi krivi imacete vecu stetu na kolima nego sto gume kostaju .... ja sam npr dao 220e za sve 4 nove 195/65/15 i opet kazem zivot su mi spasile

Link to post
Share on other sites

Hteo bih da cujem i vasa misljenja jer vidim da na forumu ima dosta strucnih ljudi. Kad smo vec kod trosenja guma, meni se desava da mi se zadnje gume vise jedu i to iznutra. Prvo sto pada na pamet je centriranje trapa, sto sam i odradio, ali i posle nekog vremena sam primetio da se nekako vise jedu na unutrasnjim delovima. Lik koji radi centriranje mi je rekao da je i on ranije imao bmw i da su mu se isto tako vise trosile gume jer je navodno bmw tako konstuisan zbog stabilnosti, tj. gume su mu tako postavljene da koliko god bio centriran trap posle 10-15 hiljada ce se zadnje gume vise pojesti u unutrasnjem delu. Nesto mu nisam poverovao pa rekoh da vidim i vasa misljenja.

to i jeste bmw,stabilnost,jede gume tako

meni je kockica bila od pozadi kada gledas tockovi su u minusu

Link to post
Share on other sites

To sam rekao iz razloga sto smatram da se zadnji kraj moze kontrolisati ako se zabaci usled losijih guma , naravno ko zna da ga kontrolise a ako usled losijih guma na prednjim tockovima proklizne prednji kraj tu samo bog moze pomoci jer kontrole nema . Ispravi me ako gresim .

Potpisujem sve...ko udje u stos zadnje vuce ide lepse i bolje nego prednja naravno sa svim zimskim gumama.Moj sa ne bas sjajnim zimskim ide odlicno po snegu ne postoji mesto u gradu i okolini (kao i uzbrdice) gde nisam prosao sredinom decembra po onom najvecem ovogodisnjem kijametu ,desi se nekad da po ledu proklize u mestu a nekad ga i namerno malo proklizem prilikom skretanja ne bezbednim krivinama :D sto ne predstavlja nikakav problem koliko moze da bude dobar osecaj :)

Jos je u pitanju automatik sad ne znam koliko to moze da ima prednosti ili mana...Ako kojim slucajem negde zapne tu je DSC da resi sve probleme.

Link to post
Share on other sites