Problem sa ler gasom


Recommended Posts

Imam sledeci problem - ler mi je nizak stoji na 500 obrtaja; a cim sipam vecu kolicinu plina vrati se na normalu? Npr kad sipam plina za 2000din ler bude ok sve dok ne dodje plin pred kraj tj na 4-5l, onda pada i gusi se na 500obr. Kad dolijem plina za 400/500din nista se ne menja,jedino kad sipam preko 15l? Servis plina je odradjen,zamenjene membrane i filter. Pre servisa kontra je bilo-ler nije valjao dok ne dodje plin bas do kraja na 1-2l onda sve bude ok. Da napomenem da je na benzinu ler extra bez ikakvih variranja.

Sta mize biti problem,da li moze da zeza venil na boci ili nesto tako? Landi EC04 isparivac u pitanju

Link to post
Share on other sites

Ja imam kontra problem tj.ne mogu da mu spustim ler,al vidim da se na tvom motoru neko poigrao sa vakumom,problem ti je očigledno u rasplinjaču a možda i u el.ventilu ili onom malom filteru pa kad je jači pritisak u boci on normalno pusta plin kad oslabi onda zeza.

Link to post
Share on other sites

Filter i membrane zamenjene,ne verujem da je rasplinjac ili filter, jedino jos taj el.ventil da proverim-ima li veze njegov rad sa pritiskom plina u boci ikakve,ja mislim da ne? Motor je u vakumu,gledao je drugar skoro,i inace sve je ok kad se vozi na plin. Ler ne drzi samo kad je 4-5l u boci,boca je od 60l

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

evo ovako :) imam e30 318i m10. skoro nekad sam ga kupio ima plin ugradjen ali nema bas sve sto bi trebalo da ima... :D ne znam kad je zadnji put servisiran i radjen. instalacija je direktno spojena na osigurace, (izvadim osigurac od benzinske pumpe i ukljucim plin) nemam onaj prekidac nego ovako to radim. na benzin nece da radi ne znam zbog cega... auto ide savrseno na plin ne trza ne gusi vuce bas prvom 60 drugom 100-110 u pitanju je mjenjac sa 4 brzine. ali imam sledece probleme. osjecam plin i napred i iza auta, zimi ne mogu da palim u zadnje vreme je poceo da vergla duze ne moze da upali i kad upali nekad mi zaledi itd. ali problem je sledeci potrosnja je vise nego previse :D na 100kilometara mi trosi 18 litara plina. stvarno ide lepo ali i trosi. ne znam jel treba menjati neke membrane ili pregledati dal negde pusta plin ili ga stelovati trebam par savjeta :) hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Prvo nek ti srede i provere instalaciju-nije za zajebanciju moze ti se upaliti auto. Plin ti smrdi nazad verovatno jer pusta puno plina pa se oseti nesagoreli plin na auspuhu,a meni je smrdelo napred dok nisam promenio membrane-i tu verovatno pusta vise nego sto treba. Zato ti je i potrosnja velika. Znaci servis plina i stelovanje plina obavezno. A zimi tesko mozes paliti na plin jer zamrzne isparivac-voda je hladna i ne moze da ugreje plin na radnu temp pa ledi,najbolje paliti na benzin kad je hladan motor pa kad ugreje prebaciti. Naravno to kad ubacis prekidac. Jedino da ispolivas vrucom skoro kljucalom vodom isparivac pa onda da palis-nikad probao ali sam cuo da tako rade. Najbolje lagano srediti benzin da mozes da palis na njega kad je hladno,pa onda plin servisirati i srediti,a na plin paliti samo kad je motor ugrejan. Ako servisiras plin pa ti zamrzne opet 10ak puta isparivac usled paljenja na plin po hladnom vremenu membrane ce ti opet propasti i sve ukrug onda ponovo...

Link to post
Share on other sites

oh nisam vas upoznao da mi je instalacija vec jednom izgorela :D istopila se sva :D pa sam je zamenio i tako vozim dalje. juce sam bas merio nasuo sam 25 litara plina i presao 120 kilometara i opet nema. nemam pojma koji problem ima. nastelovan je lepo bar po meni vuce lepo i ne trza mi ne blokira imam isto problem sa ler gasom. kad je hladan radi lepo na 900 obrtaja cim ga malo derem pojaca mi ler gas na 1500 obrtaja. ja ga smanjim opet kad je hladan nece da radi na leru nikako. znaci moram da napravim prekidac sto pre i da napravim na benzin da radi i da mi pregledaju plin zamene filter membrane i da ga nasteluju. usput bi morao i ulazni ventil tamo na boci. hvala vam momci mnogo. javicu sta sam uradio :)

Link to post
Share on other sites

Nemoj ga ti sam smanjivati/povecavati kad je hladan/topao, napravices samo gore - govorim ti iz licnog iskustva jer sam i ja tako cackao pre servisa plina,pa se sredi jedan dan pa kad upalis sutradan ono isto. Zameni membrane i filter pa vidi sta kako. Jel ti digne ler kad se ugreje ili samo kad ga iscepas? Meni je dizao ler pre kad se ugreje pa mi je drugar rekao da vodim racuna da nije crevo neko napuklo pa kad se ugreje otvori se rupa pa vuce vise fals vazduha-znaci proveri i creva. I za kraj ako ima samo 4brzine i uvek ga vostis na visokim obrtajima mora da trosi vise

Link to post
Share on other sites

pa trosio mi je previse 21 litar na 100 kilometara, sad sam malo zavrnuo ide mi slabije ali izgleda da manje trosi. otjeracu ga na servis pa nek oni to vide sve detaljno da se ja ne maltretiram... hvala na savetima. ler kad ga tek upalim i kad je hladan radi mi lepo na 900 obraja i ako vozim lepo uvek je tako ali jesam li ga poceo loziti podigne mi ler na 1200 1300 i radi tako drugom bez gasa idem 30. :D

Link to post
Share on other sites

ler kad ga tek upalim i kad je hladan radi mi lepo na 900 obraja i ako vozim lepo uvek je tako ali jesam li ga poceo loziti podigne mi ler na 1200 1300 i radi tako drugom bez gasa idem 30. :D

Znaci ne zavisi ti ler od temperature motora vec od tog da li ga cepas? Odradi servis plina svakako pa ces videti kako se ponasa

Link to post
Share on other sites

Samo dva detalja oko isparivaca, taj sam ja imao u Golfu II 1.6 benzincu i dobio sam sve uz njega. Tamo sam procitao da taj model isparivaca ide za motore snage do 90 kW. Tvoj ima 95 cime je taj isparivac vec isforsiran, pa mozda dobro radi samo pri vecem pritisku plina(kad je boca punija), a pri manjem isporucuje manje plina. Druga stvar je da u isparivacu osim membrana postoje i gumice, koje zapravo prenose reakciju membrana i konkretno zatvaraju i otvaraju protok plina, nisi rekao jel si sam radio servis isparivaca i, NAJBITNIJE, da li su osim membrana zamijenjene i gumice. Mada mi po mom iskustvu problem "smrdi" na isparivac.

Link to post
Share on other sites

Radio mi je drugar servis, odradio je sve vrhunski, sve je zamenjeno i membrane i gumice. Moguce da fali malo snage isparivacu, mada mi se sad problem javlja sporadicno, u zavisnosti od kvaliteta plina, a cini mi se i spoljne temperature... Uglavnom gledam da sipam uvek vise i izbegnem taj problem mada sad se retko javlja i necu nista ni dirati. Nisam napomenuo, i kad sam pri kraju plina (naravno dok ne krene da nestaje) i kad je pun vuce extra, sta znam necu ga dirati dok radi jer stvarno nemam drugih problema sa plinom

Link to post
Share on other sites

pa trosio mi je previse 21 litar na 100 kilometara, sad sam malo zavrnuo ide mi slabije ali izgleda da manje trosi. otjeracu ga na servis pa nek oni to vide sve detaljno da se ja ne maltretiram... hvala na savetima. ler kad ga tek upalim i kad je hladan radi mi lepo na 900 obraja i ako vozim lepo uvek je tako ali jesam li ga poceo loziti podigne mi ler na 1200 1300 i radi tako drugom bez gasa idem 30. :D

ako ti nesto znaci,moj 320i trosi oko 12l plina,sa tim da na otvorenom ne vozim preko 90. ja opet imam problem sa lerom,drzi nekih pola min. na 1200,nakon toga spusti na 800,ali tada pocne da oscilira. zalece se do 1000 pa vrati na 800. mislim da treba protokomer da se nasteluje,posto sam ga zamenuo pre dve nedelje,ali nikako da odem do majstora... ali sad prvo treba da iskasljem9000 da ga podignem iz parking servisa. posteni komsa me prijavio da sam parkirao van parkinga...

Link to post
Share on other sites

Druze protokomjer se NE steluje, sem ako ga nisi otvarao i rastelaovao, vec te kod variranja ler gasa zeza step motor ili senzor(prekidac) polozaja leptira. U svakom slucaju ako nisi otvarao protokomjer nemoj to ni raditi.

Link to post
Share on other sites

ako ti nesto znaci,moj 320i trosi oko 12l plina,sa tim da na otvorenom ne vozim preko 90. ja opet imam problem sa lerom,drzi nekih pola min. na 1200,nakon toga spusti na 800,ali tada pocne da oscilira. zalece se do 1000 pa vrati na 800. mislim da treba protokomer da se nasteluje,posto sam ga zamenuo pre dve nedelje,ali nikako da odem do majstora... ali sad prvo treba da iskasljem9000 da ga podignem iz parking servisa. posteni komsa me prijavio da sam parkirao van parkinga...

Probaj da mu ocistis ler ventil, ako ga imas. Meni se desavalo slicno ali manje variranje lera, kad sam dooobro ocistio ler ventil sve je bilo ok. To je ti najbolje odraditi sa sredstvom za ciscenje karburatora. Ako nemas ler ventil vec step motor (mislim da je on na motronicu) onda ga menjaj on te verovatno zeza. I sto kaze kolega u postu iznad NE "steluj" protokomer mozes ga samo sjeb*** - on ti nema nikakve veze sa radom motora na plin, kad prebacis na plin on vise nema funkciju

Link to post
Share on other sites

Probaj da mu ocistis ler ventil, ako ga imas. Meni se desavalo slicno ali manje variranje lera, kad sam dooobro ocistio ler ventil sve je bilo ok. To je ti najbolje odraditi sa sredstvom za ciscenje karburatora. Ako nemas ler ventil vec step motor (mislim da je on na motronicu) onda ga menjaj on te verovatno zeza. I sto kaze kolega u postu iznad NE "steluj" protokomer mozes ga samo sjeb*** - on ti nema nikakve veze sa radom motora na plin, kad prebacis na plin on vise nema funkciju

super! hvala na savetu! ako stignem danas,pogledacu malo pod haubu!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Evo mene opet, nisam nista radio na bmw ni popravljao, ova zima me stegla tako da nisam imao prebijene u dzepu. Uzeo sam bmw pre 7-8 meseci i vozam ga na plin uvek, kad mi je izgorela instalacija zamenio sam je i ponovo radi na plin kako treba. Na benzin ako bi hteo da probam moram da nabavim one releje ili sta vec. Ima crna plastika i tu 3 kockice neke, jedna je ok i odgovara mi dzek a ove druge dve manje nisu iste. Tako da kad nabavim to onda cu da postavim ispitam pumpu da li baca benzin pregledam inektore ima li dovoda itd. Kad zamenio instalaciju, upalim auto i radi savrseno i prima gas do 2500 obrtaja preko nije hteo imao sam protokomer rezerni isto od m10 nikad otvaran stavio njega i opet radi savrseno. Ona klapna mi se zaglavila u protokomeru ne znam kako. Usput milim da protokomer nema nikakve veze sa plinom jer onaj dzek iskopcan meni auto radi kako radi ne menja ni zvuk ni vucu nista. Ler gas me zezao gore sam vec pisao o tome, tamo gde sajla od gasa neki klipan je stavio neku zicicu da ne ispada gas iz lezista i tako kad dajem veci gas sajla se pomera i ostane zategnuta pa mi radi na 1500 obrtaja nekad i na 2000. I to sam sredio. Potrosnja se smanjila nesto malo ali ne previse, zavrnuo sam mu protok i dalje ima snage i ide lepo ali opet trosi. Jedno vreme mi nije hteo da pali nikako morao sam da slepam auto upalim ga i radi samo preko 2500 obrataja ako pustim ugasi se i opet sam tako morao da ga kacam i palin na slepanje, otisao na servis maistor mi je samo stavio dva creva neka sto su bila spala, sa ispraivaca na usisnu granu i jos neko je bilo spalo ponovo radi lepo.

E sta mi se desilo pre par dana, nisam imao grejanje pa sam zamenio termostat nisam neku selnu bio lepo stegao pa mi je voda curila. I napolju temperatura nekih 15-17 stepeni ja idem bmw trza i pocinje da se gasi, temperatura je bila negde malo presla pola izadjem napolje otvorim haubu vidim kako mi je isparivac potpuno po beleo kao mraz da je ga uhvato i ispraivac i creva i ptotokomer naravno i ona guma na protokomeru, dosuo sam vode pokusao da ga slepam nije bilo pomoci nikakve ponovo kad sam stao bilo je jos vise zaledilo. Onda sam dosao kuci skinuo protokomer i u onoj gumi je bilo oko litar plina u tecnom stanju, uzeo sam krpu i pokupio onako hladan plin i poceo da tresem plin je bukvalno leprsao svugde oko mene. Polio isparivac vrelom vodom odledio vratio sve i upalio ponovo. Sad opet radi sve kako treba. Ali interesuje me jel se nekom slicno desavalo da mu tako to pobeli sve jel to znak da pusta plin negde ili sta znam imam slike ubacicu da vidite bas kako je izgledalo. Plin nije komplikovan uopste kad sam otisao na servir rekao mi je da membrane za moj ispraviac mogu nabaviti mozda u kini :D Pa sad planiram da kupim drugi isparivac da ga napravim na benzin nastelujem lepo da radi zamenim ventil na boci i spojim prekidac pa da vidim onda kako ce da radi. ako opet bude trosio preko 15 litara plina izvadicu skroz plin i voziti kao covek na benzin.

Link to post
Share on other sites

zaboravio sam da dodam sledece :) Kad ga upalim i onako kad je hladan ne smem da ga pustim da radi na leru ugasi se i posle nece da pali moram da ga slepam. Ako dozvolim da se ugasi posle kad pokusam da palim ne znam dal presauga ili ledi pojma nemam uglavnom nece na kljuc da pali. Ako drzim gas na 1200 obrtaja mozda i ugasim ga tako ponovo pali lepo. Samo kad se sam ugasi nece da pali ne znam do cega je to. Mozda dobija previse plina sve imam neki osecaj da cu da se zapalim negde s ovim plinom :D Odna cemo da letimo i bmw i ja :D

Link to post
Share on other sites

to sto se isparivac zaledio je znak da je ostao bez vode ...

ma to mi je jasno ali ne razumem jel sme ovako da pobeli evo ubacicu slike da vidite..

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=485595151488283&set=a.236568123057655.51025.100001134085435&type=1&theater

ne vidi se najbolje na slici ali tamo u crvenom kruzicu sam prstom grebao i skinuo mraz i ispraivac je bel citav ne znam jel sme tako da se desava to

Link to post
Share on other sites