E30 316 - Prvi vlasnik.


Recommended Posts

Pozdrav svima... Moje ime je Miki. Ovom prilikom bih hteo da predstavim svoj auto,a to je BMW 316 E30. Auto je proizveden decembra 1987. godine,prva registracija mart 1988. Ovaj auto je kupio moj otac u Mariboru u Sloveniji,novog,u salonu BMW-a... Od tada,do dana danasnjeg,auto je u nasoj porodici... Sada ovaj auto vozim ja...

U ovom automobilu se nalazi 1.6 litarski motor sa,nazalost,smesnih 75 konja... Od opreme ima centralnu bravu,el. podizace,el. retrovizore i maglenke,ako to moze da se svrsta u opremu... :D Auto je dosta ocuvan... Nikada nije vozen zimi,stoga je i karoserija bez tragova korozije... Jos uvek ima prvu farbu... Pre 6 godina je poliran,a pre 2 godine samo voskiran... Hauba vec pocinje da bledi,tj da matira,tako da ce na prolece-leto biti ispoliran...

Sto se motora tice,da kucnem u drvo,jako je dobar,ne trosi ulje,ne "stuca"... Jako sam zadovoljan... Pre 2 godine mi je zadavao muke plin,auto se gusio,problem je bio u membrani u isparivacu,ali je to brzo sredjeno,i sada je sve u savrsenom stanju...

Letos sam imao i jedan problem... Pukla mi je opruga na karburatoru koja vraca gas... U voznji mi je pukla,auto je nabio gas odjednom,a ne mogu da smanjim... Jedva sam iskontrolisao auto,jer mi se desilo pri brzini od 100km/h... Morao sam da ugasim auto da bi mogao da se zaustavim... Srecom,sve je dobro proslo...

Auto ima jedno malo udubljenje na haubi,iznad fara... Do toga je doslo,kada je mom ocu pre 4 godine naleteo motorista na semaforu,prosao motorista na crveno i kako je pokusao da izbegne auto,udario kolenom u haubu,i od toga je nastalo udubljenje...

Nemam puno slika,ali nadam se da ce ih uskoro biti vise...

My link

My link

My link

My link

Link to post
Share on other sites
  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lep je , cuvaj to koliko god budes mogao . Slikaj to sa namerom pa okaci lepe slike .

Naravno... Nemam nameru da ga prodajem... Nadam se da su se ove slike mogle videti,postavio sam linkove...

Link to post
Share on other sites

Lep primerak,imao sam isti model,kupio od prvog vlasnika koji ga je takodje kupio u Sloveniji,isto je bio fabrika. Inace je tako slabo isao da je to bilo strasno,razmisljao sam o ubacivanju jaceg motora,a onda sam odustao i stavio dvogrlni weber karburator i bio sam u soku,auto je oziveo...

Link to post
Share on other sites

Odlican primerak, volim kad vidim metalni branik zdrav i prav, to je danas retka pojava... ;)

Link to post
Share on other sites

Lep primerak,imao sam isti model,kupio od prvog vlasnika koji ga je takodje kupio u Sloveniji,isto je bio fabrika. Inace je tako slabo isao da je to bilo strasno,razmisljao sam o ubacivanju jaceg motora,a onda sam odustao i stavio dvogrlni weber karburator i bio sam u soku,auto je oziveo...

Hvala... :D Da,auto je slab dosta...pogotovo kada se vozi na plin... Na benzin je zivahan,u visokim obrtajima moze da povuce bolje...nista znacajno,ali izdrzljiv motor... Ja ne bi menjao motor,ipak volim kada je auto fabrika... A o stavljanju webera sam razmisljao,ali sam malo skeptican o kupovini tog karburatora,ne razumem se u majstoriju bas najbolje,pa ne znam kako da kupim kvalitetan... :(

Link to post
Share on other sites

Odlican primerak, volim kad vidim metalni branik zdrav i prav, to je danas retka pojava... ;)

I ja volim...ali zadnji branik je BIO zdrav i prav...dok nisam malo liznuo banderu sad u septembru... Na sredini sam ga iskrivio... Trazim kvalitetnog majstora u Pcinjskom okrugu da ga malo ispegla,jer da uzimam polovni,ne daju mi se pare,ipak sam student,a i ko zna kakvi su ti polovni branici... Place mi se sto sam to uradio... :shout:

Link to post
Share on other sites

Drugari...auto je sada u garazi... Nece se voziti dok se ne otopi poslednji sneg... Ipak ne zelim da mi auto nagriza so koja se rasipa po snegu... Mada,voleo bih da se malo zezam po snegu,ali za to se ima jedan pick-up,zadnja vuca,pa radosti nikad kraja... :) Inace...planovi za sledecu godinu :

-Sredjivanje zadnjeg branika

-Nova sedista,ako uspem da nadjem u fabrickoj sivoj boji (ova su vec ofucana dosta,pogotovo vozacevo)

-Estetika enterijera (da sredim bord kompjuter,ne radi mu sijalica na displeju,pranje tepiha,itd...)

-Montiranje novih letnjih guma (vec su stigle)

-Nova elektricna antena (ako uspem da nabavim neku,ova nastradala kada je auto bio na pranju u onoj masini sa cetkama)

-Dubinsko poliranje celog automobila

-I farbanje plastika retrovizora jos nekih,izbledele su...

To su planovi za sledecu godinu,zelim da auto dovedem u SAVRSENO stanje,da bude fabrika,ipak to volim najvise... :e30:

Link to post
Share on other sites

Lep auto,samo ga čuvaj ,sredi i trudi se da ostane u fabričnom stanju :thumbsup:

Hvala puno... Naravno,to najvise volim,kada je auto fabrika... :) Trudicu se da ga dovedem u savrseno stanje,a nema puno ulaganja... To su sve sitnice... Npr,ta antena,sijalica na bordu,sedista,da operem tepih,i jos neke sitnice....uglavnom,nista strasno,i nema puno ulaganja...

Inace,jel ima neko onu racvu za prskalice brisaca...? Ova je zapusena,trazio sam po otpadima nekim,nisam uspeo da nadjem,a i nisam uspeo ovu da otpusim...

Link to post
Share on other sites