PROBLEM SA VAZDUSNIM CEPOM U SISTEMU 316 E30 M40


Recommended Posts

Objasni nama nepismenima ,kako to "laže" sat od temperature

Drugo,gore si napisao da ti auto diže temperaturu i rasplinjač ledi,a onda si nas nazvao nepismenima jer tvoj auto ne može da postigne radnu temperaturu...taj tvoj,nazovi motor je toliko prosta i glupa stvar da bi ga malo dete rastavilo u šrafiće,kad počneš da se baviš motorima koji imaju dvocifreni broj ventila,možemo da razgovaramo.

Decko nemoj meni da pricas o motorima od 8 godine sam za volanom traktora od 14 za volanom auta promenio sam i odrzavao auta sto ti nisi ni video u casopisima

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

strucnjaci mislite li da sam papan da dam, 200 eur tek tako za nista samo bas testiram koliko znate zamenio sam sledece vodena pumpa febi 3900 din termostat mele 1080 din ruke kostaju 2500 din a mene nista jer smo zajedno radili problem je bio sledeci vazdusni cep se stvarao u sistemu, ne mogu da vam pricam pricu al znam sustinu zasto vodena pumpa na autu nije menjana ko zna kad ona je originalna s obzirom da je moj auto 2009 uvezen iz svice malo je zaribala i bila je puna kamenca jedva sam je skinuo kad sam rasturio kais i remenicu a sto se tice termostata i on je bio oksidirao menjan ko zna kad takodje, visko je nov na autu onaj sa oprugom jaci ko zna o cemu pricam zna sta je, dolio sam tecnost i antifriz u sistem ozracivao sam auto nekoliko puta, zna se gde i kako da ne objasnjavam a to sto se tice sata dal znam kako laze pa znam iz dva razloga strucnjak moj temaratura je sad u redu i auto sljaka ko lud, PRVI RAZLOG ZNAM PO RADU MOTORA JER GA CUJEM I ZNAM TACNO BOLJE OD SATA KOLIKO OBRTAJA IMA , IAKO TO TEBI DELUJE SMESNO, KAO STO SAM REKAO OD 8 GODINE SAM ZA VOLANOM TRAKTORA A OD 14 ZA VOLANOM RAZNIH MODELA AUTA JER TO JASNO A BMW MI JE U SRCU, A DRUGI RAZLOG STRUCNJACI JE SLEDECI POSLE ODRADJENIH SVIH RADNJI TERMOSTAT OTVARA VISKO RADI ITD KAZALJKA OD TEMPARATURE JE NA POLA ILI NEKAD 1 MM IZNAD POLA TO PROVERIS PO CREVIMA KOJA ODVODE VODU OD HLADNJAKA DO BLOKA MOTORA TREBA DA POLU TVRDA TJ MEKANA ZNAM TACNO NA OSECAJ RUKE, A I SLEDECE AKO KAZALJKA OD TEMPARATURE ILI BILO KOJA TREPTI KAD DAJES KONTAKT ILI ONAKO SKACE ZNAJ DA JE TU NESTO DO SATA I OPRUGE TU OPRUGU SU NEMI LJUDI RADILI I BAZDARILI SATOVE NA ZASTAVI KAD SAM IH RADIO ONE BELE CAJGERE KAO ZNAS COVEK KOJI RADI TAHOGRAFE MI JE TO RADIO I STA TE JOS ZANIMA TJ VAS STRUCNJACI STO VICETE BLOK MOTORA KRIV GLAVA DIHTUNG GLAVE ILI NAJ JACA STVAR SKINI SVECICU I ZAVERGLAJ AKO PRSKA VODU TU JE GLAVA TO KAD SE DESI PUKO JE BLOK MOTORA I TU NEMA DILEME DOKLE CES STICI STA SVE NECU CUTI OD LJUDI OVDE AL SOU BAR MI YANIMLJIVO DA SE SMEJEM

Link to post
Share on other sites

strucnjaci mislite li da sam papan da dam, 200 eur tek tako za nista samo bas testiram koliko znate zamenio sam sledece vodena pumpa febi 3900 din termostat mele 1080 din ruke kostaju 2500 din a mene nista jer smo zajedno radili problem je bio sledeci vazdusni cep se stvarao u sistemu, ne mogu da vam pricam pricu al znam sustinu zasto vodena pumpa na autu nije menjana ko zna kad ona je originalna s obzirom da je moj auto 2009 uvezen iz svice malo je zaribala i bila je puna kamenca jedva sam je skinuo kad sam rasturio kais i remenicu a sto se tice termostata i on je bio oksidirao menjan ko zna kad takodje, visko je nov na autu onaj sa oprugom jaci ko zna o cemu pricam zna sta je, dolio sam tecnost i antifriz u sistem ozracivao sam auto nekoliko puta, zna se gde i kako da ne objasnjavam a to sto se tice sata dal znam kako laze pa znam iz dva razloga strucnjak moj temaratura je sad u redu i auto sljaka ko lud, PRVI RAZLOG ZNAM PO RADU MOTORA JER GA CUJEM I ZNAM TACNO BOLJE OD SATA KOLIKO OBRTAJA IMA , IAKO TO TEBI DELUJE SMESNO, KAO STO SAM REKAO OD 8 GODINE SAM ZA VOLANOM TRAKTORA A OD 14 ZA VOLANOM RAZNIH MODELA AUTA JER TO JASNO A BMW MI JE U SRCU, A DRUGI RAZLOG STRUCNJACI JE SLEDECI POSLE ODRADJENIH SVIH RADNJI TERMOSTAT OTVARA VISKO RADI ITD KAZALJKA OD TEMPARATURE JE NA POLA ILI NEKAD 1 MM IZNAD POLA TO PROVERIS PO CREVIMA KOJA ODVODE VODU OD HLADNJAKA DO BLOKA MOTORA TREBA DA POLU TVRDA TJ MEKANA ZNAM TACNO NA OSECAJ RUKE, A I SLEDECE AKO KAZALJKA OD TEMPARATURE ILI BILO KOJA TREPTI KAD DAJES KONTAKT ILI ONAKO SKACE ZNAJ DA JE TU NESTO DO SATA I OPRUGE TU OPRUGU SU NEMI LJUDI RADILI I BAZDARILI SATOVE NA ZASTAVI KAD SAM IH RADIO ONE BELE CAJGERE KAO ZNAS COVEK KOJI RADI TAHOGRAFE MI JE TO RADIO I STA TE JOS ZANIMA TJ VAS STRUCNJACI STO VICETE BLOK MOTORA KRIV GLAVA DIHTUNG GLAVE ILI NAJ JACA STVAR SKINI SVECICU I ZAVERGLAJ AKO PRSKA VODU TU JE GLAVA TO KAD SE DESI PUKO JE BLOK MOTORA I TU NEMA DILEME DOKLE CES STICI STA SVE NECU CUTI OD LJUDI OVDE AL SOU BAR MI YANIMLJIVO DA SE SMEJEM

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Link to post
Share on other sites

Nema opruga u satu, nije to zastava, kazaljka od temperature treba da se pomeri malo kad je auto hladan jer i zavisi od temperature

receno ti je da zamenis termostat pa ako treba i pumpu, pa da se javis

A sledeci put se javi kad vidis da ti ispod glave po bloku curi ulje, e tad ces da je skidas

Link to post
Share on other sites

Nema opruga u satu, nije to zastava, kazaljka od temperature treba da se pomeri malo kad je auto hladan jer i zavisi od temperature

receno ti je da zamenis termostat pa ako treba i pumpu, pa da se javis

A sledeci put se javi kad vidis da ti ispod glave po bloku curi ulje, e tad ces da je skidas

Ma sta kazes ja mislim da je to viber cokla od mog japanca bez toga kola ne moze da mi idu

Link to post
Share on other sites

Jedino sto sam ja saznao iz cele price je to da on zna da vozi traktor :dance3:

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha :lol2: ,zaheban neki traktorista :lol2:

Link to post
Share on other sites

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha :lol2: ,zaheban neki traktorista :lol2:

Kad budes radio hiraulku na IMT-u 539 559 560 rakovci 55 i 60 javi mi se odrastao sam uz masine i kombajne bmw je za mene igracka, pogotovu ovaj cetvrtak sa gusanim blokom ja radim titanijumske glave motora, ako si nekad cuo ili procitao u brosuri

Link to post
Share on other sites

A zbog ove teme moja tema u istom delu foruma ima samo 2 pregleda...

Ali nema veze... Ova je neprocenjiva sto se mene tice.

Sto kaze Pokojna Mileva HAOS :) ....

Link to post
Share on other sites

A zbog ove teme moja tema u istom delu foruma ima samo 2 pregleda...

Ali nema veze... Ova je neprocenjiva sto se mene tice.

Sto kaze Pokojna Mileva HAOS :) ....

+1 ali bukvalno :)

Nego Vlado, da nisi ti i na benchmark forumu? Bio jedan lik Vlada, ima identican stil pisanja i ponasanje kao ti.

Link to post
Share on other sites

+1 ali bukvalno :)

Nego Vlado, da nisi ti i na benchmark forumu? Bio jedan lik Vlada, ima identican stil pisanja i ponasanje kao ti.

Ne ja sam samo na auto forumima uglavnom jer hocu da pomognem ljudima i da prenesem svoje znanje jer na mladima svet ostaje, kontas.

Link to post
Share on other sites

Kad budes radio hiraulku na IMT-u 539 559 560 rakovci 55 i 60 javi mi se odrastao sam uz masine i kombajne bmw je za mene igracka, pogotovu ovaj cetvrtak sa gusanim blokom ja radim titanijumske glave motora, ako si nekad cuo ili procitao u brosuri

hahahahahahahahahahahahahaha zabavan si ti traktorista ,to moram da priznam,trebaju ovi iz BMW-a da te pozovu i da te konsultuju sta i kako treba posto oni ocigledno ne znaju :D

Link to post
Share on other sites

NAJ JACA STVAR SKINI SVECICU I ZAVERGLAJ AKO PRSKA VODU TU JE GLAVA TO KAD SE DESI PUKO JE BLOK MOTORA I TU NEMA DILEME DOKLE CES STICI STA SVE NECU CUTI OD LJUDI OVDE AL SOU BAR MI YANIMLJIVO DA SE SMEJEM

Kao prvo,ne pisi velikim slovima,na internetu/forumu to znaci da vices!

Kao drugo,nauci malo gde stoje tacka,zarez i ostali znakovi interpunkcije!

Dodatno:Nauci malo i pravopis!

Kao trece,nemas pojma.

Kao cetvrto,ponovo nemas pojma.

Kao peto,drago mi je sto ti pomazem da se smejes,humor je najvazniji u zivotu..

Kao sesto,kada ubacuje vodu u cilindar,uglavnom izgori dihtung glave,ali ako ti kazes da je blok motora,daj da ti verujem,ipak vozis traktor od osme godine...

PS:I posle trebas nekom da pomognes,a on misli da je pokupio pamet celog sveta..Ako si znao,sto si postavio pitanje?

Link to post
Share on other sites

Taraktorista vidi se da si teski papan, talasas nesto jer jeli ti vozis IMT od svoje 8god?? Sta pljujes ljude koji ti zele pomoci? Da si pametan umeo bi 2 recenice da napises,a ne da seres o necemu gde nemas pojma a u svojoj glavi si najpametniji a svi su majmuni jel tako? Idi brate u radulovic pa radi kao dijagnostika,sta da kace bmw na komp kad ti dodirom i sluhom znas sve? "Ajde da vas sad vidim pametnjakovici" - ko si ti druze da prozivas posle 3dana na forumu? Paljba

Link to post
Share on other sites

Taraktorista vidi se da si teski papan, talasas nesto jer jeli ti vozis IMT od svoje 8god?? Sta pljujes ljude koji ti zele pomoci? Da si pametan umeo bi 2 recenice da napises,a ne da seres o necemu gde nemas pojma a u svojoj glavi si najpametniji a svi su majmuni jel tako? Idi brate u radulovic pa radi kao dijagnostika,sta da kace bmw na komp kad ti dodirom i sluhom znas sve? "Ajde da vas sad vidim pametnjakovici" - ko si ti druze da prozivas posle 3dana na forumu? Paljba

Slusaj ti, ja nisam nikom rekao da je majmun i nikog ne prozivam samo iznosim ciste cinjenice, i ono sto pise u literaturi, a da ja radim u nekom bmw servisu kao dijagnosticar ne bih mogao da stignem da jedem od posla jer kad me nesto zanima ne odustajem dok ga ne rastavim na proste cinioce i resim 100 posto problem,

A sto se tice traktora ja kad sam ga vozio moja generacija je znala za traktor samo sa razglednice.

Link to post
Share on other sites

Slusaj ti, ja nisam nikom rekao da je majmun i nikog ne prozivam samo iznosim ciste cinjenice, i ono sto pise u literaturi, a da ja radim u nekom bmw servisu kao dijagnosticar ne bih mogao da stignem da jedem od posla jer kad me nesto zanima ne odustajem dok ga ne rastavim na proste cinioce i resim 100 posto problem,

A sto se tice traktora ja kad sam ga vozio moja generacija je znala za traktor samo sa razglednice.

Nego druze mani se ti BMW-a tj komentarisanjem necega sto ti ne ide,nego lepo tim traktorom zaradi lovu pa kod majstora,nije sramota voziti traktor i zaradjivati na taj nacin,ali je sramota lupetati gluposti,ajd lagano sad,trobrazni plug pa zimsko oranje,snajka da ti spakuje slanine i kupusa i da te bog vidi,uzdravlju

Link to post
Share on other sites

Nego druze mani se ti BMW-a tj komentarisanjem necega sto ti ne ide,nego lepo tim traktorom zaradi lovu pa kod majstora,nije sramota voziti traktor i zaradjivati na taj nacin,ali je sramota lupetati gluposti,ajd lagano sad,trobrazni plug pa zimsko oranje,snajka da ti spakuje slanine i kupusa i da te bog vidi,uzdravlju

hahahahahahahahahahahahahaha slanina kupus hahahahahahahahahahahahahahah zimsko oranje hahahahahahahahahaa de ti to pade na pamet ,bravo svaka ti na mestu :lol2:

Link to post
Share on other sites

jebiga al sljaka, i vodenu pumpu sam promenio i termostat bili su oronuli i puni kamenca i nesto mayaono neki slikon po termostatu sad je do muda sve a auto kolje treba da resim i kontrol tablu malo i ona laze onaj sat od temparature dal moze neko da ga bazdari.

Instrument tabla radi kod BMW-a na principu elektornike i ne može da se "rašteluje",tako da "baždarenje"ne pomaže.Jedino vagu za merenje težine možeš baždariti dok sa tablom to ne ide,nego spremi se da kupiš drugu.

Link to post
Share on other sites

Kao prvo ako te bas zanima cime se ja bavim recicu ti mada ne volim da sebe hvalaim i nikad nisam to radio al ste me izazvali ja sam po zanimanju radiolog ako te bas zanima radim na univerzitetu jednom kom nije bitno al ima vremena kad me vidite na nekom od skupova upoznacemo se, a to sto se ja salim i zezam to je druga stvar a treca stvar je da bmw volim jer znam sta je auto i mehanicki sklop a e30 model mi je model iz moje mladosti a cetvrto sto se tice traktora vozim ga kad odem na selo jer volim a peto seljake koji rade na njivi cenim vise nego direktore jer posteno zaradjuju i nikad te nece izjebati za nesto i nisu jajare kao ove ostale nazovi gazde al pravi onaj seljak ako znas o cemu pricam jel kotas ista.....

Link to post
Share on other sites