PROBLEM SA VAZDUSNIM CEPOM U SISTEMU 316 E30 M40


Recommended Posts

ljudi isti problem skoro sta da radim desava se sledece 100 posto je to vazdusni cep konstatovao sam al kako da resim problem trajno da ne moram svakih 300-400 km da ozracujem auto vozio auto sve radilo pre toga sam sipao antifriz ozracio auto na mali cep na hladnjaku, posle para dana auto poceo da trza i gubi obrtaje dize temparaturu i ugasise otvaram haubu gledam sta je i ispaljivac od plina hladan ko led ne cirkulise voda dobro jer ne moze da ga ugreje, odvrnem cep na hladnjaku dam mu oduska i odvrnem mali cep i dolijem oko 2.5 L vode jel moguce da je izgubio i potrosio vodu za tri cetiri dana, upalim nekako auto i proturiram ga na benzinu i odradi ispaljivac se zagreje prebacim na plin i dodjem za BG, PRICAJTE STA DA RADIM I KAKO TRAJNO DA RESIM PROBLEM KO SE RAZUME NE SALJE PORUKE HITNO JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE HVALAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Druze kad imas auto onda nekad moras i majstora platiti ako se ne razumes u toj meri da mozes resiti problem sam .

Oteraj taj auto u neki BMW servis da ti to odrade kako treba ako vec nije kasno sto se pregrevanja tice .

Nije mi jasno kako se tako lagodno ponasas prema temp kad je to jedan od naj vecih problema sto se tice motora .

Link to post
Share on other sites

Ne bih da te plašim,ali to su simptomi pokrivljene glave ili lošeg dihtunga glave motora,isti problem sam imao dok nisam sredio glavu i zamenio dihtung.Ali ajde ipak uradi sledeće,kad se ugreje,skini odvodno crevo za vodu sa rasplinjača,nek tu malo proteče,odzrači opet i na hladnjaku,uspi dovoljno antifriza,dok to radiš nek ti bude uljučeno grejanje (ne mora da duva) ,ako se ponovi onda obavezno poseti majstora.

Link to post
Share on other sites

Nema te vi pojma o autima naravno da sam bio kod majistora kakva glva motora i dihtung kad auto radi ko sat i vuce dobro posle ozracivanja sistema na mali cep sad ne moze da dostigne radnu teparaturu drzi manje nego sto treba da bude, koji je sad problem strucnjaci da vas cujem, kad je dihtung glave motora morao bih da pomesa vodu i ulje jel tako valjda sam toliko pismen da znam, kupio sam vodenu pumpu i termostat i uzecu cep hladnjaka, pa cu videti onda kako radi, glava motora i duhtung sacuvaj sve strucnjaci ko oni u prodavnicama auto delova bolje mesari da rade vise ce znati da objasne, a i sta mogu drugo da ocekujem na forumu sem gluposti

Link to post
Share on other sites

Nema te vi pojma o autima naravno da sam bio kod majistora kakva glva motora i dihtung kad auto radi ko sat i vuce dobro posle ozracivanja sistema na mali cep sad ne moze da dostigne radnu teparaturu drzi manje nego sto treba da bude, koji je sad problem strucnjaci da vas cujem, kad je dihtung glave motora morao bih da pomesa vodu i ulje jel tako valjda sam toliko pismen da znam, kupio sam vodenu pumpu i termostat i uzecu cep hladnjaka, pa cu videti onda kako radi, glava motora i duhtung sacuvaj sve strucnjaci ko oni u prodavnicama auto delova bolje mesari da rade vise ce znati da objasne, a i sta mogu drugo da ocekujem na forumu sem gluposti

Samo lagano sa prozivkama. Sam si trazio savet, tako da su se momci lepo potrudili da ti ukazu na to sta kaze praksa i sta se kome ikada desilo. Ako mi vec nista ne znamo, nemoj nam se vise obracati za pomoc. Mislim da i kolege isto misle.. Nemoj da mesas strucnjake i "strucnjake" i vidim koliko ti taj "majstor" zna kada te je savetovao da kada dihtung strada, da mora da pomesa vodu i ulje.. sta je sa vazdusnim prostorom?? sta ako ti dihtung glave duva u vodeni prostor? Samo lagano i bez prozivke,nov si na forumu i nemoj da si tako ponosit i drzak..

a sto se tice saznanja na forumu da su sve gluposti, cekaj da te vidi neki administrator i opomene..

PS.dobro namerni savet, sta god odgovorio na ovo..

Link to post
Share on other sites

Mnogo glupo se ponasas za nekog ko se juce uclanio na forumu...Spusti malo loptu,znas?

Ne znam da li si pismen ili ne,ali ne mora da znaci da ce da pomesa ulje i vodu ako ode dihtung glave...Kod mene na autu je crkao dihtung glave i isao je normalno(cak sam se ja iznervrao pa sam ga gasirao non stop)...

Skini mu sve 4 svecice skini kabl od bobine i zaverglaj ga,a neko neka gleda da li izbacuje slucajno vodu iz cilindra

Javi se kada to uradis...

I jos jednom,prekontrolisi ponasanje...Obicno niko nece da pomogne kada se neko ponasa kao da je 2 godine bio na Himalajima...

Link to post
Share on other sites

kad je dihtung glave motora morao bih da pomesa vodu i ulje jel tako valjda sam toliko pismen da znam

Pokazao si koliko si pismen sto se tice motora, a i ovako :prankster2:

Kad zamenis termostat i pumpu javi se, a javi se i kad budes skinuo glavu

Link to post
Share on other sites

KAO STO NAPISAH, u drugoj temi, jednoj od mnogih vladinih oko dizanja temperature. Ne mora da znaci da je dihtung glave vrisnuo, mada je moguce, jer kao sto kazu ne mora da mesa vodu i ulje, alkoni je to sve lepo objasnio. Znaci ako ti se konstantno javlja problem vazduha u sistemu, ili je dihtung ili gura plin u rashladni sistem, znaci: "Vidi jel ti pusta plin u rashladni sistem. Pomirisi bocu kad otvoris, ako smrdi na plin to ti je problem ". I pazi malo na ton, ne prozivaj, ako si toliko pametan sta onda postavljas pitanja sta da radim, ovo ono.. A vidim da ti je i majstor malo jaci, verovatno ga turirate i stavite srafciger u uvo pa osluskujete sta kaze motor :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Dobro ajde vi ste u pravu ne kazem al ajd recimi to za plin jer u plin se ne razumem nikad ranije nisam vozio auto na plin znam da se greje preko vode da bi radio auto na plin reba da se Zagreje voda jer tako i ja ga uvek palim na benzin i cekam da se zagreje malo pa ga sutnem na plin e onda se to desva auto zadnji put je izgubio snagu i obrtaje nije dizao temparaturu, ugasio se, ja sam otvorio haubu i onaj jebeni ispaljivac je bio leden e ajd sad do cega je problem ja neznam da vi recite.................................................................... CEKAM

Link to post
Share on other sites

Ako ti pusti plin u rasladnu tecnost, stvori se taj vazdusni(gasni) cep i ne moze voda da cirkulise, nema sta da zagreva isparivac, tj da odvodi hladnocu i tako on zaledi. Ili je to, ili ti dihtung glave nabija pritisak u creva. Vidi jel su creva tvrda, al bas tvrda treba da budu.. Procitaj dobro sta sam ti napisao pa proveri

Link to post
Share on other sites

jebiga al sljaka, i vodenu pumpu sam promenio i termostat bili su oronuli i puni kamenca i nesto mayaono neki slikon po termostatu sad je do muda sve a auto kolje treba da resim i kontrol tablu malo i ona laze onaj sat od temparature dal moze neko da ga bazdari.

Link to post
Share on other sites

Objasni nama nepismenima ,kako to "laže" sat od temperature

Drugo,gore si napisao da ti auto diže temperaturu i rasplinjač ledi,a onda si nas nazvao nepismenima jer tvoj auto ne može da postigne radnu temperaturu...taj tvoj,nazovi motor je toliko prosta i glupa stvar da bi ga malo dete rastavilo u šrafiće,kad počneš da se baviš motorima koji imaju dvocifreni broj ventila,možemo da razgovaramo.

Link to post
Share on other sites

Nije to druže prvo je otvorio dve identične teme evo druge My link onda kad smo probali da mu pomognemo opleo po nama kako smo nepismeni i šta ti ja znam,daleko sam ja od nekog ko se razume u motore,ali ne volim kad dođe neki pametnjaković pa kenja po ljudima koji pokušavaju da mu pomognu.

Link to post
Share on other sites