Recommended Posts

Problem je sledeci. Webasto mi ne radi tj. radi ali se ne ukljucuje... :pleasantry:

INPA izbacuje gresku "metering pump short to ground".

Kada idem da ukljucim pumpu preko INPE cuje se da odradi posao.

Takodje kada ukljucim webasto preko INPE isto sve odradi kako treba, cuje se ventilator, gorionik, pumpa... Odradi dve sekvence prvo upali sve zivo pa pauza pa odradi drugu (predpostavljam izbaci (izgori) eventualno zaostalo gorivo) i naravno dimi.

Greska se brise ali se javi kad ga preko INPE upalim...

Jel ima neko semu instalacije ove pumpe da ispratim to...

P.S. WDS online ne radi nesto...

Link to post
Share on other sites

Za početak, verovatno ti treba servis webasta jer to inače treba da se radi na nekoliko godina!

Zaboravio sam cenu ali zavisi od toga u kakvom je stanju gorionik ali s obzirom da je u pitanju e39, 99% je spaljen...

Ovo je koliko sam upućen jedini servis u Srbiji za webasto za putničkie automobilie. Kod njih sam pre godinu dana uradio servis i naravno gorionik mi je bio totalno spaljen a mlađi je auto...

Pozdrav

Servis Sigma

021/21898815

Nikole Tesle 25

Begeč (pored Novog Sada)

Link to post
Share on other sites

Hvala ali malo mi daleko Novi Sad...

Ne sumnjam da mi gorionik nije u najboljem stanju ali bi onda prijavio neku drugu gresku...

Meni webasto odradi sekvencu i dimi koliko treba, a gde ima dima ima i vatre ;) ...

Citam na netu da postoji neka kontrolna ploca itd...

Nervira me sto wds online nesto ne radi pa ne mogu da ispratim instalaciju ove pumpe, mozda je neki spoj, nesto...

Znaci greska se javi tek kad ga preko INPE ukljucim. Kada obrisem gresku , webasto se ne pali ali i ne prijavljuje gresku....

Link to post
Share on other sites