Zasto bmw ne koristi adaptive air suspension ?


Recommended Posts

Ne znam da li je ovde treba da zapocnem ovu temu, ako sam pogresio nek moderatori to prebace gde treba.

Pokusavam da nadjem objasnjenje zasto BMW jedini nema taj Adaptive Air Suspension (ima q7, ima ml, gl, cayenne) - samo X evi nemaju... Ako me neko nije razumeo mislim na onaj meni gde mozes auto da podizes i spustas po visini jedno 10 cm razlike (4 incha) ... ubi me radoznalost, hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

klasicni amortizeri i opruge su mnogo jevtiniji sistem, ne treba kompresor, komjuter da to kontrolise, razni senzori itd. Mislim i da klasicni sistem duze traje, i sigurno jevtinije da se menja

Airbag suspension nema onaj sportski osecaj, ne go vise udobnost a BMW je oduvek bio vise sportski auto nego udoban.

Link to post
Share on other sites
Airbag suspension nema onaj sportski osecaj, ne go vise udobnost a BMW je oduvek bio vise sportski auto nego udoban.

Smanji dozivljaj leba ti i proguglaj malo na tu temu. X5 4.8is ima !

http://bmwfans.info/parts/catalog/E53/SAV/Europe/X5_4.8is-N62/LHD/N/2003/browse/front_axle/levelling_device_air_spring_strut_sensor/

Link to post
Share on other sites

Ima e39 karavan nazad

znam za njega da ima i za jos neke modele, njemu konkretno sluzi da kad se napuni pozadi ne nalegne, al mene zanima sto nemaju x-ovi onu mogucnost da ga izdignes jedno 9 cm i predjes preko necega, ko sto ima ml ili q7 ...

Link to post
Share on other sites

znam za njega da ima i za jos neke modele, njemu konkretno sluzi da kad se napuni pozadi ne nalegne, al mene zanima sto nemaju x-ovi onu mogucnost da ga izdignes jedno 9 cm i predjes preko necega, ko sto ima ml ili q7 ...

To je kao u onom vicu: Sto lav nema rogove? Pa koji ce mu qurac.

E to vazi i za tvoje pitanje. Moras da razumes da ti X-evi su SUV\SAV vozila. Ne pretenduju niti se raklamiraju kao vozila za terenske uslove. Gledaj na njih kao limuzine sa mogucnoscu prelaska preko razlicitih terena ono na skijanje, do vikendice u sumi itd. Dizanje i spustanje karoserije se obavlja automatski i podeseno je za dobijanje boljih voznih karakteristika a ne off road mogucnosti. Jednostavno, ljudi kojima to treba nisu ciljna grupa. Takodje ne vidim uopste cemu sluzi to podizanje kod Q7 i ML jer i jedan i drugi imaju ocajne prilazne uglove i teski su ko sam djavo nemaju nikakve ozbilje terenske sposobnosti. Rucno podizanje i spustanje npr ima Range Rover koji bez obzira kako izgleda ima dosta dobre off-road mogucnosti.

Link to post
Share on other sites

To je kao u onom vicu: Sto lav nema rogove? Pa koji ce mu qurac.

E to vazi i za tvoje pitanje. Moras da razumes da ti X-evi su SUV\SAV vozila. Ne pretenduju niti se raklamiraju kao vozila za terenske uslove. Gledaj na njih kao limuzine sa mogucnoscu prelaska preko razlicitih terena ono na skijanje, do vikendice u sumi itd. Dizanje i spustanje karoserije se obavlja automatski i podeseno je za dobijanje boljih voznih karakteristika a ne off road mogucnosti. Jednostavno, ljudi kojima to treba nisu ciljna grupa. Takodje ne vidim uopste cemu sluzi to podizanje kod Q7 i ML jer i jedan i drugi imaju ocajne prilazne uglove i teski su ko sam djavo nemaju nikakve ozbilje terenske sposobnosti. Rucno podizanje i spustanje npr ima Range Rover koji bez obzira kako izgleda ima dosta dobre off-road mogucnosti.

E ovakav odgovor prihvatam. Kapiram. a sto se tice q7 npr, kad smo ga digli penjali smo ga na neki zidic da bi ga parkirali, da nije bilo te opcije za dizanje, ni jedan drugi ne bi mogao na to da se popne. glupost u sustini al tad mi pade napamet sto x-evi to nemaju. hvala na odgovoru

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Da ne otvaram novu temu,zanima me zna li neko zna od koje godine se u x5 i x6 dizele ugradjuje air suspension kao seriska oprema?

Link to post
Share on other sites