pomoc osiguraci na e 39 gde ima


Recommended Posts

nastao problem sa verovatno nekim od osuguraca ali gde

imam ih u gepeku kod akomulatora par i u pregradi kod suvozaca dvadesetak ali svi su ok

a problem je neradi centralan i kupe svetlo po nekad i podizaci nece pa se povampire ali brave i kupe svetlo nikako

da li ima jos negde nesto sto treba da pogledam hvala :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ili ti je crkla brava ili imas vodu ispod nogu suvozaca.

Kako da testiras bravu? Upalis motor, upalis kratka svijetla i radio, povuces suncobran suvozaca i otvoris poklopac ogledala. Ako dolazi do haosa izmedju radija i kratskih svetala moras po novu bravu. Ako se nista ne dogadja onda sigurno imas lokvu ispod tepiha suvozaca. Treba da skines tepih i da provjeris stanje jer tamo imas nekoliko osiguraca i dosta rileja pa i za centralnu.

Ako i tamo je sve OK onda javi....

P.S. sto je to KUPE svijetlo?

Link to post
Share on other sites
nastao problem sa verovatno nekim od osuguraca ali gde

imam ih u gepeku kod akomulatora par i u pregradi kod suvozaca dvadesetak ali svi su ok

a problem je neradi centralan i kupe svetlo po nekad i podizaci nece pa se povampire ali brave i kupe svetlo nikako

da li ima jos negde nesto sto treba da pogledam hvala :)

Ako si vec gledao osigurace mogao si ih i ocistiti. Takni prstom svaki dok auto radi i ako osjetis da je neki topao skidaj i cisti jer mu je slab kontakt. S obzirom da ti rade "ponekad" prozori, znaci da nije nijedan crkao i nemas ih sto ispitivati.

EDIT: objasnjenje kolegi KUPE svijetlo je, vjerovatno svijetlo u kabini. :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

hvala momci sta znaci sledece da svaki osigurac skinem i ocistim ali pr etoga treba da skinem klemu sa akomulatora da me nepukne neki jastuk po glavi

a druga stvar ostatak se nalazi ispod nogu suvozaca mislite da tamo ima vode i tocemo da proverimo

i taj test sto je kolega napisao hvala javljam

Link to post
Share on other sites
Ili ti je crkla brava ili imas vodu ispod nogu suvozaca.

Kako da testiras bravu? Upalis motor, upalis kratka svijetla i radio, povuces suncobran suvozaca i otvoris poklopac ogledala. Ako dolazi do haosa izmedju radija i kratskih svetala moras po novu bravu. Ako se nista ne dogadja onda sigurno imas lokvu ispod tepiha suvozaca. Treba da skines tepih i da provjeris stanje jer tamo imas nekoliko osiguraca i dosta rileja pa i za centralnu.

Ako i tamo je sve OK onda javi....

P.S. sto je to KUPE svijetlo?

jos jedno pitanje vezano za ovaj test ja nemam fabricki radijo skinuo sam ga da upalim moj trenutni sta treba da mesa frekvencu radija ili ?

Link to post
Share on other sites

i dalje sam u problemu nemama napon za centralnu i gepek i kupe svetlo

a sve sam zivo pogledao sto ste mi rekli i gepek i pregradu kod suvozaca gde su osiguraci i ispod tepiha suvozaca i tamo je sve suvo ko barut i ok ali tamo su samo osugiraci nisam nasao nikakav relel

pitanje da me ne zajebava alarm koji sam ugradio nahnadno jer mi je fabricki umro alarm se pali i gasi na komadu ali nezaklucava vise vrata a inije ni mogo da ugasi kupe svetlo kao stari fabricki

Link to post
Share on other sites

E sada ovako! Ja ne znam da ti pomognem oko tvog problema, ali alarm NE DIRAJ!!! Ja sam se zeznuo, prazan mi bio akumulator i ja sam iskljucio alarm (to sam barem mislio) I pokusavao na gurku da ga upalim da stignem do servisa!

Alarm koji sam ja imao je radio tako da kad akumulator crkne, on iskljuci sve funkcije (pa cak i da ga ugasis) osim jedine prave funkcije - zastite automobila! Znaci on je registrovao kao da ja hocu da ga ukradem kada sam ga palio na gurku i sve zablokirao!!! Auto je morao na slep i do elektricara koji je zbog mog guranja auta morao skroz da ukloni alarm!!! Ne znam da li je tebi nesto do alarma, ali ako jeste, NE IGRAJ SE SA NJIME (osim ako se ne razumes dobro u te stvari)!!!

Pozdrav! :preved:

Link to post
Share on other sites

sto se tice fabrickog alarma ja asam ga skinuo jos pre par meseci je r je riknuo ali mi je sumljiv ovaj novi sto sam ga stavio

da mi ona nije pojebo nesto pa mi je ostao beza strije za centralnu i kupe svetlo mislim sprzio modul za centralnu bravu itd

Link to post
Share on other sites

pozdrav momci jos sam u problemu sa cudom od auta

skinuo sam i fabricki i dodatni alarm i dalje nemam centralnu bravu zadnje podizace taster za otvaranje gepeka brisace svetlo u kabini sve je to mrtvo

covek kaze da je najverovatnije modul koji kontrolise to sve ali kako to da znam ovi iz servisa kazu da je neki modul riknuo

kako da znam da me neko ne zavlaci ima li negde da se proba polovni delovi ili tako to

Link to post
Share on other sites

jel manuelno na kljuc radi normalno centralka?

ne znam koji je model u pitanju ali mislim da treba da pogledas kablove koji izlaze iz poklopca gepeka ka šasiji,obicno se tu pojedu zice i pocne centralka da brlja

modul za centralku nisi mogao da sjebes jer obicno izbije osigurac pa nece da radi ...

Link to post
Share on other sites
Zasto si skinuo fabricki alarm? Bez njega nemas centralno.

P.S. zasto si stavio drugi alarm kad si imao fabricki?

prestao je da radi nisam mogao da odkljucam na fabricki kljuc ni da ga ukodiram ni u revisu

Link to post
Share on other sites
jel manuelno na kljuc radi normalno centralka?

ne znam koji je model u pitanju ali mislim da treba da pogledas kablove koji izlaze iz poklopca gepeka ka šasiji,obicno se tu pojedu zice i pocne centralka da brlja

modul za centralku nisi mogao da sjebes jer obicno izbije osigurac pa nece da radi ...

e 39 523i 1997

je model a svo stanej je nasatalo posle one kisurine i provale oblaka koje se desilo pre 15 dana tada sam morao da upalim i maglenke i brisace na najbrze migavce sve zivo da bi me ljudi videli na auto putu jer je bilo katastrofa

a inace ni je sve stalo i brisaci i centralna i posizaci su prolupali samo prednji rade a zadnji ne i td

Link to post
Share on other sites

ova nebuloza sa elektronikom se desila dan posle kisurine

cuo sam se sa jednim mojim prijateljem koji je imao slicno nesto a radio je preko u bmw servisu kaze da je to mana kada nesto pokisne neki plus se nakvasi ili dzekovi se napiju vode pa istrul;e preko noci kaze da je dijagnozom moguce utvrditi gde je prekid nastao i kao nikada nemoze teko lako da rikne komp i moduli

da li je to istina

Link to post
Share on other sites

da ne moze da rikne ..tj moze ali tesko jedino ako je jaci osigurac (nesto nabudzeno)pa ako je spoj onda rikne jer ne moze da izbaci osigurac.proveri gepek kao sto sam ti rekao i pogledaj tamo one zice sto idu iz poklopca gepeka ka gepeku...slobodno skini onu zastitnu gumu sto stiti zice razdvoji zice pogledaj dali se nije pojela neka ...znam da na nekim drugim modelima obicno tu zeza za e39 nisam siguran ali lako moguce .

Link to post
Share on other sites
da ne moze da rikne ..tj moze ali tesko jedino ako je jaci osigurac (nesto nabudzeno)pa ako je spoj onda rikne jer ne moze da izbaci osigurac.proveri gepek kao sto sam ti rekao i pogledaj tamo one zice sto idu iz poklopca gepeka ka gepeku...slobodno skini onu zastitnu gumu sto stiti zice razdvoji zice pogledaj dali se nije pojela neka ...znam da na nekim drugim modelima obicno tu zeza za e39 nisam siguran ali lako moguce .

pogledacu i taj gepek veceras kad dodjem kuci mislis da je neka se pojela izolacija pa je blokirala sve ali covece ni jedan jedini osigurac nije riknuo

i moram da pogledam i sve djekove koji ulaze iz haube unutar da se nije neki nasvirao vode da poludis dobar auto a stalno nekakva nebuloza a taman sam se zaljubio unjega a on poeo da me zajebava sa sitnicama :(

Link to post
Share on other sites
kazi mi jel radi centralka tj jel je cujes da radi kad otkljucavas .radi ali ne vrsi funkciju?

ma kakvi neradi samo se cuje prekidac da okine ali se nedesava nista sve nauelno radim ko da vozim jugo

mislim cujem prekicac da klikce ali nena napona

pre 3 meseca mi je riknuo modul za alarm i nije hteo da se ukodira kljuc pa sam zato stavio drugi alarm koji je kontrolisao centralnu ali nije mogao da ugasi svetlo u kabini kao fabricki alarm taj fabricki modul smo samo iskljucili i sve je ferceralo ok sa alarmom ali kazem ti posle one kisurine najebah nece da radi

ni centralna ni zadnji pos=dizaci ni brisaci stakla ni kupe svetlo sto malo nervira imas konfor ko da ga nemas

Link to post
Share on other sites