pomoc osiguraci na e 39 gde ima


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

proveri ujedno i na spojevima vrata skini isto one zastitne gume i proveri zice...

ma cakce samo prekidac ako dobro slusas ali nema struju u opste a mislis da pogledam sve gume gepek i vozaceva vrata

daj boze da si u pravu i havala za sliku gepeka siguran sam da me zajebala ona kisurina

Link to post
Share on other sites
da proveri sve zice ispod zastitnih guma i na vratima...garant one u gepeku se pojele i sa vodom prave zbrku ..

sve cu da probam samo da ga osposobim vec mi je muka raznih majstora i obecanja ostavi auto kod nas p asat vremena 1000 din pa puta dana ? da kupis novi auto a nisam glup radio sam u servisu elektronike 4 god ovo je bre smesno samo malo ukljuiciti mozak ali me strasno nerviraju takve nebuloze kisa itd jebo te ko da je jugo drugar uzeo pezo 407 i zamalo nije poginuo sa 180km mu se sve iskljucilo kao to ima je mana neki nonektor ispada brate pa ko to sklapa kinesi od 5 do 12 godina strasno stvano

Link to post
Share on other sites
da da kvazi majstori.uzmi pokusaj da lociras osigurac da budes siguran za central lock . ujedno promeni ga

sve je to lepo kada bi bilo na engleskom nego na italijanskom ali sve jedno sve sam osihurace unimerom proveravao i cistio sve releje sve je ok znaci neki sex na drugom mestu a oni osiiguraci ispod sedista i u gepeku nema sanse da se spale to je debelo ko prst ili su kablovi ili modul cak sam i proveravo osigurace pored samog bord komp i tu ce sve ok a sto je najstrasnije sve je suvo ko barut tumbacu veceras pa cu ti javiti sutra rezultat a imam i pomocnika od 2,5 godina koji jedva ceka da mu dam savciger da pomaze hahha

Link to post
Share on other sites
Jesi radio test brave?

kako da radim test brave ako mi objasnis

kas mi nije fabricki a nisam bas skapirao proces

ja nemam napon na centralnoj na zadnjim podizacima stakla na brisacima na tasteru za gepek i kupe svetlo u kabini i u gepeku

Link to post
Share on other sites

pomoc definitivno je voda negde usla ali gde sve sam pretrazio kazu mi negde konektori u haubi se napune vode koji

vec 15 dana posle one kisurine meni i dalje ne radi centralna svetlo u kabini brisaci i taster za gepek

da li neko ima predstavu koje su to slabe tacke na kisu kod e 39 523i sta da gledam sem gepeka i creva na vratima

Link to post
Share on other sites

proverio sam gepek kod mene ide da desne strane do akolulatora ali nije nista sjebano od zica a navratima nism uspeo da kinem gumu zalepili su necim

da li trebam da otvaram polopac od gepeka do brave da dodjem da nije tamo nesto nasviralo vodu

Link to post
Share on other sites
da proveri .skini i bravu pa probaj bez nje.

nista i to cu da probam raskopacu ceo auto zbog kise

i imam jos jedno pitanje stalno mi svetli lampica za eirbag koji neznam a ni na dijagnostici nisu znali da kazu koji kako to mogu da proverim

Link to post
Share on other sites
jel se ugasi posle odredjenog vremena ili ne?

ma ne gasise u opste stalno svetli a na dijagnozi su rekli da je negde neki se iskljucio ili korodirao kontakt da nemaji vremen ada se zajebavaju sa time

sve ostalo se pogasi kada krene motor ali to ne

Link to post
Share on other sites

obicno svetli zato sto je problem sa suvozaceve strane tj senzor u sedistu.da nisi mozda vadio sediste vani i raskopcao taj senzor?

Link to post
Share on other sites
obicno svetli zato sto je problem sa suvozaceve strane tj senzor u sedistu.da nisi mozda vadio sediste vani i raskopcao taj senzor?

e vidis upravu si nisam vadio sediste ali sam ispod suvozaceog sedista zapazio da vise iz samog sedista kablovi sa dzekom koji su uskljuceni od nekuda iz poda verovatno a zasto nemam pojma tako sam ga kupio nisam smeo da eksperimentisem da me nepukne neki jastuk po glavi nije prijatno i steta se napravi za dzabe

dali ga je neko namerno iskljucio nemam pojma ali vlasnik pre mene nezna on je samo vozio nikada se nije tangirao oko sitnica

Link to post
Share on other sites

ne znam mozda su to dzekovi za nesto drugo mozda za grejace ili automatsko pomeranje sedista.ako jeste onda ti je otiso senzor u sedistu ili u pojasu je problem .bilo sta da radis iskljuci prvo struju .

Link to post
Share on other sites
kako da radim test brave ako mi objasnis

kas mi nije fabricki a nisam bas skapirao proces

ja nemam napon na centralnoj na zadnjim podizacima stakla na brisacima na tasteru za gepek i kupe svetlo u kabini i u gepeku

1. upalis auto

2 i svijetla

3. i klimatizaciju

4. otvoris desni suncobran

5. cekas sekundu ili vise, mozda ce ti svijetla ili klimatizacija iskljucit.

Link to post
Share on other sites
ne znam mozda su to dzekovi za nesto drugo mozda za grejace ili automatsko pomeranje sedista.ako jeste onda ti je otiso senzor u sedistu ili u pojasu je problem .bilo sta da radis iskljuci prvo struju .

nasao sam dva neka modula ispod suvozacevog sedista i neko je nekada gulio zice da ih ispiyuje pa izolovo dalje se nisam smarao

a danas idem kod drugara koji ima teksa istrumente za dijagnostiku i da probamo da vidimo sta za zeza za centralni razvu itd

Link to post
Share on other sites
ne znam mozda su to dzekovi za nesto drugo mozda za grejace ili automatsko pomeranje sedista.ako jeste onda ti je otiso senzor u sedistu ili u pojasu je problem .bilo sta da radis iskljuci prvo struju .

isao dam na dijagnozu i sve radi sem konfor moda koji kontrolise vrata prozore svetla u kabini bas to sto meni ne radi prica je bila sledeca kao usla voda negde ma sve zivo sam otvorio od modula to je sve ko novo ploce na modulima su ganc nove i to voskirane tako da nema sanse da je negde nesto bilo vlazno

Link to post
Share on other sites

Ja moram odraditi istu stvar. Kako sam informisan, izvade se sicevi i dobro ociste svi konektori. Nakon toga se zastite kako prasina ne bi ulazila jer od toga gube kontakt a ne od vlage. Tako sam cuo, a kad budem radio i provjericu :lol:

Link to post
Share on other sites
Ja moram odraditi istu stvar. Kako sam informisan, izvade se sicevi i dobro ociste svi konektori. Nakon toga se zastite kako prasina ne bi ulazila jer od toga gube kontakt a ne od vlage. Tako sam cuo, a kad budem radio i provjericu :lol:

pozdrav nisam te razumeo kakvi sicevi da se vade

ja sam pocupao sve kompove koje sam nasao i sve osigurace nisam nasao nista cak sam i sve relje ocistio a sve mi se to desilo posle one kisurine

sta je moglo da se zezne namamo pojma a ni ovi u sevisu bas

Link to post
Share on other sites
On je mislio na kontakte na senzore airbaga koji su ispod prednjih sjedista.

ok hvala kod mene je to neko davno raskupuso ispod suvozacevog sedista tako da mi lampica stalno svetli

i na dijagnostici kaze da suvozacev senzor neradi

nego to mi nije briga ko moze da mi pomogne oko elektronike sto mi neradi centralna itd da li je mogice da neko izvrsi secenje nekog kabla spolja misli ispod auta da mi prekine neki plus ku da idu kablovi na e 39 iz gepeka polaze 10 stak neki dolaze ispod sedista suvozaca i svi su pod naponom

Link to post
Share on other sites