Zbog cega se BMW sa cetvorocilindricnim motorom ne smatra BMW-om?


Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a sta da vam ja napisem a da se ne naljutite ? :)

Reci brate slobodno, znam da zelis, 1800cc - 192ks, ali cujem radilice isadaju kao kokice??? :P

Link to post
Share on other sites

ma ne hvalim ja ovo,daleko od toga, pogotovo sto je od papira. a sto se radilica tice, naravno kad experimentises sa uljima + ne prosipas posle trke nego teras jos 10000 :) neki zveckaju a neki i prolupaju :D. zivo me zanima sta ce sledece da bude.

Link to post
Share on other sites

Auuuu sta sam propustio .

Mogu vam reci da sam ja sa m10b18 presao 150000km uglavnom na benzin i da je uvek isao preko 190. Ne bih se slozio da je taj motor mrtav , slazem se da nije neki trkac ali i on ide pristojno u karoseriji E30. Ide lepo i m20b20 kad je u kondiciji imao sam ih nekoliko kad su jos bili mladi .

Sve zavisi ko se sa cim zadovoljava i sta se trazi od auta , na b18 nema sta da se pokvari u odnosu na ove druge i samim tim je meni m10 motor koji treba ceniti .

Link to post
Share on other sites

@Zverko

Ma zezam te... :P

Tema je ( Zbog cega se BMW sa cetvorocilindricnim motorom ne smatra BMW-om? )

Dejan spominje M10, M10 je bmw-u doneo vise slave od bilo kog sestocilindricnog motora, od njega je nastao s14 koji je modifikovan vozen na DTM-u i doneo je pehara vise od bilo kog trkackog bmw-a ikada...

S14 je nasledio s42, motor nastao od m42, koji je takodje u e36-tici 90-tih dominirao u ST takmicenjima sirom sveta, bio je prvi ST u toj klasi koji je ispunjavao sve propozicije a imao 315ks-a, i to iz svega 1999ccm, znaci 157,5 konja po litru zapremine.... B)

Po meni bmw sa 4 cilindra mora da se smatra bmw-om, bar do kraja 90 tih, naravno svi vole, vece i jece, svi bi vecu k***, vece misice, snaznije, bolje, brze..., veliki setak simbolizuje bmw ( kao sto neko rece ) odaje osecaj moci, to je ono sto svi volimo i ka cemu svi stremimo.... :)

Link to post
Share on other sites

BMW je poznat po 6cilindrasima sto je izmedju ostalog imalo i posledicu da oni malo upuceni smatraju da samo 6zyl valja. Glupost. Ja prvi preferiram 6zyl ali u E30 su 4cilindrasi bolji izbor ako auto treba i da zakoci skrene.

2v tehnologija je bila standard krajem 80tih i pocetkom 90tih, i M10/20/30 su bili pristojni za to doba.

Kapiram da M42 nije ni bio planiran za E30 ali su razni GSI i GTI prefise malerisali vlasnike 320/323/325 pa je BMW pozurio da pokaze da i oni znaju da naprave savremen motor sa dve bregaste.

BTW S14 koliko god impresivan nije savremen motor.

Konacno, najbolje je je videti sta u zadatoj karoseriji BMW stavlja u M model i znacete sta toj karoseriji najbolje lezi.

Link to post
Share on other sites

Konacno, najbolje je je videti sta u zadatoj karoseriji BMW stavlja u M model i znacete sta toj karoseriji najbolje lezi.

Apsolutno tacno B)

Link to post
Share on other sites

Nemam ništa protiv četvorocilindraša, pa još i dizelaša ako treba... Svaka roba ima svog kupca, a kupci svako svoje prioritete. Neko želi da uživa u vožnji u svom BMW-u, a drugom je bitan samo spolji izgled (status?) a da auto što manje troši (radi bi imali i trocilindraše dizeleše da mogu) ali full M opremu.

Drugar, inače baš ljubitelj dobrih automobila, do skora vozio 320d E90 2006-to od 163ks, i auto zaista dobro ide i baš malo troši kada se umereno vozi. Ali zvuk mog motora i njegovog motora nebo i zemlja, i to je i on sam priznao i batalio 320d. Šta će mu što malo troši kada ne uživa u njemu. Trenutno isprobava jedan 530xd E60 od 235ks, i mnoooogo mu se više sviđa, ne samo što je primetno jači od četvrtaka 320d, nego je i zvuk motora i sveokupni osećaj neuporedivo bolji - uživa svaki put kada sedne u njega, a to puno znači!

Što se mene tiče, sve dok mogu da si priuštim šestaka, voziću. Ako nekad ne budem imao para, voziću punta 1.3 multijet ili slučnog pikavca dok se stanje ne promeni i opet kupim šestaka. Džaba mi BMW ako u njemu ne uživam.

Ograđujem se jedino od novih 328i/528i (4 cilindra, 2000ccm, turbina, 245ks) - voleo bih da isprobam jedan i vidim ima li možda već uživanja i u 4 cilindra... Ali svejedno, i da ima, dok oni dođu u moj cenovni rang, proći će nekoliko godina...

Link to post
Share on other sites

Alpina B8 4.6 , bezobraznija od M-a i to mnogo .

Ima kod Bmw Curcica obicna e36 sa tim motorom, burazer je imao prilike da zagleda ispod haube, ja sam je gledao na brzinu samo spolja drugom prilikom - ne znam da li je u voznom stanju, ima i extra felne alpinine a skoljka je od obicnog e36 sa cetvoro koliko sam ja primetio. Da je coveku da se dokopa toga.... driv_ing.gifMada mislim da nije na prodaju

Link to post
Share on other sites

Ima kod Bmw Curcica obicna e36 sa tim motorom, burazer je imao prilike da zagleda ispod haube, ja sam je gledao na brzinu samo spolja drugom prilikom - ne znam da li je u voznom stanju, ima i extra felne alpinine a skoljka je od obicnog e36 sa cetvoro koliko sam ja primetio. Da je coveku da se dokopa toga.... driv_ing.gifMada mislim da nije na prodaju

Nekada je taj auto bio original Alpina ali posle teskog udesa je dugo stajala pa su od redovnog E36 vrsili popravku ili su samo motor ubacili , kako god bio je to neverovatno brz auto .

Link to post
Share on other sites

Moj m10 je mrtav verovatno zato sto je jednogrlni fabricki karb,pierburg 1b.Ne znam kakav je u varijanti 318i,tj. kolika je razlika.Nego da ne lutam previse da li ovo smatrate pravim bmw-om :D Po snimku lepo ide

Link to post
Share on other sites