Zbog cega se BMW sa cetvorocilindricnim motorom ne smatra BMW-om?


Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

verovatno sto i tfsi motorima, previse naslaga posle 50-60 hiljada

svi oni rade sa siromasnom smesom pa samim tim i povisenom temp. vadis ulje na 7000 i nema naslaga. sve jedno, nista sto nije neresivo.

Link to post
Share on other sites

BMW rulez ali ne sa M20.

Jeste rasprava prakticno umrla ali ja sam se ukljucio na kraju, a zelim jos nesto da kazem :).

Sad sam malo gledao i M20 stvarno nije motor za pohvalu, ne u E30 karoseriji.

Konkurencija je uveliko pravila motore sa dve bregaste, 4v tehnologijom, sekvencijalnim ubrizgavanjem i bez razvodnika dok je BMW u svom top modelu serije 3 (M3 se ne racuna, to nije velikoserijski automobil, kao ni mali brat 320is) furao M20...

Ne bih da sada da ispadne da hateujem, ali cinjenica je da M20 od recimo 1985te pa na dalje nije agregat za ponos. M40 i posebno M42 su za njega naucna fantastika, tako da ko zeli da se pohvali sofisticiranoscu BMWa serije 3 nema izbora sem da se uhvati za neki 316i sa M40 ili 318is.

M20 od kvaliteta ima pouzdanost i jednostavnost. Ni performanse nisu ni po cemu bajne obzirom da svaki motor od 2.0 do 2.5 litara iz tog doba ima slicne performanse u slicnoj karoseriji. Nazalost, trajao je previse, naslednik je trebalo da se pojavi ranije, makar druga DOHC glava ... cenim da su u BMWu ipak odlucili da batale unapredjenje M20 i da se u potpunosti posvete nasledniku no M50 je druga prica.

M20 je trajao previse i da je BMW ranije izbacio M50 u E30 niko ovde ne bi onanisao na M20. Kako to nije slucaj i E30 je do kraja svog zivota u visoj klasi sa 6zyl vozio M20, onima koji broj cilindara stavljaju ispred svega ostalog ne ostaje nista drugo nego da zvuk, pouzdanost i obrtni moment dizu u nebesa.

Sa M50 BMWu je sve oprosteno. U odnosu na M20 predstavlja skok od nekoliko svetlosnih godina jer kada se pojavio imao je sve sto jedan SUS motor moze imati u to vreme a M20 je otisao u zasluzenu (i moram da ponovim zakasnelu) penziju.

Link to post
Share on other sites

Sad sam malo gledao i M20 stvarno nije motor za pohvalu, ne u E30 karoseriji.

Konkurencija je uveliko pravila motore sa dve bregaste, 4v tehnologijom, sekvencijalnim ubrizgavanjem i bez razvodnika dok je BMW u svom top modelu serije 3 (M3 se ne racuna, to nije velikoserijski automobil, kao ni mali brat 320is) furao M20...

E jbg a taman smo se smirili acute.gif

Salu na stranu jel mozes da navedes te konkurentske 2.0/2.5 motore i godine proizvodnje tj. kad su ubacivani? Da ne branim vise M20 meni dobro sluzi, mozda nije najmoderniji agregat bio pogotovo zadnjih godina kocke, ali tad 2.0 sa 2v tehnologijom 129ks vise nego ok. Mecka je tu bila isto sa 122ks a ostali 115ks otprilike iz 2litre sa 2v tehnologijom....

Link to post
Share on other sites

Da sumiramo temu:

e30 je tezak auto - autor ovoga je pokusao da resi ovaj problem vadjenjem tepiha i skidanjem tapacira.

m20 je konstrukcijski los motor a bmw truba firma jer je los motor ugradjivala od 1977 do 1993 godine. - rece covek koji je sabio poprilicnu kolicinu novca u japanski fen za kosu.

Pristalice m20 necu komentarisati, oni su pristrasni.

Link to post
Share on other sites

Samo 8 cilindara sve ostalo je boranija

4 cilindra mogu da posluze za neki strujni agregat ili pumpu za vodu

kao sto ih i koriste u americi

Link to post
Share on other sites

Da sumiramo temu:

e30 je tezak auto - autor ovoga je pokusao da resi ovaj problem vadjenjem tepiha i skidanjem tapacira.

m20 je konstrukcijski los motor a bmw truba firma jer je los motor ugradjivala od 1977 do 1993 godine. - rece covek koji je sabio poprilicnu kolicinu novca u japanski fen za kosu.

Pristalice m20 necu komentarisati, oni su pristrasni.

Dragi gospodine Chubbs,

nisam imao nameru da vam nabijam komplekse, oprostite molim vas, nece se ponoviti.

Link to post
Share on other sites