Termostat


Recommended Posts

Danas prilikom povratka sa duzeg puta primetio sam da skala temperature ne stoji u normali na sredini sata vec jednu crtu manje.... Sve ukazuje da je termostat zaglavio... dali je neko imao slicno iskustvo i gde mogu da nabavim termostat ako je on uopste??

Link to post
Share on other sites

Sve delove moyes da kupis u Bmw Line, Sarajevska.

Trebalo bi da je termostat uzrok ali bi bilo dobro da napise nesti i neko ko se bolje od mene razume u ovaj motor.

Link to post
Share on other sites

To da li je termostat moze da se proveri lako,upalios auto i uhvatis gornje crevo na hladnjaku,donje treba da ide iz termostata.E sad,gornje ce poceti da se greje a donje treba da bude hladno dok termostat ne otvori,ako i donje crevo postaje mlako vrlo brzo nakon paljenja tj rada motora onda termostat pusta,samim tim ni gornje crevo nece biti vruce jer antifriz kruzi odmah,a jesi gledao ventilator da li okrece

Link to post
Share on other sites

To da li je termostat moze da se proveri lako,upalios auto i uhvatis gornje crevo na hladnjaku,donje treba da ide iz termostata.E sad,gornje ce poceti da se greje a donje treba da bude hladno dok termostat ne otvori,ako i donje crevo postaje mlako vrlo brzo nakon paljenja tj rada motora onda termostat pusta,samim tim ni gornje crevo nece biti vruce jer antifriz kruzi odmah,a jesi gledao ventilator da li okrece

Probacu danas...

Link to post
Share on other sites

Proverio ... creva su vruca, ventilator se ne ukljucuje, temperatura crta ispod normale(sredina sata) retko kad predje i ako predje brzo se vrati na tu crtu...

Link to post
Share on other sites

Da... i ja mislim da je termostat... sreca da je zaglavio na otvoreno... idem u cetvrtak u Bmw bata u Bg pa cu videti ionako imam i nekih problema sa software...pisao sam o tome u nekim ranijim postovima i temama... svi kazu da je ovaj servis Ok...

Link to post
Share on other sites

Bio u BMW Bta u Bg... gornji termostat je problem zamenio mi je ali kad sam izasao na autoput ponovo ista pesma ... vtratio je temperaturu ispod normale. Bata kaze da odem ponovo jer moguce je da termostat nije dobar iako je stavljen nov... idem sledece nedelje opet...:prankster2:

Link to post
Share on other sites

Probaj opet istom tehnikom,ono sa rukom i crevima,ako je termostat ok,mozda kazaljka laze na tabli,meni u e36 kazaljka stojo odprilike za mm ispod pola,i tako vec par godina,a sve je ok na autu

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...