Pomoc oko ugradnje plina


Recommended Posts

Postovani forumasi interesuje me na e34 520i sa M50 motorom 110kw i plasticnom usisnom granom da li se moze ugraditi obican plinski uredjaj,ja sam kupio jako povoljno ceo uredjaj sa opel omege boca duzine 110 cm valjda je ok 60-80 l velika je na njoj je BRC multi ventil sa 4 prikljucka ima rasprsivac lovato proverio sam membrana je ok kao nova je,onaj dihtung za vodu takodje je citav na njemu ima neki ventil plave boje,takodje ima i neki dodatni ventil sto ide izmedju rasprsivaca i boce. Pomogolo bi mi puno

Link to post
Share on other sites

Druze,moze da se ugradi ali ne moze da prodje atest,na sve to sa obicnim uvek rizikujes da dodje do detonacije i da postoji mogucnost pucanja grane ili da se zapali vazdusni filter,moj ti je savet da ugradis sekvent,mnogo je bolji od obicnog po dosta stavki,prvo po bezbednosti a potom i po potrosnji,ponasanju automobila itd,cene sekventa su ti 500-600 evra za sestake

Link to post
Share on other sites

Nisam ja druze pisao zakon pa da znam,po zakonu na plasticnu usisnu granu mora da ide sekvent uredjaj,cak mislim da mora i na bilo koji euro 3 motor bez obzira kakva mu je grana(plastcna ili metalna),na kraju krajeva neka pozove AMS i neka pita,ali sigurno da ga nece pustiti na plasticnu sa obicnim plinom

Link to post
Share on other sites

Pise u pravilniku.. odnosno u uputstvu za ispitivanje vozila sa TNG uredjajem

Motori sa plasticnom usisnom granom i motori sa MPI sistemom kod vozila proizvedenih

posle 01.01.2001. godine moraju imati gasnu opremu sa sekvencijalnim ubrizgavanjem gasa

Link to post
Share on other sites

Oki hvala vam na uputima,mogu li primer bocu zadrzati? nemam nikakav papir za nju,u dobrom je stanju nema korozije na njoj,i mogu li dobiti papire za bocu ako je neophodno s tim sto cu je poslati na atestiranje i koliko je isplativo u odnosu na novu bocu ?

Link to post
Share on other sites

Oki hvala vam na uputima,mogu li primer bocu zadrzati? nemam nikakav papir za nju,u dobrom je stanju nema korozije na njoj,i mogu li dobiti papire za bocu ako je neophodno s tim sto cu je poslati na atestiranje i koliko je isplativo u odnosu na novu bocu ?

Mozes zadrzati bocu ali je moras atestirati prvo,sto znaci da treba da je skines,ispraznis i odneses na masinski fakultet,to je ranije kostalo 1500-2000 dinara a nova je 4500-5000dinara,zavisi od litraze

Link to post
Share on other sites