Resetovanje lampica za inspekciju


Recommended Posts

Oprobano i na e39 bas danas kombinacija sa spajanjem pinova 7 i 19...kljuc sam stavio u nulti polozaj,otvorio haubu,spojio zicom pinove 7 i 19,vratio se u kola,okrenuo kljuc na kontakt direktno,odmah izasao iz kola,skinuo zicu,seo nazad u auto i lampice su vec bile resetovane...Moj je 6 mesec 2000god,a kako sam razumeo a to verovatno vazi samo za e39,vec od 9 meseca 2000god i mladje resetovanje se radi preko table,tj preko dugmeta odometra...drzi se dugme dok se ne pojavi RESET u kombinaciji sa OIL SERVICE ili tako nesto,ponovo se pritisne dugme dok RESET blinka i na kraju procesa bi trebalo da pise END SIA...probao sam i ovo kod mene da vidim nisu li se zaznuli momci iz fabrike ali ipak nisu:))....vidi link

oil reset

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

gresite jer spajate samo zicom,treba između da bude određeni otopr... ili ispitna lampa a ako nemate nju onda uzmite jednu 5W sijalicu od pozicije i stavite donji kontatk na saraf zakretaca a na dio sijalice za masu stavite zicu....drugi kreaj zice na kontakt 7 i to je to....

to je fora sto pola tabli i ecu-a brljavi i kako treba i kako ne treba... ova slika koju je neko stavio sa ispitnom lampom je fabricki podatak koji dobijete uz auto u kjigi od auta.... :)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Au bre ljudi, tolike muke, mape i žice, ovako je lakše a koštalo je oko 7-8 € pre par godina kod švaba:

reset11.jpg Uploaded with ImageShack.us

reset12.jpg Uploaded with ImageShack.us

Reset tool, odgovara za OBD i OBD 2 modele (samo se okrene druga strana), pritisneš taster oko 7 sekundi za Oil service reset, odnosno oko 14 sekundu za Inspection reset i rešen problem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

ja imam druga iskustva , ja sam spajao rupu 7 i masu dao kontakt za nekoliko sekundi su trepnule lampice i nakon toga su bile ponistene. e taj podatak sam nasao na autodati 2004, i to sam tako ponistavao vec 3 puta

Ovako sam i ja resetovao, videvsi isto na Auto Dati 2004.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Koliko se ja secam na mom E34 se posle recimo 5 sekundi gasilo inspection a posle 11 sekundi oil change... ili obrnuto... znam samo da je isti postupak za resetovanje oba tj gasenje lampice samo je vreme drzanja na kontaktu drugacije. Radio sam to vise puta na svom autu ali bilo pre neku godinu pa nisam siguran u to koje je vreme za sta potrebno ali znam 100% da je postupak 7+masa i odredjeno vreme drzanja... Uglavnom ne mora kontrolna lampica moze i zica, lampica je ako slucajno se nesto desi da ona kao izgori i ne osteti racunar... sto je tezi slucaj, ipak racunar zastiti lampicu tako sto crkne pre nje :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 months later...

E ovako posto imam problem sa resetom za ulje, rekoh da vidim sa vama sta bi to moglo da bude?! :) E ovako probao sam pin 7 i 19 dam kontakt (polozaj 2) zadrzim i do 15 sek ne reaguje,probao sam pin 7 i masu,dam kontakt (polozaj 2) 15-ak sekundi,opet ne reaguje,sta moze da bude,kako da ga resetujem? :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

ne mogu da resetujem nista na mom e34. Neceeeeeeeeeee.

Link to post
Share on other sites